To by dziki zachódInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o To by dziki zachód. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o To by dziki zachód zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących To by dziki zachód i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat To by dziki zachód. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o To by dziki zachód! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o To by dziki zachód, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu To by dziki zachód
Oryginalny tytu Jak zdobyto Zachód
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk angielski , arapah
Rok wydania 1962
dugo 162 minuty
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor John Ford ,
Henry Hathaway ,
George Marshall .
Richard Thorpe (anonimowy)
scenariusz John Gay (anonimowy),
James R. Webb ,
na podstawie powieci Louisa L'Amour
produkcja Bernard Smith ,
Metro-Goldwyn-Mayer ,
Cinerama
muzyka Alfreda Newmana
kamera William H. Daniels ,
Milton R. Krasner ,
Charles Lang ,
Joseph LaShelle
skaleczenie Harold F. Kress
zawód

Das Was der Wilde Westen (oryginalny tytu: How the West Was Won ) to amerykaski western napisany przez Henry'ego Hathawaya , Johna Forda i George'a Marshalla z 1962 roku.

wtek

Rzeka (1830)

W traperskie Linus Rawlings powraca do cywilizacji w handlu futrem. Spotyka grup osadników, którzy chc przekroczy niedawno otwarty Kana Erie na zachodzie i s prowadzeni przez Zebulona Prescotta. Jego córka Eve czuje pocig do Linusa, ale on nie jest gotowy na ustatkowanie si i idzie dalej.

Linus zatrzymuje si w odosobnionym punkcie handlowym prowadzonym przez band bandytów pod wodz pukownika Hawkinsa. Traper zbyt póno zdaje sobie spraw, e nie wszystko jest tym, czym si wydaje. Córka pukownika Hawkinsa udaje, e prowadzi go do gbszego tunelu, dga go noem w plecy i wpycha do dou. Gang okrada ód Linusa i czeka na kolejne ofiary. Na szczcie moe uratowa si tylko lekko rannych i uratowa Grup Prescott przed podobnym losem. Piraci rzeczni, którzy rabuj grup pod grob uycia broni, gin w samoobronie pod dowództwem Rawlingsa.

Osadnicy schodz w dó rzeki, ale skrcaj w niewaciw odnog rzeki. To powoduje, e jej tratwa wpada w bystrza i siln bia wod, topic Zebulona i jego on Rebecc. Kiedy Linus dowiaduje si, e osadnicy wybrali z drog i e nie moe y bez Ewy, wraca i polubia j. Rezygnuje z wolnoci i osiedla si z ni w miejscu, gdzie zginli jej rodzice. Tam zaoyli farm, bo Ewa nigdy wicej nie chce opuci tego miejsca.

Kryty wagon (lata czterdzieste XIX wieku)

Siostra Ewy, Lily, postanawia wyjecha do St. Louis , gdzie znajduje prac jako tancerka w nocnym klubie . Tam przyciga uwag profesjonalnego gracza Cleve Van Valena. Dowiedziawszy si, e niedawno odziedziczya kopalni zota w Kalifornii (i aby unikn spaty swoich dugów), docza do wyprawy, aby j tam zabra. On i mistrz trekkingu Roger Morgan walcz o jej przychylno, ale ona odrzuca ich obu, co wywouje konsternacj u jej nowej przyjacióki i towarzyszki podróy Agathy Clegg.

Po przeyciu ataku Arapaho , Lily i Cleve docieraj do kopalni, ale zaraz potem dowiaduj si, e jest ona teraz bezwartociowa. Cleve nastpnie opuszcza Lily, po czym znajduje kolejn prac w nocnym klubie w dosownie miasto namiotów, gdzie mieszka w krytym wozie. Ponownie spotyka Morgana, a on sugeruje jej maestwo w do nieromantyczny sposób, na co odpowiada Nie, nigdy.

Lily piewa póniej w salonie muzycznym na barce . Tymczasem Cleve zainwestowa swoje zyski w koleje i inne firmy w Kalifornii. Zdarza si, e jest pasaerem na statku. Kiedy syszy charakterystyczny gos Lily, opuszcza gr w pokera, by j odnale. Owiadcza si jej, ona akceptuje i osiedlaj si w szybko rozwijajcym si San Francisco .

Wojna domowa (1861-1865)

Ewa stracia ma Linusa Rawlingsa podczas wojny secesyjnej . Pokrótce pokazano, jak chirurg w szpitalu wyjania swoj mier. Niezalenie od ich woli do armii Unii wstpuje take ich syn Zeb . Krwawa bitwa pod Shiloh pokazuje mu, e wojna nie jest tym, co sobie wyobraa. Spotka onierza Konfederacji, który jest tak samo rozczarowany, a dezercja Zeba sugeruje, co Zeb równie by rozwaany.

Przypadkiem podsuchuj poufn rozmow generaów Ulyssesa S. Granta i Williama T. Shermana . Buntownik zdaje sobie spraw, e ma okazj pozby si dwóch najwikszych wrogów z poudnia i próbuje ich zastrzeli. To pozostawia Zeba bez innego wyboru, jak tylko go zabi. Wtedy Zeb docza do swojego puku .

Wraca do domu pod koniec wojny. Pierwsz rzecz, jak tam widzi, jest grób swojej matki. Jego brat wyjania mu, e jej matka, dowiedziawszy si o mierci ukochanego ma Linusa i e stracia odwag, by stawi czoa yciu, równie zmara. Zeb odpowiada, e wróci do domu tylko z powodu swojej matki i e nic innego go tutaj nie wie. Oddaje swoj cz farmy bratu i podróuje na zachód, aby prowadzi bardziej aktywne ycie.

Kolej (1860)

Podajc za odwanymi jedcami Pony Express i transkontynentalnej linii telegraficznej , dwie konkurujce ze sob linie kolejowe, Central Pacific Railroad i Union Pacific Railroad , sprowadzaj nowych osadników na terytorium.

Zeb Rawlings staje porucznik w kawalerii Stanów Zjednoczonych . Próbuje zachowa pokój z Indianami z pomoc owcy bawoów Jethro Stuarta, starego przyjaciela Linusa. Kiedy pozbawiony skrupuów robotnik kolejowy Mike King amie umow, budujc na terytorium Indii, Indianie Siuksów mszcz si, cigajc due stado bawoów przez jego obóz. Oburzony Zeb poddaje si i przenosi si do Arizony .

Desperaci (1880)

W San Francisco owdowiaa Lily sprzedaje na aukcji majtek swojego ma Cleve'a, który by zarzdc kolei, aby spaci dug. Postanawia przeprowadzi si do Arizony w nadziei, e Zeb Rawlings i jego rodzina pomog jej przej pozosta posiado, ranczo.

Lily odnajduje swojego siostrzeca Zeba (obecnie marszaka ), jego on Julie i ich dzieci na Zachodzie. Z pomoc marszaka Lou Ramseya Zeb jest w stanie odeprze atak swojego starego wroga Charliego Ganta i jego gangu na pocig. W kocu Lily i Rawlings udaj si do swojego nowego domu.

to

Producent Bernard Smith nakrci film dla MGM i Cinerama . Obie firmy producenckie po raz pierwszy zgodziy si nakrci film fabularny w trzyklatkowym formacie Cinerama. Film trafi do kin po Die Wunderwelt der Gebrüder Grimm . Poniewa format Cinerama 2,65:1 by przeznaczony tylko dla gboko zakrzywionych ekranów, wczeniejsza wersja telewizyjna 35 mm pokazywaa sferycznie znieksztacone krawdzie i tylko uamek rzeczywistego obrazu filmowego. Poczenia pomidzy trzema paskami folii byy wyranie widoczne. Bdy te zostay w duej mierze poprawione w wydaniu Blu-ray , które odpowiada dzisiejszej wersji telewizyjnej.

W film zaangaowanych byo kilku reyserów. Henry Hathaway (The River / The Covered Wagon / The Desperados) nakrci trzy odcinki, a John Ford (The Civil War) i George Marshall (The Railway) byli odpowiedzialni za jeden odcinek. Richard Thorpe , o którym nie wspomniano, nagra sceny przejciowe midzy odcinkami. Film zawiera krótk sekwencj zaczerpnit z filmu dokumentalnego That Is Cinerama z 1952 roku , a take sceny z Krainy Deszczowego Drzewa i Alamo . Do niektórych ustawie i projekcji tylnych wykorzystano Ultra Panavision .

synchronizacja

Istniej dwie niemieckojzyczne wersje filmu, które róni si jzykiem piosenek. W najczciej pokazywanej dzisiaj wersji, która ukazaa si równie na DVD i Blu-ray, utwory w filmie s zawarte w oryginalnym brzmieniu (po angielsku). Istnieje równie druga wersja, która dziaaa na ZDF w latach 80-tych. Jej piosenki zostay zgermanizowane. Na przykad piosenka Dom na ce, któr piewa Debbie Reynolds na pocztku filmu, brzmi Zbuduj ci dom na ce. Synchronizacja zostaa wykonana w studiu synchronizacji MGM w Berlinie .

aktor rola Aktor gosowy
Carroll Baker Ewa Prescott Gisela Stein
Lee J. Cobb Marszaek Lou Ramsey Carl Raddatz
Henryk Fonda Jethro Stuart Wilhelma Borcherta
Carolyn Jones Julie Rawlings Uyj Kiewiet
Karl Malden Zebulon Prescott Hans W. Hamacher
Grzegorz Peck Cleve Van Valen Holger Hagen
George Peppard Zeb Rawlings Eckart Dux
Robert Preston Roger Morgan Hans-Dieter Zeidler
Debbie Reynolds Lilith Prescott Marion Degler
James Stewart Linus Rawlings Siegmar Schneider
Eli Wallach Charlie Gant Holger Kepich
John wayne Genera William Sherman Arnold Marquis
Ryszard Widmark Mike King Smok Heinza
Brygida Bazlen Dora Hawkins Uta Sax
Walter Brennan Pukownik Jeb Hawkins Fritz Tillmann
David Brian Prawnik Lilith Kurt Mühlhardt
Andy Devine Kapral Peterson Eduard Wandrey
Raymond Massey Abraham Lincoln ------
Agnieszka Moorehead Rebecca Prescott Berta Drews
Harry'ego Morgana Genera Ulisses Grant Pawe Wagner
Thelma Ritter Agatha Clegg Ruth Hellberg
Mickey Shaughnessy Zastpca Stover nn
Russ Tamblyn dezerter Harry Wüstenhagen
Spencer Tracy narrator Walter Suessenguth

Opinie

Ekstradugi film gwiazdorski, który zainspirowany seri artykuów w magazynie Life opowiada o otwarciu amerykaskiego Zachodu od pierwszych wdrówek do pierwszej kolei 18401890, napisa leksykon filmów midzynarodowych . Film oferuje [d] zakotwiczenie urzekajcej rozrywki, zwaszcza w epizodzie wojny domowej wyreyserowanego przez Forda, inteligentnie wykorzystano techniczne moliwoci procesu Cinerama.

Dla Prismy film by kolorowym i wielkoformatowym westernem Cinerama z gwiazdorsk obsad, który mimo swojej dugoci sprawia przyjemno. Epizod wojny secesyjnej by najlepszy: Wielki Mistrz John Ford pokazuje równie imponujc rozmow na temat sensu i bezsensu wojny midzy generaami Shermanem (John Wayne) i Grantem (Harry Morgan) na polu bitwy w Shiloh.

Nagrody

Podczas rozdania Oscarów w 1964 roku film wygra w sumie trzy kategorie i by nominowany jeszcze pi razy:

Film zosta wpisany do Krajowego Rejestru Filmowego w 1997 roku .

Niemiecki Film and Media Assessment FBW w Wiesbaden przyzna filmowi ocen szczególnie cenn.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. To by dziki zachód w niemieckich zsynchronizowanych plikach. ródo 21 sierpnia 2021
  2. To by Dziki Zachód. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r . 
  3. To by Dziki Zachód. W: pryzmacie . ródo 2 kwietnia 2021 .

Opiniones de nuestros usuarios

Klaudia Stachowiak

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o To by dziki zachód.

Ernest Stefański

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej To by dziki zachód, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Tatiana Nowak

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na To by dziki zachód i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Marcelina Chmielewski

Dzięki za ten post na To by dziki zachód, właśnie tego potrzebowałem