Szalony pamitnikInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Szalony pamitnik. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Szalony pamitnik zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Szalony pamitnik i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Szalony pamitnik. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Szalony pamitnik! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Szalony pamitnik, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Szalony pamitnik
Tytu oryginalny Dziennik szalonej czarnej kobiety
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 2005
dugo 112 minut
Ocena wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Darren Grant
scenariusz Tyler Perry
produkcja Reuben Cannon , Tyler Perry
muzyka Camara Kambo , Tyler Perry
aparat fotograficzny David Claessen
skaleczenie Terilyn A. Shropshire
zawód
synchronizacja

Szalony pamitnik (w oryginalnym Dzienniku szalonej czarnej kobiety , po niemiecku pamitnik wciekej czarnej kobiety ) to amerykaska tragikomedia w reyserii Darrena Granta z 2005 roku. Oparta jest na sztuce Tylera Perry'ego o tym samym tytule , który równie napisa scenariusz do filmu i zagra w nim cznie trzy role.

wtek

Gospodyni domowa Helen Simmons-McCarter od osiemnastu lat mieszka w duej rezydencji ze swoim mem Charlesem, odnoszcym sukcesy prawnikiem. Cho na zewntrz zachowuje pozory, e jego ona jest centrum jego ycia, maestwo od dawna nie jest szczliwe. Karol nie patrzy na swoj on i traktuje j marnie, ma te romanse z innymi kobietami. Chocia Helen zdaje sobie z tego spraw, nie udaje jej si go opuci, bo pamita pikne chwile maestwa i wci ma do niego uczucia. W dniu lubu budzi si w pustym óku i zauwaa, e jej ubrania s adowane do wózka. Pocztkowo zdenerwowana, szybko zauwaa, e jej m woy do szafy wiele drogich, nowych ubra. Jest szczliwa, bo przyjmuje, e to prezent na rocznic lubu i czeka, a jej m wróci wieczorem przebrany za wino. Kiedy w kocu si zjawia, jest w towarzystwie modej kobiety i wyjawia Helenie prawd: kaza przywie ubrania dla swojej nowej przyjacióki Brendy, z któr ma ju dwójk dzieci i która ma si na czas wprowadzi do willi. jest z dala od Helen chce si rozwie i wyrzuca j z domu Kiedy Helen odmawia odejcia, Charles si wyciga j z willi i kadzie na ulicy. Obserwuje to przewonik Orlando, który z litoci zabiera kawaek kobiety.

Przez chwil kryli wokó, bo Helen nie ma gdzie si zatrzyma bez pienidzy i przyjació. Po krótkiej kótni jedzie sama i ostatecznie szuka schronienia u swojej szorstkiej, rezolutnej babci Mable, znanej przez wszystkich tylko jako Madea, i niezadowolonego brata Joe. Madea próbuje przekona Helen, e jest moralnie, jeli nie prawnie, uprawniona do czci majtku Karola z powodu jej oddania maestwu. Pod jego nieobecno obaj wamuj si do jego willi, aby ukra troch pienidzy. Madea zaczyna niszczy ubrania Brendy i, po nieoczekiwanym przybyciu Charlesa, wntrze. Obaj zostaj nastpnie aresztowani; ju skazana Madea zostaje umieszczona w areszcie domowym, a Helen otrzymuje grzywn. Tych dwóch broni kuzyn Helen, Brian. Rozsta si z on Debrah z powodu jej problemów z narkotykami, co nadweryo relacje z ich córk Tiffany. Tiffany chciaaby piewa jak jej matka w chórze kocielnym, ale zabrania tego z obawy, e spotka j taki sam los jak jej matk, jeli bdzie j za bardzo naladowa.

Na imprezie z przyjaciómi i rodzin w domu Madei, Helen i Orlando, który okazuje si by przyjacielem Briana, spotykaj si ponownie. Chocia Helen pocztkowo odnosi si do niego negatywnie, wkrótce rozwijaj si dla siebie sympatie. Oboje spotykaj si jeszcze kilka razy i nawizuje si zwizek miosny . Jednak Helen pocztkowo nie udaje si odpuci i nabra pewnoci siebie, poniewa swoje negatywne dowiadczenia czerpali z maestwa. Z czasem jednak nabiera pewnoci siebie, podejmuje prac jako kelnerka i wydaje si, e pogodzia si z przeszoci. Nie domaga si ju od Karola adnych pienidzy w przypadku rozwodu, a jedynie domaga si, aby nadal paci za zakwaterowanie jej matki Myrtle w domu opieki i jej koszty prawne, na co on si zgadza.

Tymczasem Charles jest ponaglany przez przestpc Jamisona Miltona Jacksona, który pomóg mu finansowo zbudowa karier i majtek, by broni go w nadchodzcym procesie. Kiedy jednak przegrywa proces, Jackson kradnie pistolet komornikowi i strzela do Charlesa od tyu. Incydent zostanie wyemitowany w wiadomociach, tak jak Helen i Orlando skadaj jej propozycj maestwa . Kiedy syszy o strzelaninie w sdzie, wybiega z domu, nie odpowiadajc, i widzi w szpitalu Charlesa, który jest w piczce . Tam poznaje swoj obecn partnerk Brend, która odmawia prób reanimacji. Poniewa rozwód z Helen jeszcze si nie odby, to od niej, jako najbliszej osoby, zaley jego przyszy los. Chce zatwierdzi wszelkie konieczne próby resuscytacji, aby jak najduej utrzyma Charlesa przy yciu. Wbrew wszelkim oczekiwaniom jego stan stabilizuje si i budzi si ze piczki, chocia jest chwilowo poraony paraplegi .

Helen opiekuje si Charlesem w jego willi, ale jest niewdziczny i nka Helen tak samo jak przed kocem ich zwizku. Ale urosa w si i nie moe ju znosi jego zachowania. Odmawia mu obiadu i wpycha go do wanny z wod, wyjaniajc mu, jakim by zym czowiekiem i e jest dumn kobiet, któr naley traktowa z szacunkiem i która zawsze bya dla niego ofiarn on. Jednak uwielbiana przez niego Brenda przeszukaa jego konta w szpitalu, przestaa paci pokojówce i zabraa ze sob kosztownoci, by go zostawi na zawsze. Bez jego fortuny nikt inny te nie chciaby mie z nim nic wspólnego. Podczas gdy Madea uwaa, e zachowanie Helen byo waciwe, jej pobona matka Myrtle uwaa, e jej kampania zemsty jest za i zachca j do wybaczenia Charlesowi w celu znalezienia spokoju na wasn rk. Orlando, który, jak przyznaje, wróci z Charlesem, jest przeraony, poniewa wie, e Helen naprawd go kocha i zasuguje na mczyzn, który tak jak on nigdy by jej nie skrzywdzi. 

Niespodziewanie Charles wzi sobie do serca sowa Helen i zda sobie spraw, e bya jedyn osob, której uczucia do niego byy szczere i która nie bya za jego pienidzmi. Przeprasza j i od teraz stara si by lepsz osob. Dodatkowo odzyskuje swoj mobilno. Brian i Debrah równie nadrabiaj, gdy ta ostatnia odwiedza klinik odwykow, aby przezwyciy swoje uzalenienie. Tiffany moe teraz piewa w chórze kocielnym z bogosawiestwem ojca, a caa rodzina j obserwuje.

Teraz, gdy istnieje harmonijny zwizek midzy Charlesem i Helen, a on znów jest tak sprawny, e nie jest ju od niej zaleny, ona daje mu obrczk lubn i podpisane dokumenty rozwodowe i rozstaje si z nim na rzecz czysto przyjacielskiego zwizku. Spotyka ponownie Orlando i teraz przyjmuje jego propozycj.

to

Szalony pamitnik oparty jest na sztuce Tylera Perry'ego o tym samym tytule. Dramaturg napisa równie scenariusz do filmu i wciela si w rol Madei, wraz z dwoma innymi postaciami, z makijaem i kostiumami nie do poznania. Chocia w samym filmie jest to tylko drobna posta, staa si ona znakiem rozpoznawczym Perry'ego, dziki czemu napisa kilka sztuk i filmów, w których gówn bohaterk bya krzepka, nieokrzesana babcia. O ile sztuki i filmy Madea s bardzo popularne w USA i odniosy sukces komercyjny, o tyle w krajach niemieckojzycznych s one prawie nieznane. Oprócz Szalonego dziennika na jzyk niemiecki przetumaczono tylko drugi i szósty film Madei, Zjazd rodzinny Madei (pod tytuem Zjazd rodzinny ) i Ochrona wiadków Madei . Cho na ekranie Madea debiutuje Szalony pamitnik , tak samo jest ze sztuk, na której oparty jest film, ju druga, w której wystpuje. Posta miaa swoj premier w 2000 roku w I Can Do Bad All By Myself . W 2009 roku Perry nakrci film o tym samym tytule, w którym pojawia si równie Madea; z wyjtkiem wspomnianej figury nie ma jednak nic wspólnego. Na pocztku Tyler Perry mia due problemy ze  znalezieniem kupca na swój scenariusz do Szalonego pamitnika . Decydujcym czynnikiem byo tutaj to, e scenariusz przewidywa obsadzenie wszystkich wanych ról aktorami afroamerykaskimi , którym niektóre potencjalne studia filmowe uwaay, e ich komercyjny sukces jest zagroony. Inni chcieli jednak wprowadzi do ksiki obszerne zmiany. Ostatecznie w Lions Gate Entertainment znaleziono studio, które spenio twórcze yczenia autora.

Opinie

Szalony pamitnik otrzyma w wikszoci negatywne recenzje. Przede wszystkim zgodzono si, e praca ma potencja i podejcie dobrego filmu, ale zawiera zbyt wiele rónych elementów, które nie pasuj do siebie. Inaczej rozumiano, które aspekty materiau zakoczyy si sukcesem lub niepowodzeniem. Niektórzy uwaali, e przerysowana, komediowa posta Madei nie pasuje do skdind powanego filmu, a nawet go zrujnowaa, poniewa dziaaa wedug zupenie innych standardów ni wszystkie inne postacie. To równie podwaa naprawd dobre wystpy aktorskie gównych aktorów Kimberly Elise, Shemar Moore i Steve Harris. Inni krytycy zderzyli si jednak z duchowym, melodramatycznym wtkiem gównym i uznali komiczne aspekty za udane i zabawne.

Wbrew ocenom krytyków reakcje publicznoci byy niemal bez zastrzee pozytywne. Film otrzyma bardzo rzadk ocen A+ na CinemaScope . Dopiero czterdziesty pity film to zrobi. Inne portale równie to odzwierciedlaj: na Metacritic osign redni uytkowników na poziomie 70%, na Rotten Tomatoes na poziomie 87%.

sukces

Szalony pamitnik by w stanie wygenerowa ponad 50,6 mln USD sprzeday przy budecie ok. 5,5 mln USD, prawie w caoci w USA, gdzie osign pierwsze miejsce w kasie.

Indywidualne dowody

 1. Certyfikat wydania dla The Crazy Diary . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , marzec 2007 (PDF; numer testu: 109 350 DVD).
 2. Tyler Perry. W: synchronkartei.de. Niemiecki plik synchroniczny , udostpniony 8 kwietnia 2021 r .
 3. Artyku eOnline. Dostp 8 kwietnia 2021 r .
 4. artyku NPR. Dostp 8 kwietnia 2021 r .
 5. ^ krytyka Rogera Eberta. Dostp 8 kwietnia 2021 r .
 6. ^ Przegld Slate. Dostp 8 kwietnia 2021 r .
 7. Strona CinemaScore. Dostp 8 kwietnia 2021 r .
 8. ^ Dziennik Szalonej Czarnej Kobiety. W: Metacritic . CBS , dostp 8 kwietnia 2021 .Szablon: Metacritic / Maintenance / Róni eksperci w Wikipedii i WikidanychSzablon: Metacritic / Maintenance / Wikidata Oznaczenie inne ni nazwa zestawu
 9. Pamitnik Szalonej Czarnej Kobiety. W: Zgnie pomidory . Fandango, dostp 8 kwietnia 2021 r .Szablon: Rotten Tomatoes / Maintenance / Wikidata Oznaczenie inne ni nazwa zestawu
 10. Szalony pamitnik. Internetowa baza filmów , dostp 8 kwietnia 2021 .
 11. Pamitnik Szalonej Czarnej Kobiety. W: Box Office Mojo . Dostp 10 kwietnia 2021 r .

Opiniones de nuestros usuarios

Andrew Szymański

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Miroslaw Janiszewski

Podane informacje o zmiennej Szalony pamitnik są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Kamil Zawadzki

Ten wpis na Szalony pamitnik pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.