Serwer plikówInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Serwer plików. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Serwer plików zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Serwer plików i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Serwer plików. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Serwer plików! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Serwer plików, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Serwer plików (lub z pol . Serwer plików równie fileserver nazywa) to komputer , system plików lub przynajmniej cz systemu plików w sieci komputerowej zapewnia.

Funkcje

Gówn rol serwera plików jest zapewnienie dostpu do plików wielu uytkownikom . Te prawa dostpu s kontrolowane przez samego serwera lub za porednictwem plików zezwole w systemie plików.

Centralne przechowywanie plików ma nastpujce zalety i powody:

  • z odpowiedni organizacj, lepszym przegldem istniejcych danych
  • Unikanie konfliktów midzy rónymi wersjami dokumentu
  • centralne przypisywanie praw do plików, bardzo precyzyjne za pomoc list ACL
  • Grupy robocze mog pracowa z tymi samymi plikami bez koniecznoci przenoszenia ich na nonikach wymiennych
  • Moliwo automatycznej wersjonowania lub rewizji
  • Kopie zapasowe danych s prostsze i tasze, poniewa nie trzeba tworzy kopii zapasowych osobno na kadym kliencie. Za pomoc odpowiedniego systemu plików, menedera woluminów logicznych lub macierzy dyskowej mona wykonywa migawki podczas pracy .

Serwer plików mona skonfigurowa w prawie kadym systemie operacyjnym . Serwery plików s powszechne w dystrybucjach Linuksa , NetWare , Windows i Unix .

Dzienniki

Protokó sieciowy uywany w Internecie jest zwykle FTP , jego bezpieczne warianty SCP i SFTP lub WebDAV . W intranetach SMB / CIFS jest zwykle uywany w rodowiskach Windows i Mac , podczas gdy NFS jest czciej uywany w rodowiskach Unix .

sprzt komputerowy

Serwer plików ma zwykle kilka duych dysków twardych, które s podczone w systemie RAID . Zwykle uywane s specjalne typy dysków twardych, które s zoptymalizowane do pracy cigej.

Zobacz te

Opiniones de nuestros usuarios

Oksana Orzechowski

Bardzo ciekawy ten post o Serwer plików.

Milena Olszewski

W tym poście o Serwer plików dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Bogdan Kubiak

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Serwer plików jest tym, którego szukałem.