Teatr ErlangenInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Teatr Erlangen. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Teatr Erlangen zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Teatr Erlangen i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Teatr Erlangen. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Teatr Erlangen! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Teatr Erlangen, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Teatr Erlangen to teatr mówiony w Erlangen . Miejscami s Markgrafentheater , scena studyjna w teatrze w garau oraz tradycyjne kino Erlangen Glocken-Lichtspiele.

program

W kadym sezonie odbywa si 260 przedstawie, okoo 15 premier i liczne odrodzenia. Program obejmuje zarówno utwory klasyczne, jak i dziea wspóczesne, a take wydarzenia dodatkowe, takie jak odczyty, przemówienia w holu, poranki i grupy dyskusyjne. Program uzupeniaj gocinne wystpy innych teatrów oraz koncerty muzyki pop we wspópracy z E-Werk.

Caoci dopenia szeroki wachlarz zaj dla dzieci i modziey. Teatr Erlangen oferuje program edukacji teatralnej dla kadej grupy wiekowej i typu szkoy. Ponadto raz w roku odbywaj si Dni Teatru Szkolnego Erlangen dla dzieci i modziey, podczas których szkoy Erlangen i ich zespoy teatralne prezentuj wasne produkcje.

Teatr Erlangen ma wasny zespó, w skad którego wchodzi od 8 do 10 aktorów.

Miejsca

Teatr Margrave

Dom Opery i Komedii zosta zbudowany w latach 17151718 na zlecenie margrabiego Georga Wilhelma von Brandenburg-Bayreuth i zainaugurowany w 1719 r. Oper Argenis and Poliarchus. Od 1740 do 1743 roku audytorium zostao przeprojektowane przez woskiego architekta teatralnego Paolo Gaspari na zlecenie Margravine Wilhelmine von Bayreuth i otwarte w 1744 roku dla sztuki Sirace, dramat muzyczny.

W latach 19061913 stowarzyszenie non-profit organizowao gocinne wystpy Intimate Theatre Norymberga i City Theatre Bamberg , w 1924 r. Wznowiono stosunki z Norymberskim Teatrem Miejskim. Teatr Miejski w Bambergu mia jednak ycie teatralne w Erlangen od 1926 do 1933 roku. W 1934 roku stowarzyszenie non-profit musiao przeksztaci si w Deutsch Bühne, Ortsgruppe Erlangen eV. W 1936 r. Stao si to Narodowo-Socjalistyczna Wspólnota Kulturalna, Lokalne Stowarzyszenie Erlangen eV, którego dziedzictwo zostao ostatecznie przejte w 1937 r. Przez nazistowsk spoeczno Sia przez rado .

Pod kierownictwem Probsta i dyrektora artystycznego Doernera w 1945 roku powsta odrbny teatr. Po reformie walutowej w 1949 r. Nie mona byo duej utrzyma warunków ekonomicznych dla oddzielnego zespou, tak e od jesieni 1949 r. W norymberskich teatrach odbyway si regularne wystpy gocinne. W 1973 roku odbudowano odrbny zespó miejski. W latach 1980-2000 odbyy si gruntowne remonty, remont zgodnie z obowizujcymi normami bezpieczestwa oraz udoskonalenie technologii klimatyzacji, aw 2011 roku przeprowadzono gruntowny remont przeciwpoarowy.

Teatr w garau

Teatr w garau zosta otwarty jako teatr w 1975 roku w wyniku ruchu studenckiego i zosta gruntownie zmodernizowany w 1989 roku. Dzi suy jako maa scena studyjna z 82 miejscami. Jest z nim poczona kawiarnia teatralna.

Gra wiateko dzwonka

Dzwonki pochodz z lat 20. XX wieku. Kino jest jednym z pierwszych w Erlangen . W 1996 roku dzwony musiay przesta dziaa. Obecnie pomieszczenia su teatrowi jako scena prób, a take s wykorzystywane jako miejsce wydarze dla poszczególnych produkcji.

Poprzednimi dyrektorami byli:

  • Manfred Neu (19751989, teatr w garau)
  • Andreas Hänsel (1989-1998)
  • Hartmut Henne (19982001)
  • Johannes Blum (tymczasowy dyrektor 20012002)
  • Sabina Dhein (20022009)
  • Katja Ott (od 2009)

linki internetowe

Commons : Markgrafentheater Erlangen  - Zbiór zdj, plików wideo i audio

Opiniones de nuestros usuarios

Magda Augustyniak

Musiałem znaleźć coś innego na temat Teatr Erlangen, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Tadeusz Osiński

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Teatr Erlangen.

Filip Piasecki

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.