Umiera w WychwoodInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Umiera w Wychwood. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Umiera w Wychwood zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Umiera w Wychwood i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Umiera w Wychwood. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Umiera w Wychwood! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Umiera w Wychwood, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Umierajcy w Wychwood (oryginalny tytu Morderstwo jest atwe ) to 25- krymina przez Agatha Christie . Po raz pierwszy pojawi si w Wielkiej Brytanii 5 czerwca 1939 roku w Collins Crime Club i we wrzeniu tego samego roku w Stanach Zjednoczonych w Dodd, Mead and Company pod tytuem Easy to Kill . Niemieckie pierwsze wydanie zostao opublikowane w 1943 roku przez Scherz Verlag (Berno) w przekadzie Auguste Flesch von Bringen, które jest nadal uywane.

Okrela Superintendent Battle, który czytelnik jest ju zaznajomiony z powieci Pamitnik hrabiego , Ostatni Joker i Z otwartymi kartami . Bitwa pojawia si jedynie jako posta marginalna, jednak spraw rozwizuj nowo zakochani Luke Fitzwilliam i Bridget Conway.

akcja

Luke Fitzwilliam wraca do Anglii po dugim pobycie za granic, z emerytur i ma fortun. Jadc pocigiem do Londynu, aby zobaczy si ze swoim przyjacielem Jimmy'm Lorrimer, spotyka pann Pinkerton, pozornie szalon, ale sympatyczn starsz pani. Opowiada mu o serii dziwnych zgonów w jej rodzinnym miecie Wychwood i podejrzewa, e moe to by seria morderstw. Jest w drodze do Scotland Yardu w Londynie, poniewa jest pewna, e wie, kto jest zabójc.

Nastpnego dnia Fitzwilliam dowiaduje si z gazety, e panna Pinkerton zostaa przejechana przez samochód. Poniewa Lorrimer ma kuzyna w Wychwood, Fitzwilliam udaje si tam, aby znale zabójc panny Pinkerton.

Jest gociem Lorda Whitfielda (Gordon Ragg) i udaje, e pisze artyku naukowy o zwyczajach ojczystych w wiosce. Historia zostaa narysowana przez jego przyjaciela Jimmy'ego. Jego kuzynka Bridget bya sekretarzem lorda, a teraz jest jego narzeczon. Pan w rzeczywistoci nie jest tubylcem, ale szlachetnym wspinaczem ekonomicznym. Ostrowzroczna Bridget szybko dowiaduje si, e Luke jest kim innym, ni udaje. Bierze udzia w jego ledztwie i zakochuje si w sobie. Razem dowiaduj si, e wszystkie ofiary serii morderstw byy w jaki sposób spokrewnione z Lordem Whitfieldem.

ukaszowi udaje si skaza pann Honori Waynflete, by narzeczon Pana, za morderstwa. W ostatniej chwili moe powstrzyma j przed uduszeniem Bridget. Ich motywem byo przedstawienie pana jako seryjnego mordercy poprzez mordowanie wszystkich, którzy sprawiali panu jakiekolwiek niedogodnoci lub niebezpieczestwo. Dziesitki lat temu nigdy nie moga przezwyciy rozki. Ragg zerwa wtedy zarczyny, poniewa Honoria skrcia szyj kanarka. W kocu Luke i Bridget zostaj par.

ludzie

gówne postacie

 • Luke Fitzwilliam, emerytowany policjant
 • Bridget Conway, kuzynka Jimmy'ego Lorrimera, sekretarz i narzeczona lorda Whitfielda
 • Lord Whitfield (Gordon Ragg), redaktor Groschenhefte, który dorasta od skromnych rodowisk do bogactwa; w modoci by z nieco starsz pann Waynflete, a teraz jest zarczony z Bridget Conway
 • Miss Honoria Waynflete, bibliotekarz wolontariusz

Ofiary

 • Pani Lydia Horton, ona majora Hortona, zmara na zapalenie odka
 • Harry Carter, waciciel pubu Seven Stars , uton w rzece
 • Tommy Pierce, nastolatek, który zgin po upadku z okna lokalnej biblioteki Wych Hall
 • Amy Gibbs, gospodyni panny Waynflete, która zmara z powodu zatrucia barwnikiem do kapeluszy, który rzekomo pomylia z syropem na kaszel
 • Panna Lavinia Pinkerton, starsza pani, któr przejecha samochód w drodze do Scotland Yardu w Londynie
 • Dr. John Edward Humbleby, miejscowy lekarz, który zmar z powodu zatrucia
 • Rivers, szofer lorda Whitfielda, zosta zwolniony za niewaciwe zachowanie

Wicej ludzi

 • Jimmy Lorrimer, przyjaciel Luke'a Fitzwilliama
 • Jessie Rose Humbleby, wdowa po Dr. Humbleby
 • Rose Humbleby, córka Dr. Humbleby, zarczony z Dr. Tomasz
 • Pani Anstruther, ciotka Bridget Conway
 • Wonky Pooh, pomaraczowy kot perski Miss Pinkerton, teraz z Miss Waynflete, która cierpi na infekcj ucha

Adaptacje na scen i do filmu

Morderstwo jest atwe (1982)

Powie zostaa zaadaptowana do filmu telewizyjnego w 1982 roku dla CBS z Billem Bixbym , Lesley-Anne Down , Olivi de Havilland i Helen Hayes .

Play (1993)

W 1993 roku Clive Exton napisa sceniczn wersj tej powieci.

Marple Agatha Christie

W 2008 roku powie zostaa dostosowana z duymi zmianami do brytyjskiego serialu telewizyjnego Agatha Christie's Marple . Tak gra panna Marple , która w ogóle nie pojawia si w powieci.

Agatha Christie Murderous Games - Just Murder

W 2015 roku powie dla francuskiego serialu telewizyjnego Agatha Christie: Murderous Games pod tytuem Einfach Mord nakrcony. Akcja zostaa przeniesiona do Francji - ponownie tutaj mocno wyobcowana.

Gówne wydatki

 • 1939, Collins Crime Club (Londyn), 5 czerwca 1939, twarda oprawa
 • 1939, Dodd Mead and Company (Nowy Jork), wrzesie 1939, twarda oprawa
 • 1943 Pierwsze wydanie niemieckie w przekadzie Auguste Flesch von Bringen, Scherz Verlag (Berno)

Pierwsz publikacj powieci by siedmioczciowy serial w The Saturday Evening Post od 19 listopada (tom 211, numer 21) do 31 grudnia 1938 (tom 211, numer 27) pod tytuem Easy to Kill z ilustracjami Henry'ego Raleigh.

Ksiki audio

 • 2006 Dying in Wychwood (3 pyty). Skrócona lektura. Z jzyka angielskiego przeoy Sven Koch. Przeczytane przez Petera Kaempfe . Reyser: Sven Stricker . Hörverlag (Monachium)
 • 2009 Dying in Wychwood (6 pyt). Tylko pene czytanie. Mówca: Hans Eckardt; Wyreyserowane przez Ann-Sophie Weiß Verleger Marburg: Produkcje audiobooków

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. The Observer 4 czerwca 1939 (strona 6)
 2. American Tribute to Agatha Christie
 3. a b Pierwsze wydanie niemieckie w katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej
 4. ^ Audiobook (licencjonowany) w katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej
 5. ^ Audiobook (kompletny) w katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej

Opiniones de nuestros usuarios

Liliana Podgórski

Bardzo ciekawy ten post o Umiera w Wychwood.

Agnieszka Walczak

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Umiera w Wychwood, daje dużo pewności.