To by Roy BeanInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o To by Roy Bean. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o To by Roy Bean zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących To by Roy Bean i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat To by Roy Bean. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o To by Roy Bean! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o To by Roy Bean, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu To by Roy Bean
Oryginalny tytu ycie i czasy sdziego Roya Beana
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1972
dugo 99 minut
Ocena wiekowa FSK 12 (dawniej FSK 16)
Prt
Dyrektor John Huston
scenariusz Jan Milius
produkcja John Foreman
muzyka Maurice Jarre
kamera Richard Moore
skaleczenie Hugh S. Fowler
zawód

Który zosta Roy Bean ( Sdzia z Teksasu ) jest 1972 amerykaski western komedia kierowany przez Johna Hustona .

wtek

Fabua jest luno oparta na prawdziwej historii ycia Roya Beana . Jako banita na met dotar do zej teksaskim miasteczku Vinegaroon, na zachód od Rio pesos , w 1880 roku, bezprawia obszar w tym czasie. Wchodzi do saloonu , gdzie odwiedzajcy go i zatrudnione tam prostytutki atakuj go, pldruj i próbuj go zabi. Bean przeywa, wraca niedugo póniej i dokonuje krwawej zemsty. Kilka dni póniej przybywa wielebny LaSalle, aby pochowa zmarych. Bean, który znalaz w salonie kod stanu Teksas, wyjania wielebnemu, e mianowa si sdzi, aby pooy kres bezprawiu na tym obszarze. Przejmuje salon, który nazywa The Jersey Lilly na cze aktorki Lillie Langtry , któr podziwia . Salon peni równie funkcj sdu. Aby wyegzekwowa swoje uprawnienia sdownicze, Bean powouje na marszaków band banitów, którzy przybyli do wioski . Jego marszakowie prowadz go do przestpców, z których wikszo wydaje wyroki mierci. Dobytek skazaca przypada Groszkowi i jego marszakom.

Jego partnerk zostaje lokalna Meksykanka María Elena. Trzyma te oswojonego niedwiedzia jako zwierzaka. Rosncy rozgos i fakt, e obszar jest teraz prawem, Vinegaroon prosperowa i wyrós na miasto o nazwie Langtry; Bean i jego marszakowie bogac si. Zatrudnia adwokata Franka Gassa do obrony oskaronych, ale prawdziwym celem tego sojuszu jest zarabianie pienidzy z oskaronymi, poniewa Bean i adwokat dziel si honorariami adwokackimi.

Po kilku latach María Elena zachodzi w ci i rodzi córk Rose, ale moda matka umiera w poogu. Wezwany lekarz jest spóniony i bardzo pijany. Bean sam go odkada, ale Frank Gass, który w midzyczasie zosta wybrany na burmistrza Langtry, wkracza i ratuje ycie doktorowi. Bean nastpnie opuszcza miasto. Gass przejmuje kontrol nad Langtry, uzurpuje sobie dobytek Beana i odwouje marszaków. Córka Beana dorasta z jego byym marszakiem Tectorem Critesem. Wiele lat póniej, gdy w okolicy znajduje si ropa, Gass staje si najbogatszym czowiekiem w Teksasie.

Rose, majca teraz 20 lat, idzie do Gassa i domaga si od niego spadku. Tymczasem Groszek wraca do miasta i gromadzi wokó siebie swoich byych marszaków. Zaszy si razem z nimi i Rose w swoim dawnym salonie. Gass, który si o tym dowiedzia, kaza zaatakowa budynek. Wywizuje si walka midzy zwolennikami Beana a ludmi Gassa. Ludzie Groszka podpalili miasto, które prawie doszcztnie spono. Z wyjtkiem Crites, Beans Marshals, Frank Gass i Roy Bean zostali zabici.

Lata póniej Langtry znów jest bezsensown wiosk, Lilly Langtry przybywa do miejsca nazwanego jej imieniem. Odwiedza salon The Jersey Lilly, który zosta przeksztacony w muzeum. Crites, która jest kustoszem muzeum, mówi Lilly, e Rose w midzyczasie wysza za m i daje jej starego Colta Roya Beana oraz list, który Bean napisa do niej, ale nigdy nie zosta wysany.

Opinie

Roger Ebert napisa w Chicago Sun-Times 16 lutego 1973, e reyserowi i scenarzycie nie udao si sprawi, by posta Roya Beana bya interesujca. Pozostaje jednowymiarowy, przewidywalny i pozbawiony wasnej osobowoci - zbyt uzaleniony od uroku Paula Newmana. Postaci drugoplanowe s zbyt liczne.

W leksykonie filmów midzynarodowych pisano, e film by misternie zainscenizowanym portretem autentycznego zachodniego bohatera z przeomu wieków i oddawa jego brutalne, romantyczne i komiczne rysy w barwny sposób .

Magazyn Prisma napisa, e Paul Newman gra pierwsz rol .

Joe Hembus zauwaa, e film by mniej filmem Johna Hustona jako bardzo osobistym dzieem scenarzysty Johna Miliusa . Phil Hardy zauwaa, e scenariusz Miliusa i reyser Hustona czasami kóciy si ze sob, ale ostatecznie byli zjednoczeni w swoim oddaniu krawallige, ale elegijnej idei heroizmu . Film by jednym z najbardziej osobistych dzie Hustona i best Western z lat 70. " Nawet Michael Hanisch widzia co podobnego, dla niego jest Roy Bean " ... jeden z nielicznych westernów w tamtych czasach, który potrafi zachowa równowag midzy zachowaniem a zniszczeniem legendy. "

Nagrody

Piosenka Marmalade, Molasses & Honey bya nominowana w 1973 roku do Oscara (za najlepsz piosenk ) oraz do Zotego Globu (za najlepsz piosenk filmow ). Victoria Principal bya nominowana do Zotego Globu w 1973 roku dla najlepszej modej aktorki.

to

Film by krcony w Arizonie, midzy innymi w Tucson , Kalifornii i Teksasie . Produkcja wyniosa szacunkowo 4 miliony dolarów .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Recenzja Rogera Eberta , dostp 21 sierpnia 2007 r.
  2. To by Roy Bean. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r . 
  3. To by Roy Bean. W: pryzmacie . Pobrano 21 sierpnia 2007 .
  4. Joe Hembus: Leksykon zachodni - 1272 filmy z lat 1894-1975. Carl Hanser Verlag Monachium Wiede 2. wydanie 1977. ISBN 3-446-12189-7 . s. 108
  5. ^ Phil Hardy: Encyklopedia filmów zachodnich. Woodbury Press Minneapolis 1984. ISBN 0-8300-0405-X . str. 339
  6. Michael Hanisch: Western: rozwój gatunku filmowego. Henschelverlag / Sztuka i spoeczestwo, Berlin 1984, s. 367
  7. ^ Miejsca filmowania dla The Life and Times of Judge Roy Bean Internet Movie Database , obejrzano 15 kwietnia 2021

Opiniones de nuestros usuarios

Marcel Banach

Bardzo ciekawy ten post o To by Roy Bean.

Karina Andrzejewski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na To by Roy Bean i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Mateusz Marczak

Wreszcie artykuł o To by Roy Bean, który jest łatwy do przeczytania.