Statek SzatanaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Statek Szatana. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Statek Szatana zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Statek Szatana i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Statek Szatana. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Statek Szatana! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Statek Szatana, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Statek Szatana
Tytu oryginalny Pieko Dantego
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1935
dugo 89 minut
Prt
Dyrektor Harry Lachman
scenariusz Philip Klein ,
Robert Yost
produkcja Sol M. Wurtzel
muzyka RH Bassett ,
Peter Brunelli ,
Hugo Friedhofer ,
Samuel Kaylin
aparat fotograficzny Rudolf Mate
skaleczenie Alfred DeGaetano
zawód

Statek szatana (tytu oryginalny: Dante Inferno ) to amerykaski dramat filmowy skierowany przez Harry Lachman od 1935 roku Spencer Tracy i Claire Trevor . Film oparty jest czciowo na motywach z Dantego Boskiej Komedii .

wtek

Jim Carter pracuje na luksusowym parowcu. Kiedy udaje, e zama rk, zostaje zwolniony bez uprzedzenia. Jednak przed opuszczeniem statku przysiga, patrzc na bogatych pasaerów, e pewnego dnia bdzie mia tyle samo pienidzy, co oni. Producent serialu Pop McWade zaproponowa mu prac jako sprztaczka w parku rozrywki. W jego karnawaowym pokazie zatytuowanym Pieko Dantego, opartym na Boskiej komedii Dantego , zwiedzajcy mog podziwia posgi wielu historycznych osobistoci, takich jak Kleopatra , Salome , Wergiliusz , Marek Antoniusz i Aleksander Wielki, których Jim bierze teraz za swoje model .

Pocztkowo przedstawienie, z metaforyczn inscenizacj pieka, dziaa tylko umiarkowanie. Kiedy Jim próbuje swoich si w szczekaniu, coraz wicej ludzi gromadzi si na pokazie, a "Dante's Inferno" w kocu staje si sukcesem - ku wielkiej radoci McWade'a i jego siostrzenicy Betty, która sprzedaje bilety. Betty i Jim wkrótce si do siebie zbliaj i wkrótce bior lub. W kolejnych latach Jim planuje swój wasny show, który powinien by jeszcze wikszy ni McWades. Po narodzinach syna Aleksandra stara si przycign inwestorów do swojego projektu. Otrzymuje wiele zobowiza od innych przedsibiorców parków rozrywki. Tylko Dean, waciciel atrakcyjnej lokalizacji, odmawia podania Jimowi swojej lokalizacji. Jim bez zbdnych ceregieli kupuje umow najmu Deana i nie waha si zrujnowa swojego biznesu.

Na otwarciu nowego spektaklu Jima Dean wyskakuje z desperacji na mier, ku przeraeniu wszystkich. Jim bez wyrzutów sumienia pozwala na kontynuowanie pokazu, rozwija firm i planuje zbudowa na statku ekstrawaganckie kasyno , w którym pikni i bogaci maj pomaga sobie nawzajem. McWade, który do tej pory lojalnie wspiera Jima, nie myli zbytnio o tym pomyle, dlatego oboje staj si coraz bardziej wyobcowani. Po tym, jak inspektor budowlany Harris znalaz fiasko w budowie biura Jima i nalega na jego odbudow, Jim grozi mu utrat pracy. Betty patrzy, jak Harris bierze kopert od Jima. Scena w programie Jima zawala si wkrótce potem, a McWade ledwo uchodzi mu na sucho. Poczucie winy Harris popenia samobójstwo i zostawia list poegnalny, w którym przyznaje, e wzi apówki od Jima. Jim jest teraz oskarony o przekupstwo.

Jim zaprzecza, e Harris kiedykolwiek by w jego domu, co Betty potwierdza faszywym zeznaniem w sdzie. Kiedy Jim zostaje uniewinniony z braku dowodów, Betty wyjania mu, e kamaa tylko po to, by chroni ich syna Aleksandra i e chce jak najszybciej wystpi o rozwód w Reno . Kiedy statek Jima, S. S. Paradise , ma odpyn, Betty odkrywa, e Alexander znikn. Obawia si, e zosta porwany i natychmiast wysya Jimowi telegram na statek. Podczas gdy hazard jest tam w penym rozkwicie, a nastrój jest ywy, Jim odbiera wiadomo i natychmiast biegnie do swojej kabiny, gdzie niespodziewanie znajduje Aleksandra. Asystent Jima, Jonesy, wpad na pomys, by zabra Aleksandra na statek jako niespodziewanego gocia dla jego ojca. Jim jest oburzony i upomina Jonesy'ego za stwierdzenie, e pywajca jaskinia hazardu nie jest odpowiednim miejscem dla dziecka.

Po wysaniu wiadomoci do Betty nagle wybucha poar. Wród pasaerów natychmiast ogarnia si panika, a podczas bitwy o szalupy ratunkowe padaj strzay. Wraz z kapitanem Morganem Jim próbuje skierowa statek w stron wybrzea. Zanim statek zatonie, dotrze na pla, która go uratuje. Betty przybywa tam i czuje ulg, e dobrze widzi Aleksandra. Jim przytula j i mówi jej, e McWade mia racj i e stworzy wasne pieko z chciwoci. Od teraz chce wie nowe ycie z Betty i Aleksandrem, w którym mio i przyzwoito licz si bardziej ni wadza i pienidze.

to

Ju w 1924 roku, Fox Film Corporation nakrcony Dantego Bosk komedi pod tytuem Dante Inferno , z którego sekwencja sen w wersji 1935 zosta ponownie uywane z dodatkiem efektów dwikowych. Wedug artykuu z 28 lipca 1935 w New York Times , na Statku Szatana pracowao do 14 000 osób . Okoo 4950 techników, architektów, artystów, stolarzy, kamieniarzy, 250 elektryków i 3000 statystów byo zatrudnionych na scenie pieka. Wyprodukowany przez Fox, Statek Szatana zosta wprowadzony do amerykaskich kin 31 maja 1935 roku przez nowo powsta 20th Century Fox po poczeniu Fox Studios z 20th Century Pictures .

Film jest debiutem ekranowym Rity Hayworth , w której wystpia w roli drugoplanowej jako tancerka pod pseudonimem Rita Cansino. Jej ojciec, Eduardo Cansino, znany tancerz lat 20. i 30., opracowa choreografi do taca swojej córki. Jednak podczas krcenia filmu wystpiy opónienia, gdy partner taneczny Hayworth, Gary Leon, skrci kostk podczas prób. Chocia wkad Haywortha w The Ship of Satan by minimalny, 20th Century Fox ponownie wypucio ten dramat do kin podczas II wojny wiatowej u szczytu jego sawy i, w przeciwiestwie do tego, kiedy zosta opublikowany po raz pierwszy, umieci jego nazw na szczycie wszystkich reklam. W 1948 roku gówny aktor Spencer Tracy skomentowa:

Pierwszym filmem Rity Hayworth by Statek Szatana . To by ostatni film, jaki nakrciem w ramach mojego starego kontraktu z wytwórni Fox i jeden z najgorszych filmów, jakie kiedykolwiek nakrcono gdziekolwiek i kiedykolwiek. Fakt, e zrobia to duym ekranie zadebiutowa jest wystarczajcym dowodem, e ona zasuguje na uznanie, e jest coraz dzi. "

Sfilmowany surowiec filmu istnieje do dzi. W dokumencie Rita Hayworth zatytuowanym Rita (2003), który zosta wyprodukowany przez zaoyciela Turner Classic Movies i zaoyciela Playboya Hugh Hefnera , cz tego materiau mona zobaczy na próbach 16-letniej Hayworth ze swoim partnerem tanecznym Garym Leonem.

Opinie

Po krótkiej, porywajcej hollywoodzkiej inscenizacji wizji pieka Dantego, fabua natychmiast powraca do pierwotnego braku wyobrani pisa wtedy o filmie Weekly Variety . Dla Andre Sennwald z New York Times , The Ship szatana by wszystkim we wszystkich [...] do gorcej mieszaniny haasu i szalestwa. Najprawdopodobniej aden inny film w tym sezonie nie wprawi widzów w tak aosny stan samowiadomoci i przeraenia. Spencer Tracy dziaa ze zwyk witalnoci i przekonywaniem. Henry B. Walthall przekaza z kolei wspóczucie i mi szczero w swojej roli wspóczesnego proroka. Claire Trevor jest adna, ale bezbarwna jak ona.

Hal Erickson z All Movie Guide stwierdzi retrospektywnie, e publiczno moga przez prawie dziesi minut oglda mistern produkcj pieka [], któr doskonale sfilmowa operator Rudolph Maté.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Zobacz Notatki na tcm.com ( Pamitka z 21 grudnia 2013 r. w Internet Archive )
  2. Pierwszym filmem Rity Hayworth byo Pieko Dantego , ostatni, który nakrciem w Fox w ramach mojego starego kontraktu i jeden z najgorszych filmów, jakie kiedykolwiek nakrcono. Fakt, e przeya w filmach po tym debiucie na ekranie, jest wystarczajcym wiadectwem, e zasuguje na wszelkie uznanie, jakie teraz otrzymuje . Spencer Tracy cytowany z Gene Ringgold: The Films of Rita Hayworth . Citadel Press, Secaucus 1974, s. 64.
  3. Natychmiast po krótkiej, poruszajcej wizualizacji hollywoodzkiej koncepcji Dantego w wersji pieka, historia powraca do swojej rodzimej nudy. Weekly Variety cytowane z Gene Ringgold: The Films of Rita Hayworth . Citadel Press, Secaucus 1974, s. 64.
  4. W sumie, Dante Inferno jest do pcherzy asortyment wrzasku i wciekoci, i s szanse, e aden obraz sezonu pokona swoich widzów w zupenie tak skrajn stanie samowiadomego terroru. [] Pan Tracy wystpuje z ca swoj przyzwyczajon wigorem i przekonaniem []. Pan Walthall równie zapewnia wspóczucie i agodn szczero ze strony wspóczesnego proroka []. Claire Trevor jest przyjemna i bezbarwna jak ona. Andre Sennwald : Rivoli przedstawia Pieko Dantego, wspóczesn histori moralnoci, ze Spencerem Tracym . W: The New York Times , 1 sierpnia 1935.
  5. Przez prawie dziesi minut widzowie ogldaj wspaniae przedstawienie pieka, wspaniale sfotografowane przez Rudolpha Matea. Hal Erickson : Pieko Dantego w Allmovie (angielski)

Opiniones de nuestros usuarios

Sara Kosiński

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Statek Szatana.

Laura Majchrzak

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Statek Szatana i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Katarzyna Bednarek

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Statek Szatana jest tym, którego szukałem.

Hubert Przybylski

Dzięki za ten post na Statek Szatana, właśnie tego potrzebowałem

Wladyslaw Sadowski

Podane informacje o zmiennej Statek Szatana są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.