Taczce serce (1953)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Taczce serce (1953). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Taczce serce (1953) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Taczce serce (1953) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Taczce serce (1953). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Taczce serce (1953)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Taczce serce (1953), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Taczce serce
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1953
dugo 94 minuty
Klasyfikacja wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Wolfgang Liebeneiner
scenariusz Wolfgang Liebeneiner, na podstawie noweli Waltera F. Fichelschera
produkcja Capitol Film , Berlin Zachodni
( Peter Paul Brauer )
muzyka Norbert Schultze ; Teksty autorstwa Kurt Schwabach
aparat fotograficzny Igor Oberberg
skaleczenie Carl Otto Bartning
zawód

Taczce serce to niemiecki film fabularny (film baletowy, film muzyczny, bdna tosamo), który Wolfgang Liebeneiner wyreyserowa w 1953 roku dla Berlin Capitol Film .

akcja

Akcja rozgrywa si w fikcyjnym miasteczku mieszkalnym w Austrii, z czasów biedermeieru . Moda Susanne Haberling przez dwa lata studiowaa balet w Wiedniu, a teraz wraca do ojca. Synny mistrz baletu Alberti jest w miecie, Susanne chce z nim przesucha i ma nadziej na karier.

Jej ojciec, Hofmechanikus Haberling, ma kopoty. Poyczy 5000 talarów od wietrznego bankiera Leopolda, któremu nawet ksi jest winien pienidze. Leopold grozi przejciem domu i nie chce czeka, a Haberling sprzeda ksiciu mechaniczn lalk , któr zbudowa. Kiedy atrakcyjna Susanne przyciga jego uwag, zmienia taktyk i jest chwilowo hojny. Z okazji zbliajcego si powoania do rady komisji wydaje bal, na którym ma nadziej zbliy si do Susanne i wygra jej rk. Jednak Leopold nie jest jedynym kandydatem na Susanne; Jej towarzysz z modoci Wiktor równie zakocha si w modej kobiecie. Kiedy dwaj nierówni rywale kóc si o swoj kart taneczn, Susanne wychodzi z domu.

Póniej Viktor i Leopold obaj piewali jej serenad - po rónych stronach domu. Susanne odkrywa swoje serce dla Viktora; by odwróci uwag Leopolda od akcji po drugiej stronie domu, stawia w oknie mechaniczn lalk, która wyglda dokadnie tak jak ona. Ale poniewa lalka nie przestaje macha do Leopolda - co ten ostatni interpretuje jako zacht - Susanne próbuje powstrzyma lalk. Przerywa w trakcie. Leopold odkrywa swojego rywala i zy opuszcza dom.

Zanim Haberling i jego asystent Julius zdyli naprawi lalk, niespodziewanie pojawia si ksi, poncy z ciekawoci dzieem sztuki i od razu proszc o pokaz. Towarzyszy mu balet mistrz Roberti. Na szczcie Leopold pojawia si w tym samym czasie z komornikiem, aby odzyska dug. Leopold wie o zniszczeniu lalki i jest bardziej ni ciekawy, jak Haberling chce wyj z tej sytuacji. Ale potem Susanne wciela si w rol taczcej lalki. Ksi jest entuzjastycznie nastawiony, wyznacza Haberlinga na radnego i decyduje, e lalka powinna pojawi si wieczorem w balecie Robertiego. Leopold oczywicie przejrza oszustwo i prosi rzekom lalk - waciwie Susanne - o ochron.

Viktor poprosi Haberlinga o rk Susanne i poszed za Leopoldem do jego hotelu, poniewa mia racj, obawiajc si, e Leopold spróbuje tam zaatakowa Susanne. Susanne ucieka Leopoldowi, zamyka si na noc w schowku na mioty, a nastpnie wpada w ramiona Viktora. W midzyczasie rozmawia z ojcem, wpywowym dworzaninem, który poinformowa ksicia o machinacjach Leopolda. Kiedy Leopold nalega na odzyskanie skradzionej lalki, ksi kae mu j odda na pimie, e po otrzymaniu lalki zrzeknie si wszelkich dalszych roszcze - przeciwko sobie i Haberlingowi.

Haberlingowi udaje si naprawi lalk, a zwaszcza serce: delikatny mechanizm, który utrzymuje lalk w równowadze. Poniewa Susanne pocztkowo nie wie nic o udanej naprawie, ponownie wciela si w rol lalki; ale potem marionetka równie wchodzi na scen. Roberti jest tak entuzjastycznie nastawiony do taca z dwiema lalkami, e zatrudnia Susanne, która jest teraz zarczona z Viktorem. Zamiast Susanne Leopold dostaje tylko lalk.

Produkcja i ocena

Film, który by intensywnie krcony w Agfacolor , powsta w studiu Berlin-Tempelhof. Gertrud Kückelmann jest jedn z najpopularniejszych modych aktorek filmowych w Niemczech, odkd w 1951 roku otrzymaa Federaln Nagrod Filmow dla Najlepszej modej aktorki . Taczce serce to jej druga wspópraca z reyserem Wolfgangiem Liebeneinerem; zaledwie kilka miesicy wczeniej Kückelmann zastrzeli Die Stronger pod jego kierunkiem . Córka aktorki od najmodszych lat pobieraa lekcje baletu, w latach 19421946 uczya si baletu w Operze Pastwowej w Monachium i kontynuowaa taniec, a w kocu wzia lekcje aktorstwa i w 1949 roku zadebiutowaa na scenie w monachijskim Kammerspiele. Taczce serce byo pierwszym i jedynym filmem baletowym Kückelmanna. Heinz Rosen, który gra mistrza baletu w filmie, choreografowa sceny taneczne. W maju 1953 roku Rosen mia premier baletu La Dame la licorne Jacquesa Chailleya i Jeana Cocteau w monachijskim Theater am Gärtnerplatz i tym samym zdoby wiatow saw.

Prisma-Verleih przeja kinowe przedstawienie. Film mia premier 23 padziernika 1953 roku w Aegi Hannover .

krytyka

"[...] Biedermeier commedia w stylu opowiada Hoffmanna, filmowa ba przygotowana ze smakiem i radoci, przyjemna równie choreograficznie."

- Leksykon filmów midzynarodowych

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Gertrud Kückelmann. ródo 30 kwietnia 2019 r .
  2. Cytat z: Andrea Niederfriniger: Das tanzende Herz. W: Filmreporter.de. 11 sierpnia 2018, dostp 30 kwietnia 2019 .

Opiniones de nuestros usuarios

Sara Zarzycki

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Taczce serce (1953), daje dużo pewności.

Robert Sowa

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Taczce serce (1953) i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Aleksander Jarosz

Wreszcie artykuł o Taczce serce (1953), który jest łatwy do przeczytania.