Troch jedzeniaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Troch jedzenia. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Troch jedzenia zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Troch jedzenia i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Troch jedzenia. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Troch jedzenia! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Troch jedzenia, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Troch jedzenia
Tytu oryginalny Jídlo
Kraj produkcji Czechosowacja
Rok wydania 1992
dugo 16 minut
Prt
Dyrektor Jan vankmajer
scenariusz Jan vankmajer
zawód

Das kleine Fressen (tytu oryginalny: jídlo ) to animowany krótki film z Czech surrealistycznego artysty Jan vankmajer z roku 1992. Film , stworzony z animacj gliny i pixilation , bada relacje midzy ludmi i ywnoci w trzech odcinkach.

akcja

niadanie

Mczyzna wchodzi do pokoju, siada i strzepuje ze stou resztki ostatniej kolacji. Naprzeciw niego siedzi inny mczyzna, z kawakiem papieru zawieszonym na acuszku na szyi. Pierwszy mczyzna wstaje i postpuje zgodnie z instrukcjami na kartce papieru. Wpycha pienidze do garda mczyzny i wbija mu oko. Koszula drugiego mczyzny otwiera si sama i tam, gdzie powinna by klatka piersiowa mczyzny, pojawia si hantl. Pierwszy mczyzna bierze posiek i uderza drugiego w brod.

Kiedy koczy je, kopie pozostaych po goleniach, by dosta serwetk. Po wytarciu ust odczuwa konwulsje. Utyka, a teraz drugi mczyzna podchodzi. Przeciga si i kadzie notatk na stole. Wstaje i robi lad na cianie. Do pokoju wchodzi nowy mczyzna i procedura si powtarza.

Je obiad

Dwóch mczyzn, biznesmen i wóczga, siedzi w restauracji i kelner ignoruje ich. Zaczynaj je róne rzeczy dookoa: kwiaty na stole, buty, spodnie, koszule, bielizn, talerze, obrus, stó i krzesa. Wóczga obserwuje biznesmena i je to, co zjada. Gdy nie ma ju nic do jedzenia, biznesmen zaczyna je sztuce - wóczga naladuje go. Biznesmen mieje si i wyjmuje z ust wasne sztuce. Biznesmen atakuje wóczg noem i widelcem.

obiad

Film przedstawia surrealistyczn restauracj, w której gocie restauracji jedz czci siebie. Bogacz uszlachetnia swoje dzieo wieloma sosami i przyprawami - jego talerz jest niewidoczny dla wszystkich przypraw. Wbija widelec w drewnian do. Wkrótce potem zaczyna je wasn rk. Obok sportowiec je jego podudzie, kobieta bawi si swoimi piersiami, a mczyzna zjada jego genitalia.

krytyka

Recenzja filmu w New York Times opisuje film jako zabawny z gryzcym podtekstem , ale jednoczenie mówi, e jest saby . Uwaa si, e powodem takiego stanu rzeczy jest to, e wczenie do filmu [gbszej] alegorii politycznej musiao by zbyt ryzykowne dla Svankmajera w latach 70. . Film jest zbyt prosty w swoim stwierdzeniu, jak ludzie s poerani przez mechanistyczne stany i siebie samych. Recenzja filmu dokonana przez zespó redakcyjny 3sat mówi: [] Jan Svankmajer [projektuje] w Das kleine Fressen ponur alegori jedzenia i bycia zjedzonym oraz wpywu systemów politycznych na jednostk. "

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ "Mutant Tom Thumb Born Outside Time" , recenzja filmu Caryn James , New York Times, na temat filmu Sekretne przygody Toma Kciuka z odniesieniami do Das kleine Fressen , 13 kwietnia 1994, dostp 26 lutego 2008
  2. Sztukmistrz z Pragi - filmy przez Jan vankmajer ( pamitka z oryginaem z 30 wrzenia 2007 roku w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. , Redakcja filmowa 3sat, 20 sierpnia 2004, dostp 26 lutego 2008  @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.3sat.de

Opiniones de nuestros usuarios

Adriana Baran

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Irina Sroka

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Troch jedzenia, daje dużo pewności.

Agnes Mazurek

Musiałem znaleźć coś innego na temat Troch jedzenia, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.