Sterowiec (1983)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Sterowiec (1983). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Sterowiec (1983) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Sterowiec (1983) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Sterowiec (1983). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Sterowiec (1983)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Sterowiec (1983), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Sterowiec
Kraj produkcji NRD
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1983
dugo 117 minut
Prt
Dyrektor Rainer Simon
scenariusz Fritz Rudolf Fries
Rainer Simon
produkcja DEFA , KAG "Johannisthal"
muzyka Friedrich Goldmann
Karl-Ernst Sasse
aparat fotograficzny Roland Dressel
skaleczenie Helga Gentz
zawód

Das Luftschiff jest niemieckim DEFA fabularny przez Rainer Simon z 1983 roku, oparty luno na powieci pod tym samym tytuem Fries Fritz Rudolf od 1974 roku.

wtek

Akcja filmu rozpoczyna si w schronie przeciwlotniczym pod koniec II wojny wiatowej . Chico, 11-letni chopiec, zachwyca si swoim dziadkiem, o którym tylko wie, e by wietnym wynalazc. Gdy walka si koczy, postanawia go poszuka iz pomoc ciotki wyrusza. Po drodze spotyka miego modzieca, wic Chico nadal szuka samotnie. Tutaj otrzymuje pomoc od antyfaszysty, który chce go wesprze, bo uwaa, e jego dziadek walczy po stronie Brygad Midzynarodowych w Hiszpanii . Ale to nie jest tak proste, jak pokazuje film, który w swoich czasach zawsze lata tam iz powrotem.

Równie na samym pocztku, w retrospekcji, mona zobaczy dziadka Chico Fran Xaver Stannebeina, jak jako 15-letni czonek lipskiego stowarzyszenia lotniczego ma pokaza podczas pokazu, jak lata ze skrzydami. Póniej staje si obsesyjnym wynalazc, który skupi si na zbudowaniu statku powietrznego ze migami. W celu zarobku najpierw emigruje do Hiszpanii , zostaje przedstawicielem handlowym, zakada rodzin z Hiszpank Don Mathilde i ma kilkoro dzieci. Jego marzenie o sterowcu nie pozwala mu odej, wic wyjeda z pracy i rodziny do Berlina . Kiedy przyby, pocztkowo mieszka w hotelu Adlon jako dyrektor generalny i próbowa skontaktowa si z ambasadorami zagranicznymi i gównymi niemieckimi przemysowcami, aby sfinansowa swój projekt. Ale sukces nie przychodzi, dopóki nie bdzie musia szuka noclegu w bardzo prostych hotelach, nawet ze wzgldu na kurczce si fundusze. Jednym z powodów fiaska negocjacji jest to, e Stannebein odmawia wyposaenia swojego statku powietrznego do zada wojskowych.

Ale s te ludzie, którzy chc go wesprze finansowo, ale tylko wtedy, gdy najpierw zbuduje w Hiszpanii pas startowy dla swoich sterowców. Nie potrzebuje tego, bo jego samolot powinien mie moliwo pionowego startu i ldowania, ale przekonuje go moliwo zdobycia w kocu pienidzy na swój wynalazek w drugiej odsonie. Po ukoczeniu pasa startowego i braku pienidzy na sterowiec uwiadamia sobie, e zosta oszukany przez swoich klientów i e betonowy pas startowy mia suy tylko niemieckim oddziaom Legionu Condor podczas hiszpaskiej wojny domowej , wraca do Berlina , nie bez wczeniejszego wyzwolenia kilku republikanów w puapce. W stolicy chce zoy skarg na oszustwo i trafia do azylu .

W 1945 roku reszta rodziny zacza myle o Chico, który w midzyczasie przyby do szpitala. W tym samym czasie przyjeda jego ciotka ze swoim nowym chopakiem, ale on natychmiast znika w samochodzie. Przyjeda te jego babcia, która wraz z ssiadem wybraa si na rower. Kady musi przyzna, e Franz Xaver Stannebein pad ofiar eutanazji .

produkcja

Sterowiec zosta nakrcony w kolorze ORWO przy wsparciu studiów z Madrytu, Pragi i Sofii przez artystyczn grup robocz Johannisthal, a swoj witeczn premier mia 17 marca 1983 roku w berliskim Kino International . Pierwsza emisja w 2. programie telewizji NRD odbya si 25 maja 1984 r. 1 grudnia 1985 r. po raz pierwszy zostaa wyemitowana przez ZDF w Republice Federalnej.

krytyka

Horst Knietzsch napisa w Neues Deutschland, e wedug jego wasnego owiadczenia Rainer Simon po przeczytaniu powieci nie mia zamiaru robi filmu z tego materiau. Knietzsch powiedzia, e byoby lepiej, gdyby Simon trzyma si tej opinii. W filmie czas i przestrze stykaj si ze sob, sceny podskakuj i podskakuj, postacie pozostaj zacienione, metafory nie rozwietlaj procesów, lecz je zaciemniaj.

Leksykon midzynarodowym filmie pisze o filmie, e uywa latanie jako metafor wolnoci, przestrzeni i samorealizacji, przy czym to jest okrelone w asocjacyjn stylu narracyjnym, a ze wzgldu na skomplikowany wykorzystaniem rónych rodków filmowych, tylko nie wie jak dotrze do zainteresowanych odbiorców.

Nagrody

literatura

  • Sterowiec W: F.-B. Habel : wietny leksykon filmów fabularnych DEFA . Schwarzkopf i Schwarzkopf, Berlin 2000, ISBN 3-89602-349-7 , s. 375.
  • Das Luftschiff In: Ingrid Poss / Peter Warneke (red.): Spur der Films Christoph Links Verlag, 2006, ISBN 978-3-86153-401-3 , s. 397 do 399.
  • Matthias Struch: Loty Franza Stannebeina. Das Luftschiff (1982/1983) w: Michael Grisko (red.): Die Zeit, die Welt und das Ich. O twórczoci filmowej Rainera Simona, Bertz + Fischer, Berlin 2016, s. 123141.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Neues Deutschland z 19 marca 1983 r.; str. 4
  2. Sterowiec. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 

Opiniones de nuestros usuarios

Lukasz Biernacki

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Sterowiec (1983), są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Bernard Zakrzewski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Lena Kubiak

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Sterowiec (1983).