Sie (2004)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Sie (2004). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Sie (2004) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Sie (2004) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Sie (2004). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Sie (2004)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Sie (2004), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Sie
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2004
dugo 121 minut
Prt
Dyrektor Lutz Dammbeck
scenariusz Lutz Dammbeck
produkcja Lutz Dammbeck
muzyka Jörg Udo Lensing
aparat fotograficzny James Carman , István Imre , Thomas Plenert
skaleczenie Margot Neubert-Maric
zawód

Das Netz - Unabomber, LSD i Internet jest ksika i film dokumentalny o Lutz Dammbeck o pochodzeniu Internecie i ewentualnych podobiestw z dziedziny sztuki i stylu ycia. Film pokazuje i przeprowadza wywiady z osobami, które byy zaangaowane w rozwój technologii internetowych lub ich teorii socjologicznych.

Przeciwnym biegunem jest rozwój technofobicznego bohatera Theodore'a Kaczyskiego , który jako Unabomber przeprowadza liczne ataki na ludzi pracujcych w technologii.

zawarto

Punktem wyjcia jest cybernetyczne spojrzenie na Internet i podobiestwa do wspóczesnej sceny artystycznej. Pierwszy wywiad jest z amerykaskim agentem literackim Johnem Brockmanem , którego autor David Gelernter , informatyk, zosta ranny przez bomb Unabomber. Brockman opisuje swoje osobiste pocztki w sztuce i udane poczenie z nowoczesn informatyk. Kultura kopiowania dokumentacja poda nastpnie tropem Unabombera i jego manifestu.

W poniszym wywiadzie przeprowadzono wywiad z autorem Stewartem Brandem , który bra udzia w testach LSD w latach 70. i zainicjowa sie komputerow WELL .

Co wicej, chodzi o manifest Unabombera i jego samego.

Przedstawiono powizania nauki z wojskiem. Adresowana jest oferta naukowa Norberta Wienersa , który pracowa dla rzdu USA w czasie II wojny wiatowej. Wiener jest twórc cybernetyki . Teoretyczn prezentacj cybernetyki rozpoczyna traktat o SAGE i ARPANET . Teori cybernetyczn przedstawiamy poniej, gównie w wywiadach z cybernetykiem i spoecznym konstruktywist Heinzem von Foersterem .

Socjologiczne podejcie konferencji Macy , poprzez cybernetyk, podejcia Szkoy Frankfurckiej do rozwijania skali faszyzmu, s przedstawiane jako wpywy na rozwój Internetu.

styl

Filmowi towarzyszy swoista mapa myli autora, na której w zalenoci od sekwencji zapisuje sowa-klucze filmu. W tle mona czasem usysze wiadomoci radiowe o trwajcej w Afganistanie wojnie .

krytyka

Dammbeck jest krytykowany za stylizacj wielokrotnego mordercy Theodore'a Kaczyskiego jako nonika teorii. Dammbeck konfrontuje wikszo swoich rozmówców z manifestem Kaczyskiego. Chocia kategorycznie odrzucaj jego metody, niektórzy odpowiadaj na krytyk wasnymi argumentami. Learned mówi, e Kaczyski jest chory psychicznie, a jego zabójstwa suyy jedynie rozgosowi jego pracy.

W filmie jednak Dammbeck zadaje sobie pytanie, dlaczego nikt nie chce rozmawia o Unabomberze, i podejrzewa system, który pochania wszelk krytyk jako energi, aby si doskonali.

kwalifikacje

literatura

  • Brian Holmes: Filmowanie laboratorium wiata. Historia cybernetyczna. W: Sztuka aktywistyczna w spoeczestwie kontrolnym . Badania publiczne Van Abbemuseum nr 2. Eindhoven/Zagrzeb/Stambu 2009.
  • Stefan Preis: lady czego niewidzialnego. Sprawa Kaczyskiego postrzegana jako fenomen biblioteczny. Wydawnictwo naukowe Berlin 2015.
  • Stefan Preis / Julian Knop : Sprawa Kaczyskiego - Terroryzm jako komunikacja. Raport z bada empirycznych . Wydawnictwo naukowe Berlin 2015.

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Teresa Kulesza

To dobry artykuł dotyczący Sie (2004). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Janina Przybysz

W tym poście o Sie (2004) dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Aldona Muszyński

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Sie (2004).