Sól ziemi (2014)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Sól ziemi (2014). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Sól ziemi (2014) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Sól ziemi (2014) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Sól ziemi (2014). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Sól ziemi (2014)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Sól ziemi (2014), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Sól ziemi
Oryginalny tytu Sól ziemi
Kraj produkcji Francja , Brazylia
Oryginalny jzyk Francuski , portugalski
Rok wydania 2014
dugo 110 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
JMK 12
Prt
Dyrektor Wim Wenders ,
Juliano Ribeiro Salgado
scenariusz Camille Delafon ,
David Rosier ,
Wim Wenders,
Juliano Ribeiro Salgado
produkcja David Rosier ,
Wim Wenders
muzyka Laurent Petitgand
aparat fotograficzny Hugo Barbier ,
Juliano Ribeiro Salgado
skaleczenie Rob Myers ,
Maxine Goedicke
Wim Wenders i Juliano Ribeiro Salgado na premierze filmu Friends & Family 30 padziernika 2014 w Berlinie.

The Salt of the Earth (tytu oryginalny: The Salt of the Earth ) to film dokumentalny o yciu i twórczoci brazylijskiego fotografa Sebastião Salgado , wspóreyserowany przez jego syna Juliano Ribeiro Salgado i Wima Wendersa .

zawarto

Brazylijski fotograf Sebastiao Salgado udokumentowane lady naszej ludzkiej historii na wszystkich kontynentach w cigu ostatnich 40 lat. Jako dokumentalista spoeczny by wiadkiem midzynarodowych konfliktów, wysiedle, wojen, godu i cierpienia. Zachowa to wraz ze swoimi czarno-biaymi zdjciami w fotoreportaach i fotoksikach, takich jak Pracownicy. O archeologii epoki przemysowej , imigranci czy Afryka . Salgado zachorowa psychicznie z tego, co zobaczy, i powici si zalesianiu erodujcego obszaru w swojej ojczynie podczas przerwy twórczej, co zainspirowao go do stworzenia projektu fotograficznego Genesis, który pokazuje niebiaskie, nietknite miejsca na ziemi. W ten sposób powraca do róda wszelkiego ycia i oddaje hod piknu naszej planety .

Film ukazuje ycie i twórczo Sebastião Salgadosa z perspektywy dwóch reyserów: z jednej strony z perspektywy jego syna Juliano Ribeiro Salgado, który czsto towarzyszy ojcu w jego podróach z kamer filmow, z drugiej perspektywa filmowca Wima Wendersa, który sam jest fotografem.

Lokalizacja Instituto Terra Aymorés program zalesiania rodziny Salgado

to

W 1990 roku Wim Wenders po raz pierwszy odkry obraz Sebastião Salgado w galerii w Los Angeles . Na czarno-biaym zdjciu wida dobrowolnie ciko pracujcych górników w brazylijskiej kopalni zota Serra Pelada w ich codziennej pracy, w trakcie której pracownik opiera si o sup, by odpocz. Entuzjastycznie nastawiony do fotografii, zdoby to zdjcie i portret niewidomej kobiety Tuareg w tradycyjnym stroju. Te dwa zdjcia Salgado od tamtej pory wisz nad biurkiem Wendersa.

Technologia ciemni teleprompterowej zostaa opracowana na potrzeby filmu: Sebastião Salgado siedzi przed ekranem ze swoimi zdjciami, aparat stoi za póprzezroczystym lustrem bezporednio za nim i filmuje go, e tak powiem, przez jego zdjcia. W rezultacie Salgado patrzy jednoczenie na swoje zdjcia i patrzy bezporednio na publiczno. Ogldanie go i suchanie, a jednoczenie komentowanie jego twórczoci stwarza bardzo intymn sytuacj i atmosfer dla widza.

publikacja

Film mia swoj premier na Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2014 roku .

Niemiecka premiera w obecnoci Wima Wendersa odbya si 21 padziernika 2014 roku w Lichtburgu w Essen . 30 padziernika 2014 r. Dwaj reyserzy Wim Wenders i Juliano Ribeiro Salgado osobicie zaprezentowali swój film na Delphi Filmpalast w Berlinie .

Premiera kinowa w Niemczech miaa miejsce 30 padziernika 2014 r. Premiera na rynek kina domowego miaa miejsce 9 kwietnia 2015 r. Pierwsza edycja zawiera pocztówki ze zdjciami Sebastião Salgado.

Opinie

Nowy dokument Wima Wendersa we wzruszajcy sposób ukazuje niezwykego artyst. [...] Dziki imponujcej i unikalnej technice Wenders przenosi historie o obrazach na pótno i daje widzom wgld w wiat fotografa .

W strumieniu obrazów film umoliwia zmysowe przeycie, jak daleko ludzie oddalili si od siebie w trakcie panowania nad natur i jak zale od siebie formy wyzysku. Ostatecznie daje to co wicej ni tylko biografi artysty. Jest to sama w sobie estetyczno-polityczna interwencja .

Nagrody

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Certyfikat wydania dla The Salt of the Earth . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , padziernik 2014 (PDF; numer testu: 147 738 K).
  2. Wiek ocena dla Soli Ziemi . Modzieowa Komisja ds . Mediów .
  3. Arkusz danych filmu The Salt of the Earth , Midzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2014 (angielski)
  4. Filmkritik Salt of the Earth on OutNow.ch od 6 padziernika 2014
  5. Sabine Horst: Krytyka soli ziemi. epd film, dostp 30 padziernika 2014 .
  6. strona Midzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2014 (w jzyku angielskim)
  7. ^ Website Filmkunstmesse 2014 ( Pamitka z 30 padziernika 2014 w Internet Archive )
  8. ^ Strona Oscarów

Opiniones de nuestros usuarios

Kris Czaja

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Sól ziemi (2014).

Marcin Rutkowski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Sól ziemi (2014).