Tirol PanoramaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Tirol Panorama. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Tirol Panorama zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Tirol Panorama i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Tirol Panorama. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Tirol Panorama! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Tirol Panorama, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Tirol Panorama to muzeum w Innsbrucku , które jest szczególnie wane ze wzgldu na lokalizacj gigantycznego okrgego obrazu z Innsbrucka . Jest to jeden z piciu domów tyrolskich muzeów pastwowych .

Lokalizacja i dostpno

Tirol Panorama z Kaiserjägermuseum znajduje si na Bergisel na poudniu miasta. Muzeum jest publicznie dostpne dziki liniom IVB Sightseer TS , liniami 1 i 6 , a take Stubaitalbahn STB i Stubaitalbus 590 . Planowana jest dalsza poprawa dostpnoci - kolejna linia dowozowa dla mieszkaców Bergisel.

wystawa

Gównym eksponatem muzeum jest gigantyczny okrgy obraz w Innsbrucku, który zosta tam przeniesiony we wrzeniu 2010 roku. Przedstawia tyrolsk walk o wolno w 1809 roku na 1000 metrów kwadratowych pótna .

Kolejnym punktem zainteresowania Panoramy Tyrolskiej jest staa wystawa Schauplatz Tirol. Tam, z tematami religii, przyrody, polityki i ludzi, za pomoc eksponatów wyjania si mit Tyrolu. Ponadto nowy budynek jest poczony pod ziemi z Kaiserjägermuseum , co oznacza, e realizowana jest koncepcja muzeum w muzeum. Powierzchnia wystawiennicza jest równie wizualnie podzielona na cztery obszary tematyczne. Przyroda prezentowana jest w 40-metrowej gablocie, w której eksponowane s m.in. gondola kolejki linowej (ze starej kolejki Muttereralmbahn ), pluszaki takie jak niedwied , ry czy bóbr . Polityka znajduje si porodku sali, w której znajduje si m.in. gowa konia tzw. Pomnika Aluminium Duce w Bolzano czy cenny smok ldowy cesarza Maksymiliana I z 1511 roku. W interaktywnych pniach drzew pokazany jest czowiek lub tyrolski typ, np. Fajka byego gubernatora Eduarda Wallnöfera czy autoportret malarki Anny Stainer-Knittel . Eksponaty powicone religii znajduj si w duych szklanych gablotach w tylnej czci, przed wejciem do Kaiserjägermuseum. Przedstawiono tu midzy innymi barokow ambon lub freski do kocioa Theresienkirche autorstwa Maxa Weilera .

Mural Weilera "Arcyksi Ferdynand II. I Filipiczyk Welser na Zamku Ambras" zosta przewieziony do Tirol Panorama 21 lutego 2011 r., Gdzie zawis w restauracji. W latach 1953-2000 obraz wisia w jadalni dawnego hotelu Tyrol w Innsbrucku. Obraz way ton, ma 28 metrów kwadratowych i zosta podzielony na 24 czci.

Historia i kontrowersje

Z inicjatywy byego gubernatora Tyrolu Herwiga van Staa pierwotnie muzeum miao zosta otwarte w 2009 roku z okazji 200. rocznicy bitwy pod Bergisel . Koszty budowy oszacowano na 6 mln euro, ale zostay znacznie przekroczone na ponad 25 mln euro. Otwarcie odbyo si 12 marca 2011 roku w ramach duej imprezy. W otwarciu uczestniczyo 6500 osób. Alternatywne krgi zainicjoway flash mob, aby zwróci uwag na rzekomy brak funduszy na kultur ze strony landu Tyrol. Pocztkowy bilans Tirol Panorama by pozytywny: w zaledwie 2,5 miesica odwiedzio 50 000 goci. Wielu krytyków przeniesienia okrgego obrazu równie zmienio zdanie i jest teraz przekonanych o nowej lokalizacji.

Przeniesienie gigantycznego okrgego obrazu byo wczeniej krytykowane m.in. przez Federalny Urzd ds. Zabytków i Midzynarodow Rad Panoramy jako konserwatywne i nie do przyjcia z punktu widzenia ochrony zespou. Z drugiej strony Federalne Ministerstwo Edukacji, Sztuki i Kultury uznao swoj decyzj w drugiej instancji o przeniesieniu gigantycznego okrgego obrazu do Tirol Panorama za lepsze rozwizanie pod wzgldem konserwacji. Niektórzy krytycy opisywali fragmenty wystawy jako zbiór eksponatów i mieszank. Ponadto sabe poczenia komunikacyjne i procesy zwizane z wynajmem poczonej restauracji byy przedmiotem krytyki. Przy okazji wizyty 3 lipca 2011 r. Claudia Schmied , Federalna Minister Edukacji, Sztuki i Kultury powiedziaa: Gigantyczny okrgy obraz znalaz si teraz w idealnym miejscu. Cieszy si, e duy i kontrowersyjny projekt doj do tak dobrego wniosku .

linki internetowe

Commons : Das Tirol Panorama  - Zbiór zdj, filmów i plików audio

Indywidualne dowody

 1. Prasa zdjcia z Adolph Johannes Fischera tarczy obronnej na terenie wystawowym Tiroler Kaiserschützen
 2. ^ Diepresse.com - gigantyczny okrgy obraz: Chronologia ruchu . Artyku z 11 marca 2011 r., Obejrzano 14 kwietnia 2015 r.
 3. Max Weiler: Public and Portfolio Works. 2001 . W: base-wien.at , dostp 22 marca 2011.
 4. Simone Gasser: Kurznachrichten () Mural Maxa Weilera z powrotem w przestrzeni publicznej ( Pamitka po oryginale z 18 wrzenia 2012 w archiwum internetowym archive.today ) Info: Link do archiwum zosta automatycznie wstawiony i jeszcze nie zosta sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. . W: tirol.gv.at , dostp 22 marca 2011. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.tirol.gv.at
 5. a b Horst Christoph: Unround painting . W: profil , Tom 42, nr 10, 7 marca 2011, s. 106-107. - Peny tekst (PDF; 764 kB) . W: listefritz.at , dostp 21 marca 2011.
 6. Tiroler Tageszeitung: Fön wysadzi Tirol Panorama w marszu inauguracyjnym
 7. orf.at - dodatni bilans pocztkowy Tirol Panorama . Artyku z 29 maja 2011 r., Obejrzano 14 kwietnia 2015 r.
 8. ^ Tiroler Kronen Zeitung , wydanie drukowane z 30 maja 2011 r
 9. Teresa Andreae (wkad audio), Rainer Elstner (wersja tekstowa): Tirol Panorama zostaje otwarta - kontrowersyjny projekt na Bergisel . W: oe1.orf.at , 11 marca 2011, dostp 12 marca 2011.
 10. Tiroler Tageszeitung , wydanie drukowane z 4 lipca 2011 r

literatura

 • Isabelle Brandauer, midzy innymi: Das Tirol Panorama, Rund um den Mythos Tirol, Ed. Edition Alpina, Innsbruck 2011, ISBN 978-3-900122-05-8

Opiniones de nuestros usuarios

Krystian Nowakowski

Ten wpis o Tirol Panorama był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Hubert Marcinkowski

Podane informacje o zmiennej Tirol Panorama są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Anka Nawrocki

Uważam, że ten wpis o zmiennej Tirol Panorama jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Laura Czajkowski

Dzięki za ten post na Tirol Panorama, właśnie tego potrzebowałem