Telefon czy mio do trzech osóbInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Telefon czy mio do trzech osób. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Telefon czy mio do trzech osób zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Telefon czy mio do trzech osób i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Telefon czy mio do trzech osób. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Telefon czy mio do trzech osób! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Telefon czy mio do trzech osób, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dane dotyczce pracy
Tytu: Telefon czy mio do trzech osób
Tytu oryginalny: Telefon lub L'amour à trois
Ksztat: jeden akt, starannie skomponowany
Oryginalny jzyk: jzyk angielski
Muzyka: Gian Carlo Menotti
Libretto : Gian Carlo Menotti
Premiera: 18 lutego 1947
Miejsce premiery: Heckscher Theatre w Nowym Jorku
Miejsce i czas akcji: Mieszkanie Lucy, ok. 1947
ludzie

Telefon lub mio do trójki to opera buffa w jednym akcie Gian Carlo Menottiego . Libretto w jzyku angielskim jest równie od kompozytora. Dzieo miao swoj premier w 1947 roku w Heckscher Theatre w Nowym Jorku . Utwór zosta zamówiony przez Towarzystwo Baletowe jako uzupenienie krótkiej opery Das Medium , której premiera miaa miejsce w 1946 roku jako podniesienie kurtyny .

akcja

Akcja opery rozgrywa si w mieszkaniu Lucy, mieszkaniu w USA , prawdopodobnie w czasie , gdy powstawaa ta opera. Ben musi wkrótce wyjecha, ale najpierw udaje si do swojej dziewczyny Lucy, aby si jej owiadczy. Zanim bdzie móg zacz, dzwoni telefon Lucy. Dugo rozmawia ze swoj przyjaciók Margaret. Po zakoczeniu rozmowy Ben chce znowu zacz mówi, ale przychodzi kolejna rozmowa. Dzwonicy popeni bd. Ben prosi Lucy, aby si pospieszya, wskazujc na piln godzin, ale po tej uwadze Lucy wybiera zapowied . Ben chce zacz rozmawia po raz trzeci, ale teraz dzwoni George, który oskara Lucy o rozpowszechnianie o nim plotek. Po krótkiej, ale gwatownej kótni Lucy wybucha paczem. Ben chce odci lini telefoniczn, ale Lucy moe temu zapobiec w ostatniej chwili - musi szuka pocieszenia u swojej przyjacióki Pameli i narzeka na zachowanie George'a. Tymczasem Ben opuszcza mieszkanie. Kiedy Lucy koczy rozmow, zdaje sobie spraw, e Ben wyszed i chce zdmuchn mrok. Wkrótce potem Bena dzwoni z budki telefonicznej z prob o rk. Lucy szczliwie si zgadza i mówi mu, eby nigdy nie zapomnia jej numeru telefonu.

literatura

linki internetowe

Commons : The Telephone  - zbiór zdj, filmów i plików audio
  • Fabua z trójkta Das Telefon lub Die Liebe zu na stronie docelowej Opera-Guide jest obecnie niedostpna z powodu zmiany adresu URLaktualizacji !

Opiniones de nuestros usuarios

Michael Kwiatkowski

Ładny artykuł z _zmienna.

Borys Grzelak

Musiałem znaleźć coś innego na temat Telefon czy mio do trzech osób, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Hania Wasilewski

Uważam, że ten wpis o zmiennej Telefon czy mio do trzech osób jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.