Statek gupców (Hieronymus Bosch)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Statek gupców (Hieronymus Bosch). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Statek gupców (Hieronymus Bosch) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Statek gupców (Hieronymus Bosch) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Statek gupców (Hieronymus Bosch). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Statek gupców (Hieronymus Bosch)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Statek gupców (Hieronymus Bosch), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Statek gupców (Hieronymus Bosch)
Statek gupców
Hieronymus Bosch
Olej na drewnie
58 × 33 cm
Pary, Luwr RF 2218

The Ship of Fools to obraz holenderskiego malarza Hieronima Boscha . Zosta utworzony w latach 1490-1510 i obecnie znajduje si w Luwrze w Paryu .

fabua

Obraz o wymiarach 58 × 33 cm, olej na drewnie, by pierwotnie czci tryptyku, w którym brakuje centralnego panelu i który zawiera take alegori obarstwa i podania, a take mier zrzda i handlarza . To zostao przepiowane. Na przestrzeni lat obraz by kilkakrotnie odnawiany. Zastosowano róne przemalowania.

Statek gupców zosta po raz pierwszy udokumentowany w 1914 roku jako gówne dzieo w kolekcji francuskiego kolekcjonera sztuki Camille Benoît . Podarowa go Luwru w 1918 roku, gdzie od tego czasu wisi (nr inwentarzowy RF 2218).

opis

rodek obrazu stanowi ód przepeniona pasaerami ucztujcymi tustych potraw i wina. Koysze si i jest ju daleko od ldu. Jego maszt nie ma agli, jest to drzewo liciaste z demoniczn twarz wystajc z korony . Zamiast steru jeden z pasaerów odzi trzyma w wodzie drewnian yk.

Gupiec siedzi tu nad dziaaniem i odwraca si plecami do afery. Wydaje si, e nie robi na nim wraenia, moe zniesmaczony, jako gupiec jest mniej gupi ni ludzie, którzy okrutnie i blunierczo spdzaj czas na odzi . Dwie osoby miej si z pstrykania ustami na zawieszonym naleniku bez uycia rk. Podobiestwo nalenika do przeronitego gospodarza przypomina bluniercze to. W wodzie jest kilka nagich ludzi, do których jeden z nich rzuca si z odzi.

okadki

To zakada, e obraz odnosi si do niezwykle popularnej czcionki Das Narrenschiff przez Sebastian Brant , który prawdopodobnie wiedzia Hieronymus Bosch. W ten sposób wzajemny stan gupoty ( szalestwa ) i wystpku jest pokazany i przedstawiony w sposób krytyczno-satyryczny.

literatura

  • Stefan Fischer: Hieronymus Bosch. Caa praca . Taschen Verlag, Kolonia 2013, ISBN 978-3-8365-2628-9 .
  • Jan Koldeweij, Bernhard Vermet, Paul Vandenbroeck: Hieronymus Bosch - The Complete Works . Katalog wystawy Jheronimus Bosch w Muzeum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam, 2001. Belser, Stuttgart 2001, ISBN 978-3-7630-2563-3
  • Roger H. Marijhnen: Hieronymus Bosch - Caa praca. Mercartorfonds Antwerpen / Parkland Verlag Köln, 1999, ISBN 3-88059-971-8

linki internetowe

Commons : Ship of Fools Hieronima Boscha  - Zbiór zdj, filmów i plików audio

Indywidualne dowody

  1. ^ Gupiec jest po stronie Luwru w Paryu. ródo 10 sierpnia 2018 r
  2. Statek gupców. Louvre, dostp 30 lipca 2017 .
  3. a b Bernhard Vermet: Hieronymus Bosch: malarz, warsztat czy styl W: Hieronymus Bosch - The Complete Works. Katalog wystawy Jheronimus Bosch w Muzeum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam 2001. Belser, Stuttgart 2001, ISBN 978-3-7630-2563-3 , s. 88.
  4. Paul Vandenbroeck: Heronymus Bosch: Tajemnicza mdro. W: Hieronymus Bosch - The Complete Works. Katalog wystawy Jheronimus Bosch w Muzeum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam 2001. Belser, Stuttgart 2001, ISBN 978-3-7630-2563-3 , s. 183.
  5. ^ Roger H. Marijnis: Hieronymus Bosch - Caa praca. Mercartorfonds Antwerpen / Parkland Verlag Köln, 1999, ISBN 3-88059-971-8 , s. 310.
  6. a b stycznia Koldeweij, Bernhard Vermet, Paul Vandenbroeck: Hieronymus Bosch - The Complete Works. Katalog wystawy Jheronimus Bosch w Muzeum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam, 2001. Belser, Stuttgart 2001, ISBN 978-3-7630-2563-3 , s. 143
  7. ^ Roger H. Marijnis: Hieronymus Bosch - Caa praca. Mercartorfonds Antwerpen / Parkland Verlag Köln, 1999, ISBN 3-88059-971-8 , s. 314.

Opiniones de nuestros usuarios

Jacek Banaś

Podane informacje o zmiennej Statek gupców (Hieronymus Bosch) są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Oksana Grzyb

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Statek gupców (Hieronymus Bosch), są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Grzegorz Szulc

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.