Umiech FortunyInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Umiech Fortuny. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Umiech Fortuny zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Umiech Fortuny i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Umiech Fortuny. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Umiech Fortuny! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Umiech Fortuny, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Umiech Fortuny to powie historyczna przez Rebecca Gable . Jest to pierwsza powie z sagi Waringham i jej literacki przeom. Po raz pierwszy zostaa opublikowana w 1997 roku.

zawarto

Anglia 1360 do 1399 : Dwunastoletni Robert z Waringham, znany jako Robin, uczszcza do szkoy klasztornej w. Tomasza. Jego ojciec, który mia zosta stracony za zdrad, podobno popenia samobójstwo, a jego rodzina traci majtek. Chocia Robin ma moliwo dalszego uczszczania do szkoy, ucieka i wraca do Waringham, gdzie pracuje jako suga koni . Szybko zauwaa, e róni si od innych: ma bardzo szczególne wyczucie koni. Stadnin zarzdza Conrad, który bierze pod swoje skrzyda Robina. Nowy pan Waringhams to Geoffrey Dermond, byy najlepszy przyjaciel jego zmarego ojca. Poniewa czuje si zobowizany wobec swojego starego przyjaciela, chce zamieni Robina w rycerza . Dermond popada jednak w konflikt ze swoim synem Mortimerem, który widzi, e Robin jest zagroony na jego stanowisku przyszego hrabiego . Mortimer nka Robina, gdzie tylko moe, za plecami ojca. Prawa rka Conrada, Stephen, równie utrudnia ycie Robinowi, poniewa wci mia do rozliczenia z ojcem Robina.

Jedynym wsparciem Robina jest jego siostra Agnes, jego rzekomy przyrodni brat Izaak, a póniej kuzynka Mortimera Alice Perrers (kochanka króla). Robin póniej wciela si w guchego i niemego podrzutka Leofrica i uczy go czyta i pisa. Kiedy Dermond umiera, robi si niebezpiecznie dla Robina. Dermond przekazuje Robinowi miecz ojca, a siostrze klejnoty matki. W testamencie stwierdza, e chciaby, aby Robin by jego synem. Wic Robin wyrusza z Leofriciem, aby spróbowa szczcia w innym miejscu.

Po drodze uchodcy zostaj zaskoczeni przez Mortimera, ale Robin jest w stanie go pokona. W nastpnej wiosce oddaje swoich winiów jako zbiegych poddanych szeryfowi i zajmuje miejsce Mortimera jako hrabiego Waringham. Wyruszy do Francji z depeszami Mortimera (od ksicia Lancaster), aby dostarczy je swojemu seniorowi, Czarnemu Ksiciu . Tutaj spotyka równie ksicia Lancaster , modszego brata Czarnego Ksicia. W niektórych bitwach pokazuje swoj odwag. Kiedy zostaje wezwany do gosowania w sprawie losu francuskiego rycerza, okazuje swój honor, ale psuje go Czarnym Ksiciem. Kiedy póniej postanawia wstpi na sub Lancastera, nieuwaga Leofrica, który towarzyszy mu w podróy do Francji jako jego giermek, ujawnia prawdziw tosamo Robina, a Robin ma zosta powieszony jako oszust. Ksi Lancaster ratuje go jednak i przyjmuje do suby. Od tego czasu Robin i Lancaster zawizali przyja, która przetrwaa do koca ich ycia. Robin i Leofric z czasem zostaj ochroniarzami Lancastera. Robin nie tylko dowodzi niewinnoci swojego ojca z pomoc Lancastera, ale take zostaje pasowany na rycerza i otrzymuje majtek w pónocnej Anglii. Waringham pozostaje jednak w posiadaniu Mortimera.

Jego nowa posiado, Fernbrook, jest zaniedbana. Z du energi Robin i kilku towarzyszy z Waringham zaoyli kwitnc ras koni i polubili córk ssiedniego hrabiego Burton. Poniewa jej najstarsza córka Anne ma zdolnoci jasnowidzenia, dochodzi do konfliktu z jej matk (która wychowaa si w klasztorze i brzydzia si wszystkim, co nadprzyrodzone) i blisk wizi midzy Robinem i Ann. Urodzi si jego syn Edward. Robin kilkakrotnie podróuje do Francji i Hiszpanii u boku swojego seniora, by walczy w wojnie stuletniej .

Pewnego razu, gdy wróci z wojny w Fernbrook, spotka swojego szwagra, spadkobierców jego zmarego tecia, który by w powanych tarapatach finansowych. Przej posiado pod nieobecno Robina i wiele wysiku wymaga od Robina, aby odpdzi jego i jego ludzi.

Najblisze lata równie bd burzliwe. W Londynie by wiadkiem próby rewolucji dokonanej przez Wata Tylera i Johna Balla u boku swego seniora . Prawie traci ycie, chronic Lancaster. Dla syna Henryka staje si przyjacielem i nauczycielem. Kiedy Robin wraca do Fernbrook, ponownie odnajduje tam swojego szwagra. Jego ciarna ona ucieka, ale umiera po urodzeniu syna Raymonda. Z trudem Robin udaje si ponownie odzyska swoj wasno. Jego szwagier zostaje stracony. Dziki pracy Lancastera w tle, Robin zostaje nowym hrabi Burton i awansuje na wysok szlacht. Robin moe te odbudowa zniszczonego Burtona.

Robin zakochuje si w Blanche, onie jego starego przeciwnika Mortimera, i zaczyna z ni romans. Poniewa Mortimer opuci Angli po zamachu stanu przeciwko zwolennikom króla Ryszarda , oboje mog si pobra. Robin adoptuje Mortimera, syna Blanche. Maj jeszcze dwie córki i syna Johna, który zagra gówn rol w The Guardians of the Rose . Po wstpieniu na tron Henryka, syna Lancastera, Mortimer dokona napadu na syna i zosta uznany winnym zdrady stanu i skazany na mier. W kocu Robin Waringham wraca, a jego najstarszy syn Edward zostaje hrabi Burton. W 2007 roku ukazaa si kolejna cz sagi Waringham, The Game of Kings , w której trzecie pokolenie hrabiów Waringham musi teraz pogodzi si z angielskim tronem w zamieszaniu Wojny Ró midzy szlachcicami domy Lancaster i York .

Uwagi

Ojciec Robina i Geoffrey Dermond take kilkakrotnie pojawiali si w ksice Gablé The King of the Purple City (2002), która ukazaa si póniej, ale zostaa uoona przed nim w porzdku chronologicznym. Stranicy róy (2005) to bezporednia kontynuacja Umiechu Fortuny . Tutaj równie moesz spotka Robina z Waringham oraz jego synów Edwarda i Raymonda. Ale gówn rol gra jego najmodszy syn z Blanche, John z Waringham. Trzeci tom, The Game of the Kings , zosta opublikowany 24 sierpnia 2007 roku , dziki czemu Umiech Fortuny sta si pierwsz czci trylogii, która zostaa rozszerzona o czwart cz w 2011 roku wraz z pojawieniem si Mrocznego Tronu oraz Dodano pit cz w 2015 roku z Paacem Mórz . Tom Teufelskrone , wydany w 2019 roku, reprezentuje szóst cz serii, ale gra chronologicznie przed Umiechem Fortuny .

W duej ankiecie ZDF na najlepsze ksiki wszechczasów ( Nasze najlepsze ) dotara do miejsca Umiechu Fortuny 77. W midzyczasie ksika w rónych wydaniach i numerach, w twardej oprawie w Lube (1997) oraz jako ksika w mikkiej okadce Lübbe (pierwszy raz 1999), a take specjalne wydanie dla Bertelsmann Club (2001) i Bechtermünz-Verlag (1999). Nowe wydanie twardej okadki zostao opublikowane przez Ehrenwirth w 2001 roku . W listopadzie 2011 roku ukazaa si pena wersja powieci oparta na oryginalnym rkopisie pocztkowo tylko jako e-book firmy Lübbe-Digital pod tytuem Director's Cut. Ze wzgldów technicznych w 1997 r. musiao to zosta skrócone o okoo 300 stron i zostao odnalezione dopiero na pocztku 2011 r. W 2014 roku ukaza si równie w wersji drukowanej. Seria Waringham jest równie dostpna jako ksika audio, najpierw przeczytana przez Martina Maya, a póniej przez Detlefa Bierstedta . W drugiej czci naprzemiennie z Martinem May czyta równie fragment utworu Rebecca Gablé, a audiobooki zostay wydane przez Lübbe Audio .

Gówni bohaterowie

Wszystkie postacie historyczne s oznaczone *

Waringham:

 • Robert z Waringham, zwany Robin
 • Agnieszka, jego siostra
 • Izaak, jego przyjaciel, a moe jego brat
 • Conrad, mistrz stajni w Waringham
 • Maria, jego ona
 • Elinor, jej córka
 • Stephen, prawa rka Conrada
 • Geoffrrey Dermond, hrabia Waringham
 • Matylda, jego ona
 • Mortimer, Geoffrreys i syn Matyldy
 • Blanche Greenley, jego ona
 • Mortimer, syn Mortimera i Blanchesa
 • Alice Perrers *, siostrzenica Matyldy i kochanka króla Edwarda III.
 • Leofric, sierota, giermek Robin

Fernbrook i Burton:

 • Oswin, pan mody
 • Gisbert Finley, kuzyn Robin
 • Tomasz, Józef i Albert, jego bracia
 • Giles, hrabia Burton
 • Giles, jego syn
 • Joanna, jego córka i ona Robina
 • Anne, Edward i Raymond, ich dzieci
 • Christine i Isabella, siostry Joanny
 • Hal, pan mody
 • Mateusz kowal
 • Francis Aimhurst, giermek Robina
 • Tristan Fitzalan, najmodszy syn hrabiego Arundel *, a take giermek Robina

Londyn, rycerstwo, koció i szlachta:

Plantagenet

wydatek

literatura

 • Eva Rosenburg: redniowieczna powie midzy faktem a fikcj. Umiech Fortuny Rebeki Gablé , w: Christian Rohr (red.): Wszystko heroiczne, okrutne i brudne : Recepcja redniowiecza w kulturze popularnej . Wiede: Lit, 2011, s. 7387

Indywidualne dowody

 1. W jakiej kolejnoci naley czyta swoje powieci . Strona autora. ródo 14 padziernika 2019 r.
 2. Archiwum Link ( Memento od tej oryginalnej datowany 06 czerwca 2012 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd link do oryginau i archiwum zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie.  @1@2Szablon: Webachiv / IABot / www.gable.de

Opiniones de nuestros usuarios

Bozena Bartczak

Ładny artykuł z _zmienna.

Magda Dziedzic

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Norbert Kubicki

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Umiech Fortuny

Patrick Janiak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.