Statek gupców (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Statek gupców (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Statek gupców (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Statek gupców (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Statek gupców (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Statek gupców (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Statek gupców (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Statek gupców
Tytu oryginalny Statek gupców
Kraj produkcji USA
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1965
dugo 146 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Stanley Kramer
scenariusz Abby, czowieku
produkcja Stanley Kramer
muzyka Ernest Gold
aparat fotograficzny Ernest Laszlo
skaleczenie Robert C. Jones
zawód

The Ship of Fools to amerykaski czarno-biay film fabularny z 1965 roku, który opowiada historie rónych pasaerów na statku linii w latach 30. Role przejli Vivien Leigh , Simone Signoret , José Ferrer , Lee Marvin , Oskar Werner , Michael Dunn , Elizabeth Ashley , George Segal , José Greco i Heinz Rühmann . Scenariusz do filmu zosta napisany przez Abby Mann , oparty na powieci autorstwa Katherine Anne Porter o tej samej nazwie . By to ostatni film z Vivien Leigh, a take debiut Christiane Schmidtmer w USA .

wtek

W 1933 roku, na krótko przed przejciem wadzy w Niemczech przez narodowych socjalistów , niemiecki parowiec pasaerski Vera pynie z Veracruz do Bremerhaven . Pasaerowie s pomieszani na arenie midzynarodowej. Wyjazd daje im wiele okazji do rozwinicia nie tylko swoich ycze i nadziei, ale take charakteru i saboci.

Amerykanin Bill Tenny, który by niegdy odnoszcym sukcesy zawodowym graczem w baseball, ale od tamtej pory zawiód jako sportowiec, udaje seksualnego mczyzn. Niemiecki wydawca Rieber, cho onaty, flirtuje gwatownie ze swoj sekretark Lizzi, pontn blondynk, i piewa pochway przyszym wadcom narodowych socjalistów w swojej ojczynie innym pasaerom. Robi tylko uwaczajce uwagi ydom . Mimo to ydowski kupiec Löwenthal nie pozwoli mu si niepokoi. Wierzy w to, co w ludziach dobre i pozostaje niemieckim patriot . Uzaleniona od narkotyków hiszpaska Komtessa , wydalona z Kuby, zwodzi austriackiego lekarza okrtowego Dr. Schumann. Pod koniec podróy po zakochaniu si w szlachciance, ale nie towarzyszc jej na wygnaniu, ulegnie zawaowi serca . Niemieckiemu biznesmenowi Freytagowi, który jest onaty z ydem, odmawia si miejsca przy stole kapitaskim po tym, jak ten fakt staje si widoczny. Póniej wyznaje wspópodrónemu, e mieszka oddzielony od ony pod presj przeoonych. Nieudana mio malarza Davida do Jenny, pochodzcej z zamonej rodziny, zrywa si podczas podróy. Mary Treadwell, starzejca si amerykaska dama, nie zostawia mczyzn z dobrymi wosami po rónych maestwach i romansach. Stary profesor Graf, który popisuje si swoj pobonoci, nka opiekujcego si nim siostrzeca. Para szwajcarskich Huttenów pozwolia buldogowi usi midzy sob przy stole jadalnym i traktowa psa lepiej ni ktokolwiek inny. Kapitan statku stara si trzyma jak najdalej od pasaerów, ale wielokrotnie wpada w kótnie.

W midzyczasie na dolnym pokadzie kilkuset pracowników plantacji, którzy weszli na Kub, poniewa stracili prac z powodu spadku cen cukru na rynku wiatowym, yje w brudzie i biedzie. Kiedy pies szwajcarskiej pary zostaje wyrzucony za burt przez nieokrzesane dzieci tancerzy flamenco, ratuje go jeden z pasaerów na dolnym pokadzie, ale przy tym tonie. Hiszpaska grupa taneczna, której czonkami s prostytutki i której liderka Pepe jest alfonsem dla kobiet i dziewczt ze swojej grupy, ale nie moe opanowa swoich niegrzecznych dzieci, zapewnia rado. Tylko Karl Glocken, garbaty i upoledzony czowiek , zawsze zachowuje przegld, opanowanie i poczucie humoru.

W Bremerhaven wszyscy pasaerowie opuszczaj statek, a kapitan spotyka pogron w aobie rodzin Dr. Schumann przywita si. Na koniec niski facet pojawia si ponownie i mówi wprost do kamery, tak jak na pocztku. Swoje retoryczne pytanie do publicznoci, która teraz zastanawiaaby si, co to wszystko ma wspólnego z nimi, odpowiedzia sobie natychmiast: Nic.

Nagrody

Oscar

Film zdoby nagrody za najlepsz czarno-bia scenografi ( Robert Clatworthy , Joseph Kish ) oraz Oscara za najlepsze zdjcia ( Ernest Laszlo ) na rozdaniu Oscarów w 1966 roku . By take nominowany do Oscara dla najlepszego aktora (Oskar Werner), najlepszego aktora drugoplanowego (Michael Dunn), najlepszej aktorki (Simone Signoret), najlepszego kostiumu czarno-biaego ( Bill Thomas ), najlepszego filmu i najlepszego scenariusza adaptowanego .

Wygraa

Nagroda New York Film Critics Circle 1965
  • Najlepszy aktor (Oskar Werner)
National Board of Review 1966

Mianowany

British Film Academy Awards 1966
  • Najlepszy aktor zagraniczny (Oskar Werner)
  • Najlepsza aktorka zagraniczna (Simone Signoret)
Zote Globy 1966
  • Najlepszy film
  • Najlepszy aktor (Oskar Werner)
  • Najlepsza aktorka (Simone Signoret)
Laurel Awards 1966

Najlepszy aktor drugoplanowy (Michael Dunn)

Nagrody WGA 1966
  • Najlepszy scenariusz do amerykaskiego dramatu (Abby Mann)

Opinie

The Ship of Fools zebra gównie, ale nie tylko, pozytywne recenzje. W przypadku zgniych pomidorów film ma na podstawie 16 recenzji pozytywn ocen 81%. Agencja ocena filmu Wiesbaden przyznano filmowi rating cenne.

Ambitny hollywoodzki dramat oparty na bestsellerze KA Portera o tym samym tytule. Misternie wyreyserowany z wysokiej klasy zespoem gwiazd wiatowego kina, ale banalnie rysunkowy i nieco naiwny w swojej powadze .

Filmowanie bestsellera KA Portera, którego tre [...] zostaa uproszczona i sfaszowana. Poronite stereotypami postacie w opowieci nie dochodz ju do siebie. Mczca, nieco sentymentalna i kiczowata gra pomidzy setami studyjnymi.

cieka dwikowa

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. The Ship of Fools at Rotten Tomatoes
  2. Statek gupców. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  3. Evangelischer Presseverband München, przegld nr 398/1965

Opiniones de nuestros usuarios

Jadwiga Okoń

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Statek gupców (film) pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Statek gupców (film) tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Paulina Wilk

Dzięki za ten post na Statek gupców (film), właśnie tego potrzebowałem