Synchronizacja danychInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Synchronizacja danych. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Synchronizacja danych zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Synchronizacja danych i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Synchronizacja danych. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Synchronizacja danych! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Synchronizacja danych, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Porównanie danych w wskim sensie polega na porównaniu danych elektronicznych wycznie w celu zidentyfikowania rónic. W szerszym sensie obejmuje to wzajemne dostosowanie baz danych. Odtd kady z noników danych bdzie zawiera te same zaktualizowane dane. Wane informacje na temat takiego porównania mona znale w sekcji replikacja .

przykad

Dobrze znanym przykadem jest porównanie danych adresowych i spotka midzy komputerem kieszonkowym (lub PDA ) a (gównym) komputerem . Porównanie (a dokadniej wyrównanie lub synchronizacja ) zwykle odbywa si za porednictwem staego (tj. Przewodowego) poczenia (takiego jak USB ) lub bezprzewodowo (na przykad przez podczerwie , Bluetooth , WLAN itp.). Aby takie porównanie danych midzy dwoma urzdzeniami byo w ogóle moliwe, oba musz uzgodni zdefiniowany protokó , tj. tzn. rodzaj i format danych musz by znane im obu. W praktyce do tego celu suy równie tak zwany program replikacyjny - ale moliwe s równie aplikacje (pomocnicze), za pomoc których mona równie dublowa dane (np. Robocopy ).

podanie

Synchronizacja danych jest stosowana w przemyle w celu zwikszenia dostpnoci i integralnoci danych systemu. Przykadem moe by dublowanie danych midzy bazami danych w celu utrzymania dziaania w przypadku awarii jednego lub wikszej liczby serwerów lub przesyanie danych co kilka godzin, gdy wysiek techniczny jest mniejszy. W drugim przypadku moesz uy plików dziennika, które s stale kopiowane i ostatnio przesanego stanu danych na gównym komputerze, aby przywróci ostatni stan po ponownym uruchomieniu za jaki czas. Jednak natychmiastowe przejcie na inny komputer nie jest ju moliwe.

Prawny

Porównanie danych osobowych w ramach przepisów socjalnych reguluje § 52 SGB II .

Porównanie danych jest równie wykorzystywane podczas wyszukiwania rastrowego .

Podczas sprawdzania zgodnoci dane s porównywane z list sankcji .

Zobacz te

Wikisownik: porównanie danych  - wyjanienia znacze, pochodzenie sów, synonimy, tumaczenia

dokumentów potwierdzajcych

... i komentarze:

  1. porównanie danych - Duden , 2020; tam w odniesieniu do porównania 2b , a take porównania danych elektronicznych i porówna w odpowiednim wpisie , co oznacza 2b porównaj w celu zidentyfikowania rozbienoci lub dopasowa

Opiniones de nuestros usuarios

Gabriel Mazur

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Synchronizacja danych.

Tamara Grzelak

Ten wpis o Synchronizacja danych był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Rafa Czerwiński

Uważam, że ten wpis o zmiennej Synchronizacja danych jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Damian Biernacki

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Synchronizacja danych i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.