Serwer bazy danychInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Serwer bazy danych. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Serwer bazy danych zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Serwer bazy danych i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Serwer bazy danych. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Serwer bazy danych! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Serwer bazy danych, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Termin serwer bazy danych odnosi si do komputerów, na których s przechowywane systemy baz danych . Serwer zapewnia usugi zarzdzania danymi, z których mog korzysta inne komputery. W wikszych systemach z du iloci danych wysokowydajne komputery typu mainframe s specjalnie konfigurowane jako serwery baz danych, które su jako centrum przepywu informacji. Rozrónia si dwie aplikacje:

  1. oprogramowanie ( serwer ), który zarzdza baz danych i wniosków lub zapyta przy klienta lub serwera aplikacji edytowanej lub
  2. komputer , na którym wspomniany program jest wykonywany.

Mniejsze systemy uywaj zwykych serwerów z odpowiednim sprztem.

Serwer bazy danych jako oprogramowanie

Oprogramowanie serwera bazy danych jest równie okrelane jako system zarzdzania baz danych . Popularne systemy baz danych to Firebird , Oracle , DB2 , Informix , Microsoft SQL Server , PostgreSQL lub MySQL . Te pakiety oprogramowania zarzdzaj danymi oraz wszelkimi zapytaniami i zapytaniami. Jest to proces przypisany do systemu zarzdzania baz danych i umoliwiajcy innym procesom (klientom) dostp do bazy danych.

Serwer bazy danych jako sprzt

Fizycznie, serwer bazy danych w mniejszych systemach to dowolny komputer, na którym dziaa (programowy) serwer bazy danych. W wikszych systemach czsto uywane s komputery zaprojektowane specjalnie do uytku jako serwery baz danych, takie jak IBM System i5 (dawniej AS / 400) lub Digital Alpha 8400 firmy Digital Equipment Corporation.

Poniewa komputer, który jest uywany jako serwer bazy danych, moe równie wykonywa inne zadania w tym samym czasie, jest moliwe, a take powszechne w mniejszych rodowiskach, aby jednoczenie wykonywa inne usugi serwera, na przykad by uywany jako serwer sieciowy i odpowiednio wyznaczany w odpowiednim kontekcie.

literatura

  • Hajo Schulz, Peter Siering: Data Servants - Free Database Servers w porównaniu . W: C't . 24 lutego 2003 ( heise.de ).
  • JC Mackin, Mike Hotek, Mike Hotek: Projektowanie infrastruktury serwera bazy danych z Microsoft SQL Server 2005 . Wydanie 1. Microsoft Press, Unterschleissheim 2007, ISBN 978-3-86645-901-4 .

Indywidualne dowody

  1. Serwer bazy danych - Co to jest serwer bazy danych hosterz.de, dostp 15 wrzenia 2018 .
  2. Klaus-P. Wagner, Dieter Backin, Thomas Hüttl: Wprowadzenie do informatyki biznesowej - podstawowa wiedza informatyczna na potrzeby studiów i praktyki . Springer-Verlag, Wiesbaden 2012, ISBN 978-3-8349-3135-1 , s. 111 ( books.google.com ).
  3. ^ Doug Lowe: Serwer bazy danych . W: Networks for Dummies . John Wiley & Sons, 2012, ISBN 978-3-527-63883-3 , s. 144 ( books.google.com ).
  4. Christoph PREVEZANOS: serwer bazy danych . W: Computer-Lexikon 2012 . Pearson Germany, Markt + Technik Verlag, Monachium 2011, ISBN 978-3-8272-4728-5 , s. 225-226 ( books.google.de ).
  5. serwer bazy danych . W: Manfred Broy, Otto Spaniol (Hrsg.): VDI-Lexikon Informatik und Kommunikationstechnik . Springer-Verlag, 2013, ISBN 978-3-642-46845-2 , s. 164 ( books.google.de ).

Opiniones de nuestros usuarios

Sandra Marczak

Informacje o zmiennej Serwer bazy danych są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Emilia Lis

Artykuł o Serwer bazy danych jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Marianna Wysocki

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Artur Grabowski

Uważam, że ten wpis o zmiennej Serwer bazy danych jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Dominik Baranowski

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Serwer bazy danych