Upiór w operze (1916)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Upiór w operze (1916). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Upiór w operze (1916) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Upiór w operze (1916) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Upiór w operze (1916). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Upiór w operze (1916)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Upiór w operze (1916), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Upiór w operze
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1916
Prt
Dyrektor Ernst Matray
scenariusz Greta Schröder oparty na powieci Le Fantôme de l'Opéra przez Gastona Leroux
produkcja Jules Greenbaum
aparat fotograficzny Mutz Greenbaum
zawód

Upiór w operze to niemiecki dramat kina niemego z 1916 roku autorstwa Ernsta Mátray z Nilsem Chrisanderem i Aud Egede Nissen w rolach gównych.

wtek

Budowniczy opery Erik od pocztku wyposay swój obiekt we wszelkiego rodzaju techniczne i mechaniczne udoskonalenia. I zapewni tajne przejcie podczas budowy, które moe wykorzysta, aby niepostrzeenie dosta si do swojej sklepionej piwnicy. Erik zbudowa sobie drug, sekretn egzystencj ze starym bywalcem opery, który nazywa siebie Das Phantom. Pewnego dnia gwiazda opery zachoruje i nie moe wystpowa. Upiór poleca nastpnie reyserowi opery mod, nieznan artystk do roli Margaret: Christine.

Reyser zabiera Christine, ale nie ma pojcia, e moda dziewczyna staje si obsesj na punkcie upiora oszpeconego na twarzy, który szaleczo zakocha si w modej piosenkarce. Christine wituje wielki sukces, ale to wkrótce podsyca zazdro Erika i twierdzi, e jest wacicielem. Pewnego dnia Das Phantom porywa j i wizi piosenkark w sklepionej piwnicy, znanej tylko jemu jako jego bardzo osobista wasno, w nadziei, e odwzajemni jego mio. Tylko przyjaciel Christine, z pomoc Persa, moe uwolni mod kobiet. Upiór znajduje mier.

Notatki produkcyjne

Upiór w operze to pierwsza filmowa adaptacja popularnego horroru Gastona Leroux . Zdjcia miay miejsce jesieni 1915 roku w studiu Greenbaum w Berlin-Weißensee . W marcu 1916 film przeszed cenzur i mia premier (prawdopodobnie nieco póniej) w Marmurowym Domu . W tym samym roku w Wiedniu otwarto Das Phantom der Oper w dugoci czterech aktów. Podczas niemieckiej ponownej cenzury 22 kwietnia 1921 r. film, który teraz by wywietlany jako Duch w operze , mia pi aktów i mia 1381 metrów dugoci i zosta zakazany modym ludziom.

Scenarzystka Greta Schröder wysza za m za reysera-widma Ernsta Mátray'a w czasie krcenia filmu i nazywaa si Greta Schröder-Matray. Dla 19-letniego modego kamerzysty Mutza Greenbauma i syna producenta Julesa Greenbauma produkcja ta bya jedn z jego pierwszych prac jako gównego fotografa.

Film jest teraz uwaany za zaginiony.

Opinie

Ten efektowny film ma szczególn osobliwo ze wzgldu na fantastyczn, tajemnicz fabu, która ostatecznie znajduje swoje rozwizanie w bardzo naturalny sposób. Na szczególn uwag zasuguj naprawd szczególnie wspaniae zdjcia, które zgodnie z tajemnicz fabu s bardzo efektowne, wykonane w ponurym owietleniu.

- Recenzja kinematograficzna

Na listach filmowych Paimanna mona przeczyta: Dobry materia, zdjcia, gra i sceneria s bardzo dobre.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Cinematographische Rundschau z 14 maja 1916. s. 13
  2. The Phantom of the Opera ( pamitka z oryginaem z 16 marca 2016 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd link do oryginau i archiwum zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. na listach filmowych Paimanna @1@2Szablon: Webachiv / IABot / old.filmarchiv.at

Opiniones de nuestros usuarios

Pawel Stachowiak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Szymon Matysiak

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Max Piasecki

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Wioletta Markiewicz

Dzięki za ten post na Upiór w operze (1916), właśnie tego potrzebowałem