Teatr cudówInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Teatr cudów. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Teatr cudów zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Teatr cudów i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Teatr cudów. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Teatr cudów! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Teatr cudów, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dane dotyczce pracy
Tytu: Teatr cudów
Tytu oryginalny: Teatr cudów
Ksztat: Singspiel
Oryginalny jzyk: Niemiecki
Muzyka: Hans Werner Henze
Libretto : Adolf Friedrich von Schack
ródo literackie: Intermezzo z Cervantes
Premiera: 7 maja 1949
Miejsce premiery: Heidelberg
Czas odtwarzania: okoo 45 minut
Miejsce i czas akcji: wszdzie i zawsze
ludzie
 • Teresa, córka Benito Repollo (sopran)
 • Juana Castrada, córka Juána Castrado (mezzosopran)
 • Chirinos, towarzysz Chanfalla (stary)
 • Chanfalla, Wonder Theatre Director (tenor)
 • May chopiec, muzyk (tenor)
 • Pedro Capacho, pisarz (tenor)
 • Benito Repollo, Alcalde (baryton)
 • Juán Castrado, Regidor (baryton)
 • The Gobernadór (bas)
 • Repollo (tancerz)
 • Fourier (rola mówica)
 • Mczyzna w sukni (cicha rola)
 • Gocie na zarczyny Juany Castrady (chór)

Wundertheater to opera w jednym akcie Hansa Wernera Henze . Tekst oparty jest na niemieckim tumaczeniu interludium przez Miguela de Cervantesa przez Adolfa Friedricha von Schack .

Historia pochodzenia

Henze wanie dosta prac w Stadttheater Konstanz w 1948 roku, kiedy podj decyzj o skomponowaniu swojej pierwszej opery, opery dla aktorów. Jako materia wybra Entremés El retablo de las maravillas napisane przez poet Don Kichota w niemieckim przekadzie Adolfa Grafa von Schacka. Premiera odbya si w dniu 7 maja 1949 roku, ale nie w Konstancja, ale w Teatrze Städtisches w Heidelbergu . Henze nadal mia tam dobre kontakty; od 1946 roku, a do przeniesienia si do Konstancji, uczy si kompozycji u Wolfganga Fortnera w Heidelbergu . Heinrich Köhler-Helffrich zaj si produkcj, a Carl Caelius za biurkiem.

15 lat póniej Henze przerobi swoje dzieo na prawdziw oper, czyli dla piewaków. Ta wersja miaa swoj wiatow premier 30 listopada 1965 roku w Städtische Bühnen we Frankfurcie nad Menem pod dyrekcj Wolfganga Rennerta . Inscenizacj przej Hans Neugebauer .

Dzi utwór wystpuje w repertuarze sporadycznie, ale gdy jest gdzie wykonywany, to prawie tylko w drugiej wersji.

akcja

Opera odbywa si w Hiszpanii i wszdzie, wczoraj, dzi i jutro!

Trupa teatralna przemieszcza si z miejsca na miejsce. Teraz zatrzymuje si gdzie w Hiszpanii. Dyrektor Chanfalla zapowiada wielkie widowisko dla publicznoci: znaki mog by postrzegane tylko przez na widowni, którzy s przede wszystkim dobrymi chrzecijanami i drugie zostay poczte w maestwie. W rzeczywistoci nikogo nie wida na scenie. Tylko reyser i jego towarzysz Chirinos wyjaniaj, o co chodzi. Publiczno jest zdumiona i udaje, e przeywa wszystko z bliska. Kiedy dwaj bohaterowie ogaszaj pojawienie si dzikiego byka, wszyscy rzucaj si na ziemi. Mode dziewczyny zaczynaj gono piszcze, kiedy mówi o biaych myszach. W ten sposób spektakl toczy si tak dugo, a nagle pojawia si onierz, który chce zaatwi kwater i kwater swoich onierzy. Oczywicie, poniewa on te niczego nie widzi, inni widzowie okrelaj go jako zego chrzecijanina i bkarta. Spektakl koczy si polowaniem na onierza, podczas którego zostaje powalony na ziemi.

Dyrektor cudownego teatru jest niezwykle zadowolony ze spektaklu.

Nonik dwiku

Das Wundertheater - ARS 38 454 - Wykonawcy: Ricardo Tamura , Kristine Funkhauser, zespó piewaczy oraz chór i orkiestra Teatru Osnabrück pod dyrekcj Hermanna Bäumera (nagranie na ywo 2005)

Opiniones de nuestros usuarios

Marian Wierzbicki

Ten wpis o Teatr cudów był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Mieczyslaw Staniszewski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Teatr cudów pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Teatr cudów tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Oleg Adamczyk

Ładny artykuł z _zmienna.

Peter Komorowski

Podane informacje o zmiennej Teatr cudów są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.