Tajemnica niesamowitej maskiInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Tajemnica niesamowitej maski. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Tajemnica niesamowitej maski zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Tajemnica niesamowitej maski i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Tajemnica niesamowitej maski. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Tajemnica niesamowitej maski! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Tajemnica niesamowitej maski, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Tajemnica niesamowitej maski
Tytu oryginalny Upiór w operze
Kraj produkcji Wielka Brytania
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1962
dugo 84 minuty
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Terence Fisher
scenariusz Anthony Hinds
(jako John Elder)
produkcja Anthony Hinds
muzyka Edwin Astley
aparat fotograficzny Arthur Grant
skaleczenie Alfred Cox
zawód

Riddle of the Mask Eerie to horror przez British Hammer Produkcja od 1962 roku i jest oparty na powieci The Phantom of the Opera przez Gastona Leroux . Haso na plakacie brzmiao wówczas najwikszy GRUSEL CLASSIC kiedykolwiek (po angielsku The Greatest Of All Time THRILL CLASSIC ). DVD zostao wydane jako The Phantom of the Opera .

akcja

Podczas premiery nowej opery Lorda Ambrose'a D'Arcy w planach odnajduje si powieszone zwoki pracownika sceny, dlatego primadonna odmawia dalszej gry. Christine Charles, moda piewaczka operowa, ma teraz przyj gówn rol. Harry Hunter, przyjaciel i dyrektor artystyczny opery Christine, odkrywa stare nuty byego nauczyciela piewu Christine, profesora L. Petrie, który zagin w niewyjanionych okolicznociach i uwaa si, e nie yje. Przegldajc te arkusze, zdaje sobie spraw, e zapisane na nich notatki s identyczne jak w nowym dziele lorda D'Arcy. Chwil póniej Christine zostaje uprowadzona przez brzydkiego krasnala do sklepionej piwnicy pod oper, gdzie czeka na ni zamaskowany muzyk, który chce zmieni j w wielk piewaczk.

Hunter, gboko zaniepokojony znikniciem Christine, wyrusza na jej poszukiwania. W tym samym czasie Lord D'Arcy zostaje zamordowany przez tego samego krasnoluda, który porwa Christine. Harry Hunter moe ciga krasnoluda do tajnych podziemnych skarbców. Po tym, jak udao mu si obezwadni krasnoluda, staje twarz w twarz z zamaskowanym organist i rozpoznaje w nim profesora Petrie, którego uwaano za zmarego. Pi lat temu, aby pozby si zmartwie finansowych, musia sprzeda lordowi D´Arcy dzieo swojego ycia, oper Johanna von Orléans. Pan nastpnie opublikowa arcydzieo profesora pod wasnym nazwiskiem. Petrie próbowa temu zapobiec, podpalajc drukarni, ale dozna powanych oparze twarzy, a nastpnie znikn pod ziemi. Kilka tygodni po tym spotkaniu Christine ma teraz potencja, aby zapiewa gówn rol, oper ponownie odegra si w obecnoci profesora.

Kiedy Christine piewa swoj wielk ari, robotnicy odkrywaj krasnoluda i id za nim przez nadbudow opery. Z Schnürboden krasnolud ucieka skokiem na duy yrandol nad scen, którego wspornik nie wytrzymuje jednak dodatkowego obcienia. Aby zapobiec uderzeniu Christine przez spadajcy wiecznik, Petrie wkracza na scen. Udaje mu si odepchn piosenkark na bok i tym samym uratowa jej ycie, ale on sam zostaje zabity przez yrandol.

Inni

  • Rola Phantoma zostaa pierwotnie napisana dla Cary'ego Granta , który wyrazi zainteresowanie pojawieniem si w filmie motkowym. Nawet Christopher Lee by krótko w roli tytuowej w rozmowie.
  • Ramy tego filmu zostay przeniesione z Parya do Londynu.
  • Maska fantomu zostaa zoona ze skrawków materiau, tamy klejcej i farby tu przed rozpoczciem zdj.

Wersja niemiecka

Niemieckie przetwarzanie synchroniczne powstao w studiach Berliner Synchron GmbH w Berlinie . Klaus von Wahl prowadzi dialog .

rola aktor Aktor gosowy
Prof. Petrie / The Phantom Herbert Lom Siegmar Schneider
Christine Charles Heather Sears Marianne Lutz
Lord Ambrose D'Arcy Michael Gough Klaus Miedel
Lattimer Thorley Walters Paul Wagner
Harry Hunter Edward de Souza Dieter Klein
Maria Liane Aukin Inge Estate
Pani Tucker Renee Houston Uyj Fürstenberg

Recenzje

Trzecia filmowa adaptacja popularnego horroru [...] wystawia brytyjskiego specjalist od Draculi Terence'a Fishera jako mieszank bani i horroru.

Wydanie DVD

  • Upiór w operze . Koch Media DVD 2008 (orygina w jzyku angielskim z napisami w jzyku niemieckim)

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Tajemnica niesamowitej maski , Illustrierte Film-Bühne nr 6328, Monachium, bez daty
  2. Tajemnica niesamowitej maski. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Maksymilian Mielczarek

Ten artykuł o zmiennej Tajemnica niesamowitej maski przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Artur Bednarski

Uważam, że ten wpis o zmiennej Tajemnica niesamowitej maski jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Zbigniew Wolski

Wreszcie artykuł o Tajemnica niesamowitej maski, który jest łatwy do przeczytania.