Umiech letniej nocyInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Umiech letniej nocy. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Umiech letniej nocy zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Umiech letniej nocy i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Umiech letniej nocy. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Umiech letniej nocy! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Umiech letniej nocy, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Umiech letniej nocy
Tytu oryginalny Koniec Sommarnatten
Kraj produkcji Szwecja
Oryginalny jzyk szwedzki
Rok wydania 1955
dugo 108 minut
Ocena wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Ingmar Bergman
scenariusz Ingmar Bergman
produkcja Allan Ekelund
muzyka Erik Nordgren
aparat fotograficzny Gunnar Fischer
skaleczenie Oscar Rosander
zawód

Umiech nocy letniej (tytu oryginau: Sommarnattens leende ) jest czarno-biay strza szwedzka komedia przez Ingmara Bergmana z 1955 roku film by pierwszym wielkim midzynarodowym sukcesem Bergmana.

wtek

Szwecja latem 1901 roku. Prawnik Frederik Egerman wraca do domu w dobrym humorze i planuje pój do teatru ze swoj znacznie modsz 19-letni on Ann, z któr jest drugim mem. Chocia s maestwem od dawna, maestwo midzy nimi nie zostao jeszcze skonsumowane . Fredrik ma syna Henrika z pierwszego maestwa, przyszego studenta teologii, który jest nieszczliwie zakochany w swojej macosze i dlatego stara si odwróci uwag od zmysowej modej sucej rodziny Petry. Anne potajemnie kocha Henrika, który jest jej bliszy wiekiem i wiatopogldem ni cyniczny Fredrik w rednim wieku.

W teatrze wystawiana jest sztuka, w której gówn rol gra bya kochanka Frederika, Desiree Armfeldt. Oboje mieli dwuletni romans po mierci ony Fredrika, który ostatecznie zakoczy si Desiree. W teatrze Anne chce wróci do domu przed kocem, bo uwiadamia sobie, e jej m, który w pónie nazywa j Desiree, wci kocha aktork. Frederik sprowadza Anne do domu, ale potajemnie wraca do teatru, by ponownie porozmawia z Desiree. Zaprasza go do swojego domu.

W drodze do Desiree Frederik wpada w kau. Desiree wiesza jego ubrania do wyschnicia, daje mu koszul nocn i szlafrok. Wchodzi chopiec, syn Desiree: nazywa si Fredrik i urodzi si niedugo po zakoczeniu ich romansu, ale Desiree nie wyjawia prawnikowi, czy jest ojcem. Obecny kochanek Desiree, porywczy oficer wojskowy hrabia Malcolm, pojawia si póniej. Zmusza Frederika do powrotu do domu w samej koszuli nocnej. Nastpnego dnia hrabia Malcolm zgasza swój romans swojej onie Charlotte i kae jej powiedzie Annie o rzekomej niewiernoci ma. Charlotte kocha swojego ma pomimo jego pozamaeskich romansów i skada sprawozdania Anne. Obie kobiety zastanawiaj si nad postaci Desiree, która najwidoczniej z atwoci moe sprowadzi mczyzn pod swój wpyw.

Tymczasem Desiree zaprasza dwa maestwa, Malcolma i Egermana, a take syna Frederika, Henrika, do wiejskiej posiadoci swojej matki na wito przesilenia letniego . Obiecuje hrabinie Malcolm, e odzyska ma, poniewa chce ponownie spróbowa z Frederikiem. Po kótni z ojcem Henrik próbuje si powiesi, ale przypadkowo natrafia na mechanizm, który przenosi óko Anne z ssiedniego pokoju do jego pokoju. Oboje pi razem i odjedaj powozem w letni noc, wspieran przez suc Petr, która od tego czasu nawizaa burzliwy zwizek z Frid, suc Armfeldtów. Frederik szuka pocieszenia u hrabiny, po czym Desiree zaalarmuje hrabiego. To wyzywa Frederika na rosyjsk ruletk . Gdy Frederik pocignie za spust, pada strza, ale pozostaje nietknity hrabia tylko zaadowa pistolet sadz. Arystokratyczna para godzi si, a Desiree opiekuje si Frederikiem.

W trakcie Biaej Nocy , po szeregu dylematów, wyoniy si cztery pary kochanków Frid opowiada Petrze o trzech umiechach letniej nocy: pierwszy umiech wydaje si nielicznym prawdziwym kochankom, drugi wikszoci udajcych kochaj lub wyobra sobie t trzeci wreszcie dla nieszczliwych i smutnych.

to

Produkcja i uruchomienie filmu

Umiech nocy letniej powsta midzy czerwcem a sierpniem (z dwoma dodatkowymi dniach strzelania w listopadzie) 1955 w Råsunda Film Studios w Filmstaden , Solna , obchodzi szwedzkiego premiera w dniu 26 grudnia tego samego roku i otworzy w niemieckich kinach na 31 stycznia 1958 .

Aktorki Birgitta Valberg i Bibi Andersson , które wystpiy take w innych filmach Bergmana, przez chwil mona zobaczy na scenie jako wspóaktorki Desiree.

Pozycja w pracy Bergmana

Film by czwartym i najbardziej udanym z serii niezwykych dla Bergmana filmów komediowych, w których poczy zespó Eva Dahlbeck / Gunnar Björnstrand ; poczwszy od epizodu z wind z Sehnsucht der Frauen (1952), a nastpnie Lekcja mioci (1954) i Sny kobiet (1955). Midzynarodowy sukces filmu i jego nagroda na Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 1956 roku umoliwiy Bergmanowi realizacj jego wymarzonego projektu Siódma piecz z Carlem Andersem Dymlingiem , dyrektorem firmy producenckiej Svensk Filmindustri .

Wersja niemiecka

Film zosta ponownie nazwany w 1965 roku z okazji niemieckiej reedycji przez Berliner Synchron GmbH .

rola aktor Aktor gosowy
Anna Egerman Ulla Jacobsson Marianne Lutz
Desirée Armfeldt Ewa Dahlbeck Edith Schneider
Petra Harriet Andersson Heidrun Kussin
Charlotte Malcolm Margit Carlqvist Sabine Eggerth
Fredrik Egerman Gunnar Bjornstrand Holger Hagen
Carl Magnus Malcolm Jarl Kulle Lothar Blumhagen
Frid Åke Fridell Martin Hirthe
Henryka Egermana Bjorn Bjelfvenstam Thomas Danneberg
Pani Armfeldt Naima Wifstrand Urszula Wojna
kucharz Beata Jullan Kindah Anneliese Würtz
Malla Mewa Natorp Krawcy elfów

Opinie

Komedia spoeczna Ingmara Bergmana z przeomu wieków inspirowana jest Schnitzlerem i Strindbergiem , a take nawizuje do Snu nocy letniej Szekspira , którego wesoy i melancholijny ton miesza si z odrobin goryczy. Elegancko wyreyserowane studium wzajemnych relacji midzy rozumem a erosem, zmysowoci i ascez.

Nagrody (wybór)

Nastpstwa

Amerykaski kompozytor Stephen Sondheim napisa muzyczn A Little Night Music wraz z Hugh Wheelera w 1973 roku , który jest oparty na filmie Bergmana. W 1977 powstaa filmowa wersja musicalu, równie pod tytuem Umiech letniej nocy .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Wprowadzenie do Siódmej Pieczci na stronie Fundacji Ingmara Bergmana , dostp 9 lipca 2012 r.
  2. John Simon: Umiechy letniej nocy: karuzela letnia. Dostp 10 kwietnia 2020 r . .
  3. Umiech w letni noc na stronie Fundacji Ingmara Bergmana, dostp 9 lipca 2012 r.
  4. a b Umiech letniej nocy w Leksykonie Filmów Midzynarodowych .
  5. ^ Hauke Lange-Fuchs: Ingmar Bergman: Jego filmy - jego ycie, Heyne, Monachium 1988, ISBN 3-453-02622-5 , s. 110-121.
  6. Umiech letniej nocy na Filmstarts.de, dostp 27 lipca 2012 r.
  7. Umiech letniej nocy na Synchrondatenbank.de, dostp 9 lipca 2012 r.

Opiniones de nuestros usuarios

Jakub Wawrzyniak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Leszek Wasilewski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Umiech letniej nocy i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Jack Marciniak

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Umiech letniej nocy.

Maja Morawski

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Umiech letniej nocy, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.