Umierajce zwierzInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Umierajce zwierz. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Umierajce zwierz zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Umierajce zwierz i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Umierajce zwierz. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Umierajce zwierz! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Umierajce zwierz, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Umierajce zwierz , oryginalny angielski tytu The Dying Animal , to krótka powie opublikowana w 2001 roku przez amerykaskiego autora Philipa Rotha . Opowiada histori starszego profesora literatury, Davida Kepesha, który jest znany z audycji radiowej powiconej krytyce literackiej i pomimo swojej ogromnej dojrzaoci naukowej i kulturowej, ostatecznie pada ofiar swojej niedorozwinitej emocjonalnoci . Umierajce zwierz to trzecia powie o fikcyjnym profesorze, pierwsza nosi tytu Pier (1972), druga - The Professor of Desire (1977).

zawarto

wtek

Kepesh wykorzystuje swoj pozycj profesora literatury i znanego krytyka telewizyjnego, by uwodzi studentki. Opis jego seksualnoci i woli seksualnoci zajmuje du cz powieci.

Jako student pozna take Consuel Castillo, córk kubaskich wygnaców, dobrze chronion i nieskazitelnie pikn. Zafascynowany jej piknem i napdzany wasnymi lkami i potrzebami starzenia si, Kepesh rozwija nieznan dotd obsesj na punkcie modej kobiety, ale nie jest w stanie rozwin relacji lojalnoci i emocjonalnoci. Nieistotna okazja dla narratora prowadzi do rozpadu pary, która zawsze zdawaa sobie spraw ze spoecznego braku akceptacji i niemonoci nawizania relacji midzy starszym profesorem a modym studentem. Kepesh zostaje z tsknot i depresj.

W czasie, gdy ta historia bya, romans mia miejsce osiem lat temu. Narrator opowiada o swoim yciu po stracie Consueli i innym punkcie zwrotnym - Consuela ponownie dzwoni do Kepesh osiem lat po zerwaniu zwizku. U 32-latki zdiagnozowano raka piersi, w panice przed mierci i pewn wiedz o czciowym usuniciu piersi, dla niej niejako zniszczenia ciaa zwraca si do jedynego mczyzny, który potrafi zobaczy jej pikno i wyjtkowo Jej Ciaa.

Kepesh chce si z ni spotka, ale te si tego boi. Pomimo nagego poczucia wyszoci - Consuela ma na myli mier, on jako starzec moe przyj dusze ycie - narrator nieuchronnie obawia si pogrenia si w wirze namitnoci poprzez odnowiony zwizek z Consuel. Niemniej jednak spotykaj si.

tematy

Powie jest nie tylko opowieci o namitnoci seksualnej, ale take kwestionuje gówne zasady relacji midzyludzkich, kultur spoeczn i wreszcie ideologi amerykask , ewangeliczny purytanizm . Kepesh równie krytykuje i recenzuje jego stosunek do wychowania i mskoci . Wreszcie powie rzuca wiato na lki i trudnoci dzieci wygnaców.

ilustracja

Wikszo wyda przedstawia tytuowy obraz Le grand nu (1919) malarza Amedeo Modiglianiego . Obraz jest opisany w powieci jako wizerunek Consueli i jest przedstawiony na pocztówce, któr wysya do Kepesh.

filmowanie

Powie staa si podstaw scenariusza Nicholasa Meyera do filmu Elegy or the Art of Love .

Literatura dodatkowa

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Marcel Komorowski

Bardzo ciekawy ten post o Umierajce zwierz.

Julita Ratajczak

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.