Upiór BudapesztuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Upiór Budapesztu. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Upiór Budapesztu zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Upiór Budapesztu i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Upiór Budapesztu. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Upiór Budapesztu! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Upiór Budapesztu, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Upiór Budapesztu
Tytu oryginalny Upiór w operze
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1983
dugo 115 minut
Ocena wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Robert Markowitz
scenariusz Krystyna Berardo
produkcja Robert Halmi Jr.
muzyka Ralph Burns ,
John Cacavas
aparat fotograficzny Larry Pizer
skaleczenie Caroline Biggerstaff
zawód

Upiór w Budapeszcie to amerykaski horror wyprodukowany dla telewizji przez reysera Roberta Markowitza od 1983 roku , oparty tematycznie na powieci Gastona Leroux Upiór w operze , ale rónicy si znacznie treci.

wtek

Budapeszt na pocztku XX wieku: w Operze w Budapeszcie odbywaj si próby do inscenizacji Fausta Gounoda pod batut znanego dyrygenta Sandora Korvina. Rol Margaret obsadza Sandor ze swoj mod, jeszcze niedowiadczon on, sopranistk Elen, która podczas prób odmawia prób zblienia si wacicielowi opery, baronowi Hunyadi. Teraz czuje si zraniony na jego cze i sprawia, e jej debiut koczy si fiaskiem.

Publiczno gwide bezlitonie, a uznany krytyk operowy Kraus, zainspirowany hojnym napiwkiem od barona, tego samego wieczoru umieszcza w gazecie potpiajc krytyk. W desperacji Elena odbiera sobie ycie: rzuca si do Dunaju. Sandor straci cae ycie i rozpoczyna makabryczn kampani zemsty, aby znale winnego mierci ony.

Idzie do krytyka, aby si z nim skonfrontowa , ale sytuacja zaognia si i dochodzi do bójki, w której Kraus zostaje postrzelony, a na twarz Sandora wylewa si pena szklank kwasu siarkowego . Oszpecony nie do poznania, wycofuje si do podziemi pod oper, by czeka na odpowiedni moment na zemst.

Cztery lata póniej: pod batut modego reysera Michaela Hartnella ma zosta wystawiona nowa produkcja Fausta z aroganck div Brigid Bianchi. Po kótni z Madame Bianchi bierze mod Mari Gianelli jako dublera. Sandor, który teraz psuje si w domu jako zamaskowany upiór, równie odkry mod kobiet i wierzy, e rozpoznaje w niej swoj zmar on Elen. Kontaktuje si z ni i proponuje dopracowa jej gos do perfekcji. W tym celu zaprasza ich do swojego starego domu i prosi, aby podczas prób nosili ubrania z szafy i nikomu nie mówili o tym miejscu.

Podczas romansu Marii i Michaela upiór reaguje szalon zazdroci i grozi mu mierci. Kiedy jednak baron równie rzuci okiem na Mari, Sandor postanawia, e nadszed czas na dziaanie. Podczas dorocznego balu maskowego porywa Mari i Hunyadi. Pozwala swojemu wytresowanemu krukowi posieka barona na mier i chce zatrzyma Mari przy sobie w tajemnych komnatach pod oper, by oszczdzi jej okrutnego losu ony. W trakcie rozmowy zrywa jego mask i odsania jego straszliwie okaleczon twarz. Wcieka si i wyjania jej, e na zawsze stracia szans na uwolnienie si.

Michael nie wierzy w teori inspektora policji, e morderca barona prawdopodobnie zabi równie Mari jako potencjalnego wiadka i rozpoczyna ledztwo. Syszc od niektórych pracowników sceny tragedi Sandora Korvina i jego ony, tak bardzo podobnej do Marii, podejrzewa, e Korvin moe jeszcze y i moe ukrywa si gdzie w operze lub pod ni. W archiwum dostaje plany podbudowy opery i naprawd trafia kanaem do kryjówki upiora i jest w stanie uwolni Mari.

Sandor, który w kocu straci wol ycia po ponownej utracie ony, postanawia rzuci si na widowni z ogromnym yrandolem jako ostatnim aktem zemsty na okrutnej ludzkoci. Ju przecina acuch, kiedy zauwaa Mari, która siedzi tu pod wiecznikiem (puapk na niego zastawion przez Michaela i inspektora) i próbuje j ostrzec, ale za póno, acuch si zrywa.

Maria w por zauwaa spadajcy yrandol i razem z widzami opery udaje mu si go omin. Sam upiór umiera, pochowany pod cikim yrandolem, bez maski.

Opinie

Telewizyjna adaptacja klasycznego materiau »Upiora w operze«, który mieszka w gbokich podziemiach z okrutnie oszpecon twarz i na lekcjach gosu wspiera mod piewaczk, która wyglda jak jego zmara ona. adna wersja powieci Leroux nie byaby wierna oryginaowi, zwaszcza e fabua zostaa przeniesiona z Parya do Budapesztu, który jest podobno bardziej folklorystyczny dla amerykaskich telewidzów; ale zagra przekonujco w roli gównej, z wdzikiem w wyposaeniu i makijau

Powie Gastona Leroux z 1910 roku Upiór w operze bya krcona dziesitki razy. Zakres jakociowy rozciga si od ponadczasowych klasyków, takich jak legendarna wersja filmu niemego z 1925 roku z Lon Chaney, po nowoczesne adaptacje, takie jak Upiór z raju B. Briana De Palmy do zupenie nieudanych kiczowatych wariacji. Amerykasko-wgierska produkcja telewizyjna z 1983 roku Upiór w operze jest teraz zdecydowanie jedn z filmowych adaptacji materiau, które warto zobaczy.

- Thomas Wagner

Upiór w operze raz po raz odbiega od wzorca literackiego i wyranie wida, e film zosta wyprodukowany dla telewizji. Wystarczy na okoo 1,5 godziny przecitnej telewizyjnej rozrywki, ale jeli oczekujesz odpowiedniej realizacji powieci, lepiej obejrzyj niemy film z Lon Chaney, albo muzyczn adaptacj Joela Schumachera.

- Micha Tomiak

Róne

  • Erik Schumann nazwa Maximiliana Schella dla niemieckiej wersji filmu .
  • W nowo nazwanym wydaniu DVD z 2006 roku Joachim Kerzel przejmuje mówic cz upiora.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Upiór Budapesztu. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 26 stycznia 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 
  2. ^ Thomas Wagner: Upiór w operze. (Nie jest ju dostpny online.) W: x zin. Zarchiwizowane z oryginau ; ródo 26 stycznia 2017 .
  3. ( strona ju niedostpna , szukaj w archiwach internetowych: recenzja filmu na splashmovies.de )@1@2Szablon: Toter Link / www.splashmovies.de

Opiniones de nuestros usuarios

Irmina Nowakowski

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Irena Marzec

Bardzo ciekawy ten post o Upiór Budapesztu.

Radoslaw Kowalik

Uważam, że ten wpis o zmiennej Upiór Budapesztu jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.