Siódma ofiaraInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Siódma ofiara. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Siódma ofiara zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Siódma ofiara i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Siódma ofiara. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Siódma ofiara! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Siódma ofiara, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Siódma ofiara
Siódma ofiara Logo 001.svg
Kraj produkcji Republika Federalna Niemiec
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1964
dugo 93 minuty
Ocena wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Franz Josef Gottlieb
scenariusz Franz Josef Gottlieb
produkcja CCC Filmproduktion GmbH ( Artur Brauner )
muzyka Raimund Rosenberger
aparat fotograficzny Richard strach
skaleczenie Walter Wischniewski
zawód

Siódma ofiara ( nazywana równie siódm ofiar ) to niemiecki film kryminalny, który zosta nakrcony w Berlinie Zachodnim w 1964 roku w reyserii Franza Josefa Gottlieba . Rozpocza si adaptacja powieci z morderstwem (Oryginalny tytu: Murder Is Not Enough ) Bryana Edgara Wallace'a bya siódmym z dziesiciu filmów Bryana Edgara Wallace'a z filmu Artura Braunera CCC, z którym producent filmowy w sukcesie 1959 rozpocz Edgar -Wallace seria chciaa wzi udzia w konkursie. Film pojawi si w niemieckich kinach 27 listopada 1964 roku.

wtek

Bogaty Lord Mant, byy sdzia, jest dumnym wacicielem konia Szatana, uwaanego za faworyta nadchodzcej gonitwy Royal Ascot . Pozbawieni skrupuów przestpcy, przede wszystkim obskurny biznesmen i waciciel nocnego klubu Ed Ranova, chc uniemoliwi koniowi wygran i nie stroni od morderstwa. Kiedy trbacz, który najwyraniej wiedzia za duo, zostaje zastrzelony podczas przyjcia u Pana, inspektor ze Scotland Yardu Bradley przejmuje spraw. rodowisko Lorda obejmuje midzy innymi siostr Mants Jenny Stratford, jej atrakcyjn siostrzenic Avril Mant, zdzierajcego weterynarza Howarda Trenta oraz ciekawskiego lokaja Irvinga i wielebnego Turnera, czstych goci domu. Nieco póniej do paacu przybywa charakterystyczny malarz Peter Brooks, do przypadkowy go. Interesuje go midzy innymi Avril, o któr zabiega równie Howard Trent.

Ostatecznie sam Lord Mant zosta zamordowany. Inspektor Bradley dowiaduje si nastpnego ranka, e sejf Pana zosta otwarty, a testament zosta skradziony. Tymczasem Brooks przyjmuje pielgniark dietetyczn Molly Dobson, która ledzi go i przysuchuje si domowym rozmowom ze swoim pacjentem. Tajemnicze rzeczy nadal dziej si w Mant Castle i klubie nocnym Silver Whip w Londynie . Podejrzani i niewinni ludzie s eliminowani z zimn krwi, gorce lady nigdzie nie biegn. W dniu wycigu dokej, który mia dosiada Szatana, znika, a syn lorda zostaje zamordowany. Rozwizanie: W ostatniej chwili Avril dosiada Szatana i prowadzi go do wygrania Ascot Derby. Inspektor Bradley w kocu zdemaskowa innego czowieka stojcego za zbrodniczymi machinacjami: wielebnego Turnera, brata niewinnie straconego Falconettiego, który chcia zemsty na Ranovie.

Historia pochodzenia

Pre-historia

W lad za filmami Edgara Wallace'a Rialto Film , które byy sprzedawane przez Constantin Film od 1959 roku , w latach 60. powstao wiele innych filmów kryminalnych opartych na podobnym schemacie. W 1960 roku producent filmowy Artur Brauner, który powsta ju w latach 50., rozpocz wasn seri filmow z filmami Doktora Mabuse , od 1962 sprowadza filmy oparte na tematach Bryana Edgara Wallace'a, syna znanego pisarza Edgara. Wallace, do kin. Brauner naby prawa do sfilmowania powieci oraz prawo do uywania nazwiska Bryan Edgar Wallace dla swobodnie wymylonego materiau filmowego.

Po filmie The Monster of London City , który ukaza si w lipcu 1964 roku, kolejnym planem byo nakrcenie filmu Bryana Edgara Wallace'a The White Carpet . Gównymi aktorami byli Carlos Thompson , Sabine Bethmann , Hans Nielsen , Walter Rilla , Charles Regnier i Chris Howland , a reyserem by Franz Josef Gottlieb. Ze wzgldu na podobiestwo do tytuu powieci kryminalnej Weinert-Wilton Dywan grozy projekt, który ostatecznie nie zosta zrealizowany, zosta przeoony.

Preprodukcja i scenariusz

Reyser Franz Josef Gottlieb napisa scenariusz na podstawie powieci Z morderstwem rozpocz j (tytu oryginalny: Morderstwo to za mao) , który bez zmian zosta zaakceptowany przez Artura Braunera i Nor Filmverleih. Gottlieb wyreyserowa kilka udanych filmów kryminalnych, w tym Czarny opat na podstawie Edgara Wallace'a i Upiór z Soho na podstawie jego syna Bryana Edgara. Za projekt odpowiadali Hans-Jürgen Kiebach i Ernst Shomer . O ile dwa poprzednie filmy Bryana Edgara Wallace'a zostay nakrcone w wystawnym formacie Ultrascope (1:2.35), o tyle Siódma ofiara zostaa nagrana w normalnym formacie (1:1.33). Operatorem kamery by Szwajcar Richard Angst , którego najbardziej znane prace to Biae pieko z Piz Palü (1929), Rembrandt (1942) i Das Wirtshaus im Spessart (1958).

Filmowanie

Zdjcia miay miejsce od 10 sierpnia do 11 wrzenia 1964 w Berlinie Zachodnim oraz w studiach CCC w Berlin-Haselhorst . Sceny w ruinie krcono na Einestrasse na Nollendorfplatz , ujcia z jazdy konnej i stajni krcono w klubie jedzieckim Deutschlandhalle . Poniewa oryginalny dwik by równie uywany na ujedalni, wiele scen musiao zosta powtórzonych kilka razy, co opónio krcenie. Aktorzy Werner Peters i Dieter Borsche , znani m.in. z filmów Wallace'a reysera Franza Josefa Gottlieba, maj krótki wystp jako go na przyjciu lub w klubie nocnym. Rolf Zacher mia jeden ze swoich pierwszych wystpów filmowych jako kelner w nocnym klubie.

Muzyka filmowa

Do czasu resamplingu w 2005 roku wszystkie wersje wideo i telewizyjne nie miay kolorowych napisów pocztkowych filmu, który poza tym by krcony w czerni i bieli. Dlatego przez lata nie byo wiadomo, e oryginaln muzyk motywow Raimunda Rosenbergera mona usysze take w niemieckiej wersji filmu Edgara Wallace'a Zagadka srebrnego trójkta, koprodukowanego przez Constantin Film w 1966 roku . Do tej pory na pycie CD nie ukaza si aden tytu muzyczny ze cieki dwikowej filmu .

Przyjcie

FSK da foli po zbadaniu w dniu 5 listopada 1964. 16 lat za darmo. Poprzednie filmy Braunera o Wallace'u byy promowane profesjonalnie i we wspópracy z innymi tytuami filmowymi przez wiodcych na rynku dystrybutorów filmowych Gloria-Film i Constantin-Film ( Kltwa ótego wa ) . Dystrybuowany przez Nor Filmverleih film Siódma ofiara , mimo obszernej obsady i pozytywnych recenzji , nie by w stanie obroni si przed bogato reklamowanymi filmami, jak jego poprzednicy. W ówczesnych sondaach branowego czasopisma Filmecho/Filmwoche , w których operatorzy kin potrafili oceni sukces aktualnych filmów w skali od 1 (doskonay) do 7 (bardzo zy), film otrzyma ocen 3.6. Dla porównania: filmy Wirtshaus von Dartmoor (3.1), Wiedmin (2.3) i Promienie mierci dr. Mabus (3.6).

Po tym, jak Artur Brauner przerwa seri Mabuse, nie powstay kolejne filmy Bryana Edgara Wallace'a. Projekt Biay dywan, ogoszony na rok 1964/65, nie by dalej realizowany. Mieli wzi w nim udzia Carlos Thompson , Sabine Bethmann , Hans Nielsen , Walter Rilla , Chris Howland i Charles Regnier w reyserii Franza Josefa Gottlieba . Ogoszenie obiecywao naadowany dynamitem thriller kryminalny. Wokó biaego dywanika modlitewnego skradzionego z tybetaskiego sanktuarium w Londynie doszo dzi do zmaga, w których tocz si tajemnicze morderstwa o pocztkowo niewyjanionych motywach. Zamiast tego Brown skupi si na gównych midzynarodowych produkcjach, takich jak Skarb Azteków (1965) czy Nibelung (1966/67). ). Seria Bryana Edgara Wallace'a miaa by kontynuowana dopiero we wosko-niemieckiej koprodukcji The Secret of Black Gloves , której premiera miaa miejsce w 1970 roku .

Opinie

Niezalenie od tego, czy motywy s róne, przestpstwa dwóch grup przestpczych nakadaj si na siebie, tak e akcja jest nieprzejrzysta, nawet jeli jest cakowicie rozwizana.

- Listy filmowe Paimanna , listopad 1964

Stosunkowo sprytnie zaprojektowany i rozluniony humorem.

literatura

  • Bryan Edgar Wallace : Zaczo si od morderstwa . Pena edycja. Wilhelm Goldmann Verlag, Monachium 1962 (Goldmanns Taschen-Krimi 1100)

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. 93 min Do projekcji kinowej (24 obrazy / sekund), 89 min Do odtwarzania telewizji (25 obrazów / sekund), dugo filmu: 2543 metry
  2. W napisach pocztkowych oraz w Internetowej Bazie Filmów: The Seventh Sacrifice , na plakacie filmowym oraz w leksykonie filmów midzynarodowych: The Seventh Sacrifice
  3. Pierwotny raport dzienny (nr 19) z produkcji filmu, 3 wrzenia 1964  ( strona niedostpna , szukaj w archiwach internetowychInfo: Link zosta automatycznie oznaczony jako wadliwy. Sprawd link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. (PDF; 283 kB)@1@2Szablon: Dead Link / www.filmportal.de  
  4. Siódma ofiara . W: Listy filmowe Paimanna . Nie. 2901 , 19 listopada 1964 ( Reizfeld.net ).
  5. Siódma ofiara. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 17 lipca 2017 r . 

Opiniones de nuestros usuarios

Agnes Grzyb

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Siódma ofiara

Oskar Dobosz

Ten artykuł o zmiennej Siódma ofiara przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Kamil Morawski

Ten wpis na Siódma ofiara pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.