Sodkie ycie pozagroboweInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Sodkie ycie pozagrobowe. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Sodkie ycie pozagrobowe zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Sodkie ycie pozagrobowe i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Sodkie ycie pozagrobowe. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Sodkie ycie pozagrobowe! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Sodkie ycie pozagrobowe, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Sodkie ycie pozagrobowe
Tytu oryginalny Sodkie ycie po mierci
Kraj produkcji Kanada
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1997
dugo okoo 107 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Atom Egoyan
scenariusz Atom Egoyan
produkcja Atom Egoyan
Camelia Frieberg
muzyka Mychael Danna
Jane Siberry
aparat fotograficzny Paul Sarossy
skaleczenie Susan Shipton
zawód

The Sweet Hereafter ( The Sweet Hereafter ) jest podwójnym Oscar -nominiertes dramat filmowy przez kanadyjski reyser Atom Egoyan od roku 1997 . Opiera si na powieci Russella Banksa o tym samym tytule . Dramat zmienia podstawowy motyw legendy Flecista z Hameln .

wtek

Pewnego dnia w kanadyjskiej spoecznoci Sam Denta szkolny autobus zjeda z drogi w pobliu czarnego lodu, wjeda na zamarznite jezioro, zapada si i tonie. Billy Ansel, owdowiay czonek rodziny, który przyzwyczai si codziennie jedzi za autobusem i macha do wasnych dzieci na tylnym siedzeniu, staje si bezradnym wiadkiem tej tragedii. Wikszo dzieci umiera, a maa spoeczno jest w szoku.

Pogreni w aobie pogreni w aobie otrzymuj wizyt energicznego i pozornie wraliwego prawnika: Mitchell Stephens wyznaczy sobie za misj nadanie kierunku ich bólowi i zoci. Chce ich reprezentowa i chroni przed bateri prawników po drugiej stronie, którzy chc tylko zmniejszy ból i cierpienie, pacc rodzicom. Niechtnie tylko niektórzy zgorzkniali rodzice i kierowca autobusu Dolores reaguj na usilne próby przekonania go przez adwokata. Stephens nie moe udzieli odpowiedzi, która osoba lub która firma jest odpowiedzialna za wypadek, ale jest przekonany, e zdecydowanie kto powinien by za to odpowiedzialny. Dziki rozmowom telefonicznym prawnika i jego córki Zoe szybko staje si jasne, e on sam ju dawno straci kontakt ze swoj uzalenion córk i zmaga si z wasn zoci i impotencj. Podczas podróy samolotem opowiada Allison, byej koleance swojej córki, o swojej wyczerpujcej i pozornie daremnej walce o odzyskanie córki.

Nieliczni wiadkowie, którzy przeyli, musz zoy prawidowe zeznania, aby sprawa miaa szans w sdzie. Nicole Burnell, która od wypadku jedzi na wózku inwalidzkim, bya jedn z najstarszych uczennic w autobusie i siedziaa w pierwszym rzdzie, odegraa w tym kluczow rol. Billy Ansel, który jako obserwator wypadku byby wanym wiadkiem, nie chce pogbia swojego bólu i alu podczas dugiej rozprawy sdowej i dlatego bojkotuje prac Stephena. Woli wspólnie radzi sobie z alem w wiosce i pomaga sobie tak jak wczeniej. Ansel odwiedza rodziców Nicole i prosi ich o wycofanie pozwu. Ojciec Nicole, który ma kazirodczy zwizek z córk, odmawia w zwizku z pienidzmi potrzebnymi na leczenie Nicole. Nicole podsuchuje rozmow swoich rodziców z Anselem.

Kiedy zostaa przesuchana, Nicole twierdzi, e kierowca autobusu Dolores jecha zbyt szybko, co wszyscy zaangaowani natychmiast uznaj za faszywe owiadczenie. Poniewa ich wiarygodno zostaa zniszczona, a Dolores i tak nie ma prawie adnych pienidzy, pomylny proces sdowy sta si niemoliwy. Stephens opuszcza wiosk, dwa lata póniej widzi Dolores pracujc jako kierowca autobusu w duym miecie.

to

Film powsta na podstawie powieci Das süße Jenseits (The Sweet Hereafter) z 1991 roku amerykaskiego pisarza Russella Banksa , który równie krótko zagra drugoplanow rol Dr. Wida Robesona . Banks wymyli t powie w wypadku autobusu w 1989 roku w Alton w Teksasie , w którym zgino 21 dzieci w wieku szkolnym, a wiele innych zostao rannych, gdy autobus wpad na ponad dziesi metrów do wodopoju. Wypadek by spowodowany, inaczej ni w powieci Banksa i filmie, w szczególnoci zderzeniem z ciarówk nalec do firmy Coca-Cola . Na pogrzebach i uroczystociach upamitniajcych pojawio si wielu prawników, którzy chcieli pozwa Coca-Col. Do 2009 roku Coca-Cola musiaa zapaci okoo 144 milionów dolarów odszkodowania, z czego okoo 50 milionów trafio do prawników. Wiele rodzin byo wczeniej biednych i przytoczonych nagymi pienidzmi zwizanymi z alem.

Film ma wspaniae ujcia krajobrazowe (czciowo helikopterem) onieonych gór, dugie, ciche ujcia i delikatne, poetycko-muzyczne to. Gos narracyjny Nicole przewija si przez film jak czerwona ni z legend Flecistrza z Hameln. Aparat zblia ilustracje Kate Greenaway w starej ksice z obrazkami, podczas gdy Nicole czyta to dzieciom Billy'ego Ansela jako bajk na dobranoc.

Inny poziom znaczeniowy filmu dotyczy niewypowiedzianego pytania, jak funkcjonujce i harmonijne wspóistnienie jest moliwe i jak szybko moe si zaama. Staje si to wyrane midzy innymi w kontracie do rodzimych hipisów Otto, którzy szczególnie opiekowali si swoim synem. Tutaj hipisi nie odgrywaj roli outsidera w spoecznoci, poniewa s szanowani przez swoich ssiadów, nawet jeli nie chodz do kocioa. Tytu filmu nawizuje do wspaniaych rzeczy, które dzieci z Hameln mogy zobaczy w górach.

Piosenka Courage of The Tragically Hip jest zarówno z nimi, jak iz aktork Sarah Polley .

Film zosta nakrcony w miastach Merritt i Spences Bridge w Kolumbii Brytyjskiej , w Stouffville, Ontario i Toronto .

synchronizacja

rola aktor Niemiecki gos dubbingowy
Mitchell Stevens Ian Holm Mogens von Gadow
Nicole Burnell Sarah Polley Stefanie von Lerchenfeld
Billy Ansel Bruce Greenwood Oliver Stritzel
Sam Burnell Tom McCamus Walter von Hauff
Mary Burnell Brooke Johnson Christina Hoeltel
Wanda Otto Arsinee Khanjian Dagmar Heller
Zoe Stephens Caerthan Banks Sandra Schwittau
Allison, pasaerka linii lotniczych Stephanie Morgenstern Claudia Lössl
stewardessa Kirsten Kieferle Angelika Bender

Opinie

Sodkie ycie pozagrobowe otrzymao doskonae recenzje. James Berardinelli napisa: Film nie móg by potniejszy: dramat, który wstrzsa dusz, a jednoczenie jest cakowicie wolny od jakichkolwiek ladów manipulacji, sentymentalizmu czy sodyczy. 

Równie w Niemczech gosy oddane na film byy pozytywne. Magazyn Cinema napisa: Egoyan speni swoje twierdzenie Das süße Jenseits : Kino musi przede wszystkim uwodzi, odwoywa si do emocji, by poetyckie []. Realizacja powieci jego rodaka Russella Banksa uderza cich si ywiou w epicentrum serca. I zostaje tam przez dugi czas. Dirk Jasper FilmLexikon pisze, e to wzruszajcy film o stracie i alu oraz o odpowiedzialnoci, jak wszyscy ponosimy za los naszych dzieci . Serwis filmowy ocenia: Intensywny, nawiedzajcy film o stracie i cierpieniu, które mona rozumie jako podrcznik w sprawach yciowej pracy nad alem. Mimo poruszajcego tematu, bardzo sztuczny projekt równie trzyma widza na pewien dystans, a tym samym pozwala mu zaj si egzystencjalnymi kwestiami znaczeniowymi w duej mierze bez emocji. (Wskazówka kinowa z katolickiej recenzji filmów) Równie Andreas Kilb by w Die Zeit w dobrym nastroju. Film czy sny i tragedie ycia i nie jest zagmatwany pomimo wielu retrospekcji i retrospekcji, dzikiej przemiany midzy przeszoci, teraniejszoci i przyszoci narracji. Film jest bardzo wyrany, poniewa cakowicie oddaje si swoim bohaterom.

W 2003 roku Federalna Agencja Edukacji Obywatelskiej we wspópracy z wieloma filmowcami stworzya kanon filmowy do pracy w szkoach i umiecia ten film na swojej licie.

Nagrody

Sweet Beyond otrzymao midzy innymi nastpujce nagrody:

Wydanie DVD

 • Sodkie ycie pozagrobowe . Kinowelt Home Entertainment 2007

literatura

 • Russell Banks : The Sweet Beyond. Powie oparta na wielokrotnie nagradzanym filmie Atom Egoyan. (Tytu oryginalny: The Sweet Hereafter ). Niemiecki autorstwa Kerstin Gleba . Goldmann, Monachium 1998, ISBN 3-442-44083-1 , 287 str.
 • Russell Banks: Sodkie ycie po mierci . HarperCollins, Nowy Jork 1991, ISBN 0-06-016703-3
 • Eberhard Ostermann: The Sweet Hereafter czyli ycie po traumie . W: EO: The Movie Count. Osiem przykadowych analiz . Fink, Monachium 2007, s. 79-94, ISBN 978-3-7705-4562-9

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Andrew Pulver: Ponura bajka . W: The Guardian . 13 maja 2005, ISSN  0261-3077 ( theguardian.com [dostp 30 czerwca 2020]).
 2. Naxiely Lopez-Puente: Sezon smutku: Dla osób, które przeyy wypadek autobusowy w Alton i ratowników, blizny s gbokie 30 lat. W: The Monitor. 22 wrzenia 2019, dostp 30 czerwca 2020 (amerykaski angielski).
 3. Lynn Brezosky, San Antonio Express-News: Po 20 latach pozostaj blizny po tragedii autobusu Valley. 20 wrzenia 2009, dostp 30 czerwca 2020 .
 4. Naxiely Lopez-Puente: Sezon smutku: Dla osób, które przeyy wypadek autobusowy w Alton i ratowników, blizny s gbokie 30 lat. W: The Monitor. 22 wrzenia 2019, dostp 30 czerwca 2020 (amerykaski angielski).
 5. a b Sodkie ycie pozagrobowe. Internet Movie Database , dostp 23 kwietnia 2021 .
 6. Sodkie ycie pozagrobowe. W: synchronkartei.de. Niemiecki indeks dubbingu , dostp 1 lipca 2020 r .
 7. The Sweat Hereafter - A Film Review by James Berardinelli on Reelview , dostp 23 kwietnia 2021.
 8. Sodkie ycie pozagrobowe. W: kino . Hubert Burda Media , dostp 23 kwietnia 2021 .
 9. Dirk Jasper FilmLexikon ( Pamitka z 13 lipca 2006 w Internet Archive )
 10. Sodkie ycie pozagrobowe. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
 11. Andreas Kilb : Zdjcia rodzinne . W: Die Zeit , nr 11/1998, s. 43

Opiniones de nuestros usuarios

Cezary Stankiewicz

To dobry artykuł dotyczący Sodkie ycie pozagrobowe. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Mariusz Kowalski

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Paul Czaja

Ten wpis o Sodkie ycie pozagrobowe był właśnie tym, co chciałem znaleźć.