Sie tysica oczuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Sie tysica oczu. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Sie tysica oczu zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Sie tysica oczu i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Sie tysica oczu. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Sie tysica oczu! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Sie tysica oczu, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Sie tysica oczu
Tytu oryginalny Le Secret
Kraj produkcji Francja
Oryginalny jzyk Francuski
Rok wydania 1974
dugo 102 minuty
Prt
Dyrektor Robert Enrico
scenariusz Robert Enrico
Pascal Jardin
produkcja Jacques-Eric Strauss
muzyka Ennio Morricone
aparat fotograficzny Etienne Becker
skaleczenie Eva Zora
zawód

Sie tysica oczu to francuski thriller z 1974 roku. Inscenizowany przez reysera Roberta Enrico film uwaany jest za arcydzieo paranoi - thrillera , podgatunku francuskiego kryminau, który by szczególnie popularny w latach 70. Nieufno i strach przed wadz s w tych filmach wszechobecne . Powie nie Uciekajcie z obcymi (Le Compagnon indésirable) przez Francisa Ryck suy jako szablon do filmu.

wtek

David jest w czym w rodzaju celi wiziennej i jest przywizany do óka. Uciek pewnej nocy po uduszeniu stranika. Po krótkim czasie pojecha autostopem do Parya - nie mia pojcia, gdzie jest przetrzymywany - i ukry si tam na jedn noc z kochankiem, którego pozna dwa tygodnie wczeniej. Nastpnego dnia dotar do pokrytej niegiem, samotnej farmy na górze w Cevennes pocigiem i po spacerze . Tam znajduje schronienie u Julii i Thomasa. Dla nich dwojga jest tajemniczym nieznajomym, którego paranoiczne zachowanie nie moe przejrze, ale który okazuje im wspóczucie. Jak Thomas dowiaduje si podczas zakupów w wiosce, pasterz zobaczy Dawida na górze; on sam twierdzi, e nikogo nie zauway. Wkrótce potem onierze, spadochroniarze i czogi zdemontowani z helikopterów szturmuj gór. Domniemane polowanie na Davida okazuje si tylko manewrem.

David opowiada fragmenty swojej tortury w wizieniu, zaprzyjania si z pisarzem Thomasem, który mu wierzy, i zakochuje si w swojej sceptycznej onie Julii. Po krótkich poszukiwaniach David znajduje pistolet Thomasa w szufladzie i wkada go do kieszeni, co Thomas intuicyjnie jest wiadomy, nawet nie patrzc. Postanawia zabra Davida przez granic do Hiszpanii. Julia jest temu przeciwna, ale nie moe zwyciy. Thomas ma ód na morzu, na morzu powinni by bezpieczni. Caa trójka odjeda swoim rozchwianym Fordem Transitem , po drodze musi omin policyjn szlaban. Julia wyczuwa puapk w kadej przeszkodzie. Kiedy dotr do odzi, nastpuje wyciek w wodzie.

W midzyczasie Julia napisaa list do swojego brata, który jest dziennikarzem, proszc go o zbadanie Davida. Podczas gdy mczyni owi ryby na morzu, Julia niszczy wszystkie cztery opony samochodu. Chce w ten sposób skoni Thomasa do uwierzenia w przeladowania ze strony pastwa. Podczas gdy Thomas idzie do nastpnego miasta po samochód, wadze stanowe namierzaj trio za porednictwem znajomego polityka, brata Julii. David i Julia spdzaj razem noc. Nastpnego ranka Thomas wraca z miasta i dowiaduje si od Davida, e spa z Juli. Thomas zachowuje spokój, bo naprawd kocha Juli. Julia jedzie do warsztatu z zepsutymi oponami. David czuje, e obserwuje go lenik, którego bierze za agenta w przebraniu. On i Thomas cigaj mczyzn do lasu, a David w kocu do niego strzela. Po powrocie Julia jest zszokowana przestpstwem i zdaje sobie spraw, e sytuacja wymkna si spod kontroli. Thomas przekonuje Juli do wyjazdu do Parya. Julia bierze pistolet Davida niezauwaenie.

Po drodze Julia odbiera z poczty list od swojego brata. Wyjania jej, e David jest niebezpieczn, szalon osob. ledz j policjanci w cywilu. Julia wraca na pla i strzela do Davida. Podczas gdy Thomas trzyma ich mocno w ramionach, agenci podchodz i strzelaj do pary. W prasie jest owiadczenie, e szalona osoba chciaa zabi par, która bya w drodze na wakacje, a nastpnie popenia samobójstwo. Brat Julii zostaje ostatecznie zamknity w tym samym szpitalu wiziennym, w którym przetrzymywano Davida. Tak naprawd nic nie wie, ale jako za duo.

ta

W filmie nie dowiadujesz si niczego o tajemnicy pastwowej, któr podobno odkry David, ani o tym, dlaczego znalaz si w lochach wiziennego szpitala.

Dialog Julii i Thomasa podsumowuje klimat filmu. Na sprzeciw Julii A co, jeli on jest szalony, Odpowiada Thomas: A jeli nie jest

Ostatnie zdania, wypowiedziane poza ekranem, brzmi : Aby si chroni, dzisiejsze spoeczestwo rozwino metody, które s czasami nieuniknione. Brat Julii waciwie nic nie wiedzia i mimo wszystko za duo, wic brama te si za nim zamkna . Dodatkowo zblienie brata Julii po torturach, lecego na óeczku, aw odwrotnej czci a zdjcie brata Julii, które pokazuje mu moment, w którym przekaza wiadomo Julii politykowi, z którym myla, e si przyjani. Powinno to wyjani, co moe si sta z czowiekiem w krótkim czasie, który z poczucia obowizku przekazuje tylko przesanie, którego wagi nie moe oceni.

Recenzje

Czasami atmosfera jest bardzo gsta i urzekajca, ale ogólnie zbyt zagmatwana i psychologicznie nie do koca wiarygodna, film przypominajcy horror pozostawia raczej ambiwalentne wraenie.

Nieco niezrozumiane arcydzieo Robert Enrico [...] okazuje si znakomitym thrillerem psychologicznym. Tutaj nigdy nie wiesz, czym jest rzeczywisto, inwencja lub szalestwo Dopiero ostatnie ujcie filmu dostarcza rozwizania zagadki .

Sprytnie skonstruowane i wietnie zagrane

- Kino

Odstpstwa od literatury

Z nieznanych powodów w filmie zamieniono imiona dwóch mskich bohaterów - Davida i Tomasza. Równie w powieci nie jest wyjanione, który sekret pastwowy Dawid móg zdradzi; Tam jednak okazuje si, e w ostatnim roku wojny algierskiej by czonkiem francuskiego oddziau wojskowego lub policji i walczy z powstacami.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Sie tysica oczu. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. Sie tysica oczu. W: prisma.de . Dostp 31 marca 2021 r .
  3. Sie tysica oczu w kinie

Opiniones de nuestros usuarios

Robert Tomczyk

Uważam, że ten wpis o zmiennej Sie tysica oczu jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Malwina Przybylski

Bardzo ciekawy ten post o Sie tysica oczu.

Jolanta Lech

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Sie tysica oczu.