Siódmy Krzy (1944)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Siódmy Krzy (1944). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Siódmy Krzy (1944) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Siódmy Krzy (1944) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Siódmy Krzy (1944). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Siódmy Krzy (1944)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Siódmy Krzy (1944), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Siódmy krzy
Oryginalny tytu Siódmy Krzy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1944
dugo 110 minut
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Fred Zinnemann
scenariusz Helen German
produkcja Pandro S. Berman
muzyka Roy Webb
kamera Karol przyjaciel
skaleczenie Thomasa Richardsa
zawód

Niewymienione w napisach :

Siódmy krzy (w oryginalnym siódmego Krzya ) to amerykaski dramat filmowy w reyserii Freda Zinnemann od 1944 roku scenariusz oparty jest na powieci Siódma Krzya przez Anna Seghers . Niemiecka premiera odbya si w niemieckiej telewizji ( ZDF ) 10 stycznia 1972 roku w programie The Special Film.

wtek

W 1936 r. siedmiu winiom udao si uciec z obozu koncentracyjnego ( Osthofen ) nad Renem . Uchodcami s nauczyciel Pelzer, rolnik Aldinger, artysta cyrkowy Bellani, pisarz Füllgrabe, ydowski kupiec Beutler oraz dwaj dziaacze polityczni Heisler i Wallau. Za kadego zbiegego winia komendant obozu Fahrenberg stawia krzy, na którym chce powiesi zbiegych winiów. Jako pierwszy zostanie zapany Wallau. Wallau umiera na przeznaczonym dla niego krzyu, nie ujawniajc nic o innych uchodcach.

Heisler ucieka z reszt grupy. Gdy kradnie ubrania, musi ucieka przed policj , która apie Pelzera. Heisler uciek do rodzinnego Moguncji , ale jego dawny przyjaciel dziaacz, Schenck, równie zosta aresztowany. Poniewa jego rodzina jest pod obserwacj, nie moe do niej i. Inny przyjaciel, Franz Marnet, zostaje namówiony przez przywódc lokalnej grupy konspiracyjnej do pomocy Heislerowi. Chce zdoby pienidze i paszport , ale nie moe skontaktowa si z uchodc. ydowski lekarz, doktor Löwenstein, leczy rk Heislera, któr podczas ucieczki zrani na cianie pokrytej potuczonym szkem.

Tymczasem Heisler odwiedza swoj przyjaciók z dziecistwa Leni, ale ta jest matk i odmawia mu pomocy. Po powrocie na ulic Heisler zauwaa artyst Bellani, który próbuje uciec przed wciekym tumem nad dachami. Bellani zostaje postrzelony i pogra si w gbinach. Heisler wchodzi do sklepu prowadzonego przez Madame Marelli. Bellani chcia tu kupi ubrania. Zauwaa, e Overkamp umieci jego zdjcia w gazetach. Füllgrabe chce si podda, ale Heisler nie chce si podda. Zwraca si do swojego apolitycznego przyjaciela Paula Roedera, który jest onaty z Liesl i ma dzieci. Nastpnego dnia Paul szuka Bruno Sauera, który pocztkowo odmawia pomocy. Ale jego ona Hedy namawia Sauera do odwiedzenia Marnet i Löwensteina. Teraz Marnet wie, gdzie jest Heisler.

W domu Liesl opowiada, e rozmawiaa z ni nieznajoma osoba na targu. Paul zabiera zmartwionego Heislera na zaplecze pubu . Paul chce teraz sprowadzi Marnet do Heislera, ale zostaje aresztowany przez gestapo . Zosta zwolniony tej nocy, ale Marnet widziaa aresztowanie i teraz chce szybko wydosta Heislera z nazistowskich Niemiec . Heisler otrzymuje paszport i instrukcje. Kelnerka Toni, w której w midzyczasie si zakocha, ostrzega go przed gestapo, którego ludzie s w restauracji. Toni ukrywa Heislera w swoim pokoju, dopóki gestapowcy nie znikn. Przy tej okazji wyznaje mu, e te go kocha. Toni wie, e ju nigdy go nie zobaczy i pyta go o jego plany. W Holandii Heisler chce spaci dug wobec ludzi, którzy pomogli mu uciec. Cauje Toni na poegnanie. Byy cynik jest pod wraeniem odwagi i czowieczestwa swoich rodaków.

to

Fred Zinnemann, póniej znany ze swojego westernowego klasyka 12 w poudnie , nakrci pierwszy scenariusz filmowy Helen Deutsch.

Wielu Niemców, którzy uciekli przed nazistami, grao drugoplanowe role w tej produkcji MGM , np. Helene Weigel , ona Bertolta Brechta , Felix Bressart i zmary rok póniej Alexander Granach . Dla Helene Weigel bya to jedyna rola filmowa w USA, wcielia si w ma i niem rol dozorczyni. Operator Karl Freund (zdobywca Oscara z 1938 r.) wyemigrowa do USA w 1929 r.

Hume Cronyn i Jessica Tandy byli maestwem od dwóch lat. To tutaj po raz pierwszy zagrali razem w filmie. W maej roli drugoplanowej mona zobaczy Roberta Blake'a jako chopca i Charlesa McGrawa jako pana Allbrighta.

Scenografi do filmu stworzyli wielokrotni zdobywcy Oscarów Cedric Gibbons i Edwin B. Willis. Reyserem drugiej jednostki by Andrew Marton, który póniej wyreyserowa Under Water Around the World oraz kilka odcinków telewizyjnych Daktari i Flippera . Za dwik odpowiada Douglas Shearer .

Opinie

Niezwyky dokument o epoce nazistowskiej, który w przeciwiestwie do innych antyfaszystowskich filmów propagandowych pozostaje w duej mierze pozbawiony sentymentów i stara si rónicowa pod wzgldem opisów otoczenia i rysunków postaci.

Wstrzsajcy thriller polityczny.

- Kino

Imponujcy film. Trzecia amerykaska produkcja Zinnemanna to znakomicie zagrana, spójna, antyfaszystowska adaptacja filmowa powieci o tym samym tytule. Nacisk kadziony jest na przesanie humanistyczne.

Nagrody

Nagrody Akademii 1945

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Dzisiaj w telewizji w Pforzheimer Zeitung z 10 stycznia 1972, s. 3
  2. wiadectwo ludzkoci. Godna obejrzenia niemiecka premiera w Drugiej Telewizji Niemieckiej w Pforzheimer Zeitung 12 stycznia 1972, s. 4.
  3. Siódmy krzy. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r . 
  4. Siódmy krzy. W: kinie . ródo 20 czerwca 2021 .
  5. ^ Adaptacja literatury, USA 1944 ( Memento od 22 lutego 2014 w Internet Archive ), Rp-Online

Opiniones de nuestros usuarios

Eva Cieślak

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Bozena Skrzypczak

Informacje o zmiennej Siódmy Krzy (1944) są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Adam Wawrzyniak

Świetny post o Siódmy Krzy (1944).