Samowie (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Samowie (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Samowie (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Samowie (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Samowie (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Samowie (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Samowie (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Oryginalny tytu sams
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2001
dugo 98 minut
Ocena wiekowa FSK / JMK 0
Prt
Dyrektor Ben Verbong
scenariusz Paul Maar (postacie),
Ulrich Limmer
produkcja Ulrich Limmer
muzyka Nicola Piovani
kamera Klaus Eichhammer
skaleczenie Norbert Herzner
zawód

Sams to niemiecka filmu dla dzieci o Ben Verbong od 2001 roku literacka adaptacja filmowa powstaa od pierwszych trzech tomów wokó bezczelny mitycznego stworzenia Sams przez Paul Maar , który napisa scenariusz do filmu razem z producentem Ulrich Limmer . Strzelanina miaa miejsce we frankoskim miecie Bamberg .

W 2003 roku ukaza si sequel Sams in Danger . Druga kontynuacja zostaa wydana 29 marca 2012 roku pod nazw Sams im Glück .

W 1977 i 1980, Stories of Sam byy krcone z Augsburger Puppenkiste (patrz lista produkcji ).

wtek

W sobot pan Taschenbier spotyka Samsa, dziwn istot, ani chopca, ani dziewczynk, ani goblina, ani zwierz; sams to tylko sams. W tym celu konieczne byo, aby pewne rzeczy dziay si we waciwej kolejnoci w poprzednich dniach: w niedziel wiecio soce, w poniedziaek pan Taschenbier spotka swojego jedynego przyjaciela pana Mona, we wtorek mia dyur, roda bya rodkiem tygodnia, W czwartek zagrzmiao, w pitek by wolny i nadesza sobota, co zmienio cae ycie pana Taschenbiera.

Sams ma wiele niebieskich kropek wokó wiskiego nosa. Za kadym razem, gdy pan Taschenbier wypowiada yczenie, to yczenie si spenia, a punkt ycze znika.

Pomimo chaosu, jaki Sams wnosi do ycia pana Taschenbiera, w kocu okazuje si to darem niebios. Poniewa pan Taschenbier zyskuje pewno siebie dziki Samowi.

Rónice z ksiki

Film w duej mierze oparty jest na trzech pierwszych ksikach Samsa, które zostay nieco skrócone, aby nie przekroczy dugoci filmu fabularnego.

Jest jednak kilka innych rónic.

 • Wic Sams zasadniczo pozostaje na zawsze, nie musi wraca w nastpn sobot.
 • Maszyna marze dziaa, gdy tylko pan Taschenbier o to poprosi.
 • W filmie prawie nie ma dzieci, przyczyna nie jest znana (w ksikach jest scenka szkolna i ta, w której Sams przechwala si przed innymi dziemi na basenie).
 • Pan Taschenbier pocztkowo próbuje pozby si Sama, uywajc sztuczki, aby zapakowa go do maego samolotu. Ta scena nie istnieje w ksice. Mimo to Sams wraca do pana Taschenbier.
 • Pan Taschenbier pracuje w fabryce parasolek, a jego zawód nie jest wymieniony w ksice. W tym celu idea fabryki parasolek znalaza si równie w kolejnych tomach Samsa.
 • Na samym pocztku filmu pan Taschenbier potajemnie zakochuje si w pani March w windzie.
 • Oznacza to równie, e scena na basenie, która zwykle pochodzi z trzeciego tomu, w której pan Taschenbier ma punkty ycze, ma miejsce, podczas gdy Sams wci ma punkty ycze, poniewa pan Taschenbier naprawd chce by odwaniejszy i zaimponowa pani . Marsz.
 • Odwrotnie, scena restauracyjna ma miejsce, podczas gdy pan Taschenbier ma punkty ycze. Poniewa pani March siedzi przy stole z panem Obersteinem, Sam chce zawstydzi pana Taschenbier na ich oczach, po czym nastpuje kolejna nowa scena. Sams yczy sobie, eby w restauracji graa muzyka disco i eby do niej taczy pan Taschenbier. Z kolei scena na stoisku z kiebaskami pochodzi z ksiki, tyle e to Sams chce, aby zwglone kiebaski trafiy do pana Obersteina i pani March oraz ich potrawy na stoisku z kiebaskami.
 • Samsy i pan Taschenbier pana Lürchera przeszkadzaj tylko raz, gdy samochód pana Taschenbiera lduje w jego domu.
 • Nowoci jest równie scena, w której Sams przemienia si w pana Taschenbier (aby obrazi nos pani March jako taki). Ta scena jest prawdopodobnie zaczerpnita z (niesfilmowanego) tomu czwartego, w którym Sams przemienia si w Martina.
 • Samowie nie mog oywi nieprzytomnego pana Taschenbiera jednym punktem ycze, poniewa ju go nie ma. Zamiast tego pocaunek pani March ratuje pana Taschenbier od pewnej mierci.

Opinie

Dziecko, któremu nigdy nie pozwolono by kieszonkowym piwem, póno realizuje si w Samsie, którego zdolno do speniania ycze napdza akcj. Realizacja katalogu ycze jest odpowiednio low-tech, nie przeadowana efektami i zredukowana alternatywa dla nadmiernej stymulacji gier komputerowych i podróy Pokémon.
www.kino.de

Z wielk dbaoci o szczegóy filmowcy potrafi wyczarowa na ekranie zabawny urok ksiki. Anarcho-humor i dziecinna destrukcyjno spotykaj si z cudownie dziwacznymi postaciami i fantastycznie dziwnymi pomysami. Rezultatem jest rodzinna rozrywka w najlepszym tego sowa znaczeniu: serdeczna, bez naciskania na gruczo zowy i sodka, bez popadania w sodk naiwno.
Björn Ahrens, film telewizyjny 2001-22

Wynalazkiem wystawi, dowcipny napisano znakomicie sfotografowany i wietnie gra w prawo w rolach drugoplanowych, filmowa adaptacja ksiki klasycznym dzieci, które dyskretnie formuuje swoj wiadomo edukacyjnej sensu i nonsensu ycze i zapewnia dorosych i dzieci z przemylany i rozrywkowych lustro behawioralne.
Serwis filmowy 2001-21

W uroczym, dziwacznym, niesychanie zabawnym klejnocie filmowym dla maych dzieci, oniemielony pan Taschenbier przeywa wszelkiego rodzaju przygody z rudowosym krasnoludem chaosu.

- Kino 2001-10

Genialna adaptacja filmowa klasycznej ksiki dla dzieci. Rodzice te chichocz!
Gernot Gricksch, TV-Dzisiaj 2001-22

Kolorowa i zabawna komedia, która w niczym nie ustpuje ksice dla dzieci Paula Maara.
Kino-Wiadomoci 2001-10

Jakby Pan Tau i Pumuckl jechalimy za nim razem: wesoy, kochajcy zabaw i dobrze gra.
Suchaj 2001-42

Nagrody

Reyser Ben Verbong i aktor Ulrich Noethen otrzymali Bawarsk Nagrod Filmow w 2001 roku . W 2002 Das Sams otrzyma z Niemieck Nagrod Filmow w zocie, a Eva Mattes otrzyma równie nagrod dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

literatura

 • Paul Maar : Sams bdzie gwiazd filmow. Paul Maar pokazuje najpikniejsze zdjcia z filmu Samsa, zdradza filmowe sztuczki i filmowe tajemnice, relacjonuje zdjcia, przedstawia aktorów i opowiada nowe historie Samsa. Oetinger, Hamburg 2001, 172 strony, ISBN 3-7891-4230-1 .

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Samowie. W: kinie . ródo 25 czerwca 2021 .

Opiniones de nuestros usuarios

Mark Biernacki

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Janina Zalewski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Samowie (film) pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Samowie (film) tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Joanna Jakubowski

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Samowie (film).