Szwajcarska ksikaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Szwajcarska ksika. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Szwajcarska ksika zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Szwajcarska ksika i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Szwajcarska ksika. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Szwajcarska ksika! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Szwajcarska ksika, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Szwajcarska ksika jest szwajcarsk bibliografi narodow i jest publikowana przez Szwajcarsk Bibliotek Narodow od 1901 roku. Szwajcarska ksika rejestruje szwajcarsk produkcj medialn: ksiki, mapy geograficzne, media elektroniczne, nuty i multimedia. W przypadku czasopism, gazet, roczników i seriali wywietlany jest pierwszy numer tytuu. Publikacje spoza Szwajcarii s równie rejestrowane, jeli pochodz od autorów szwajcarskich lub dotycz Szwajcarii.

Struktura i zakres

1901-1942: Biuletyn Bibliograficzny

W Bibliotece Narodowej szwajcarskim , który by od 1901 do 1942 bibliograficzna Biuletyn Biblioteki Narodowej szwajcarskiego = Bulletin de la bibliographique Bibliothèque Nationale Suisse wyda. Biuletyn ukazywa si nieregularnie w latach 1901-1916. Wymienione dokumenty s w porzdku alfabetycznym. Od 1916 ukazuje si co miesic. Tytuy uoone s wedug grup tematycznych. Istnieje rejestr autorów. Oprócz bibliografii biuletyn zawiera dzia redakcyjny z ogoszeniami i recenzjami. Autor, a od 1938 r. indeksy tematyczne ukazuj si corocznie.

1943 nn.: Ksiga szwajcarska

Od 1943 Biuletyn Bibliograficzny by kontynuowany pod tytuem Das Schweizer Buch = Le Livre suisse = Il libro svizzero . Spis roczny Biuletynu Bibliograficznego bdzie kontynuowany. Do 1975 r. ukazay si dwie serie: A. Publikacja ksigarni co pó roku; B. Publikacja poza ksigarni, co dwa miesice. Od momentu poczenia obu serii w 1975 roku, szwajcarska ksika ukazuje si co dwa tygodnie.

Broszury byy wydawane przez Szwajcarskie Stowarzyszenie Sprzedawców Ksiek do 2007 roku . W 2007 roku wydanie drukowane zostao przerwane. Szwajcarska ksika jest publikowana w dynamicznym wydaniu online oraz w formacie PDF od 2007 roku . Z edycj dynamiczn mona zapozna si w katalogu Szwajcarskiej Biblioteki Narodowej Helveticat. Wersja PDF ukazuje si co sze miesicy i jest publikowana na stronie internetowej Szwajcarskiej Biblioteki Narodowej. Tytu zosta uzupeniony równolegym tytuem retoromaskim i angielskim, a od 2007 roku brzmi Das Schweizer Buch = Le Livre suisse = Il libro svizzero = Il cudesch svizzer = Ksiga szwajcarska .

Szwajcarska ksika rejestruje aktualn szwajcarsk produkcj medialn: ksiki, mapy geograficzne , nuty i multimedia. W przypadku czasopism, gazet, roczników i seriali wywietlany jest pierwszy numer tytuu. Publikacje spoza Szwajcarii s rejestrowane, jeli pochodz od autorów szwajcarskich lub dotycz Szwajcarii.

Ksiga szwajcarska jest uporzdkowana wedug grup tematycznych zgodnie z klasyfikacj dziesitn Deweya . W wersji PDF istniej rejestry autorów i tytuów. Dynamiczne wydanie online oferuje liczne punkty wyszukiwania (autor, tytu, sowo kluczowe, grupa tematyczna itp.). Tytuy, które ukazay si w cigu ostatnich 10 lat, s uwzgldniane retrospektywnie. Opis bdzie prowadzony do padziernika 2016 r. zgodnie z angloamerykaskimi zasadami katalogowania (AACR2). Od padziernika 2016 roku noniki bd uwzgldniane zgodnie z zasadami katalogowania RDA (Resource Description and Access) . Nagrania zawieraj wszystkie elementy umoliwiajce ich jednoznaczn identyfikacj. Nuty zapisane s w broszurze 16. Od 2007 do 2014 roku ukazywa si numer 25 z nagromadzeniem wszystkich gazet, magazynów, seriali i roczników.

linki internetowe

literatura

  • Totok-Weitzel. Podrcznik bibliograficznych prac referencyjnych. Tom 1, Bibliografie ogólne i ogólnodostpne materiay ródowe. Pod redakcj Hansa-Jürgena i Dagmar Kernchen. 6., sth., Cakowicie przerobiony Wyd. Frankfurt nad Menem, 1984. s. 60-63. ISBN 3-465-01592-4 .
  • Silivia Brandigi: Rozwój ksiki szwajcarskiej w latach 2001-2007. W: Library Service, Volume 41, 2007, Issue 9/10, s. 1013-1018.

Indywidualne dowody

  1. https://ead.nb.admin.ch/web/sb-pdf/CH-Buch_d.pdf

Opiniones de nuestros usuarios

Dawid Marcinkowski

Artykuł o Szwajcarska ksika jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Beata Ptak

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Szwajcarska ksika

Sara Marczak

Informacje o zmiennej Szwajcarska ksika są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Franciszek Skiba

Uważam, że ten wpis o zmiennej Szwajcarska ksika jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.