Ta gra bya jego zgubInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ta gra bya jego zgub. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ta gra bya jego zgub zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ta gra bya jego zgub i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ta gra bya jego zgub. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ta gra bya jego zgub! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ta gra bya jego zgub, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Ta gra bya jego zgub
Tytu oryginalny Le joueur
Kraj produkcji Francja , Wochy
Oryginalny jzyk Francuski
Rok wydania 1958
dugo 97 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16 (1958), póniej 12
Prt
Dyrektor Claude Autant-Lara
scenariusz Pierre Bost
produkcja Henry Deutschmeister
muzyka René Cloërec
aparat fotograficzny Jacques Natteau
skaleczenie Madeleine Gug
zawód

The Game Was His Curse to francusko-woski dramat z 1958 roku w reyserii Claude'a Autant-Lary z Gérardem Philipe i Liselotte Pulver w rolach gównych. Historia oparta jest na powieci Fiodora Dostojewskiego The Gambler (1867) .

akcja

Niemcy w 1867 r. Rosjanin Alexej Iwanowitsch zarabia na ycie jako wychowawca u swojego rodaka, zuboaego generaa Sagoriaskiego, który przebywa w Baden-Baden z dwoma modymi synami i doros pasierbic Polin . Ta rodzina z utsknieniem czeka na wieci z Moskwy, zapowiadajce mier starej, znienawidzonej cioci Antonii Wassiljewnej. Twoja fortuna, która przeszaby w rce generaa, mogaby rozwiza wszystkie jego problemy finansowe. Ponadto spadek byby dobrym argumentem dla wyrachowanej Mademoiselle Blanche, poszukiwaczki przygód, aby polubi niezbyt atrakcyjnego generaa, a jej szantaujcy przyjaciel, markiz de Grieux, nie miaby ju nic przeciwko lubowi z Polin Sagorianski, t z nieoczekiwanym aska z majtku cioci nagle okazaaby si dobrym dopasowaniem. Ale kiedy Alexej, który kocha Polin bardziej ni cokolwiek innego, przyjeda do Baden-Baden, nie moe przynie oczekiwanej wiadomoci o mierci bogatej ciotki. Zamiast tego musi patrze, jak Polina zakochuje si w tustym markizie, który z kolei utrzymuje swój zwizek z wietrzn Blanche. Alexej próbuje otworzy oczy Polinie na jej wyrachowan wit i ujawni brak charakteru markiza. Ale zamiast przekona Polin, Aleksiej traci tylko prac w rodzinie.

Nieco póniej do Baden-Baden przybywa bardzo ywioowa ciocia Antonia, przez wszystkich nazywana zwykle babci. W poszukiwaniu generaa trafia do miejscowego kasyna, które zrujnowao ju niejednego onierza fortuny, a wreszcie przy stole do ruletki. Natychmiast zatrudnia do towarzyszenia jej bezrobotnego Alexeja. Ciotka pocztkowo wygrywa, ale potem zakochuje si w grze. Potem przegrywa, najpierw sprzedaje swoje papiery wartociowe, a na koniec wykorzystuje ostatnie pienidze z budetu na podró. Stó do ruletki staje si upadkiem cioci. Ale to nie jedyna katastrofa: genera doznaje miertelnego zawau serca w obliczu spadku cioci, który rozpyn si przy stole do ruletki, kapryna Blanche szuka nowego wielbiciela, a Des Grieux, który spekulowa pod kadym wzgldem i pogardliwie porzuci Polin, przygotowuje si w dniu jego wyjazdu. Alexej sam próbuje szczcia przy stole do gry. Z odwag desperacji umieszcza ostatniego Louis d'or ... i wygrywa. Jego dobra passa si nie koczy, wygra ju 20 000 Louisdors. Stó jest wtedy zamknity, ale jak w delirium Alexej gra nastpny. Wydaje si, e on te prawie zakocha si w hazardzie - wtedy wspomina Polin. Z kieszeniami penymi pienidzy odrywa si od stou do gry i pdzi do jej hotelu, by zosta jej ukochan kodr.

Uwagi produkcyjne

Krcenie The Game Was His Curse cigno si od 20 marca do 17 maja 1958 roku. wiatowa premiera odbya si 26 listopada 1958 roku w Paryu. Niemiecka premiera odbya si 19 grudnia 1958 roku.

Kierownikiem produkcji by Ralph Baum . Max Douy zaprojektowa konstrukcje filmowe, Rosine Delamare kostiumy.

synchronizacja

rola aktor Aktor gosowy
Aleksiej Iwanowicz Gérard Philipe Peer Schmidt
Polina Sagorianski Proszek Liselotte si
Marquis des Grieux Jean Danet Heinz Dragon
Ciotka Antonia Vasilyevna Françoise Rosay Lina Carstens
Genera Alexander Vladimir Sagorianski Bernard Blier Walter Klam
Blanche de Cominges Nadine Alari Marianne Kehlau
Bogdavich Julien Carette Alfons Teuber
Astley Sacha Pitoëff Herbert Weicker

Recenzje

W Lexicon of International Films jest napisane: Krytyka spoeczna zamierzona w powieci koczy si prawie cakowicie, z wyjtkiem znakomitego aktora pierwszoplanowego, postacie pozostaj niewiarygodne. Bezsensowna filmowa ksika z obrazkami .

Znaleziono w Cinema-Online: Pomimo dobrej obsady ... brakuje ugryzienia.

Indywidualne dowody

  1. Jean-Claude Sabria: Cinéma français. Les années 50. Pary 1987, nr 486.
  2. Ta gra bya jego przeklestwem w niemieckim indeksie dubbingu .
  3. Ta gra bya jego zgub. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 1 czerwca 2020 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  4. Krótka recenzja na stronie cinema.de.

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Jacek Zawada

Podane informacje o zmiennej Ta gra bya jego zgub są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Magdalena Kasprzyk

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Ta gra bya jego zgub, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Zenon Sawicki

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.