Restauracja na kocu wszechwiataInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Restauracja na kocu wszechwiata. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Restauracja na kocu wszechwiata zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Restauracja na kocu wszechwiata i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Restauracja na kocu wszechwiata. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Restauracja na kocu wszechwiata! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Restauracja na kocu wszechwiata, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

The Restaurant at the End of the Universe (ang.: The Restaurant at the End of the Universe ) to druga ksika z picioczciowej serii The Hitchhiker's Guide to the Galaxy ( The Hitchhiker's Guide to the Galaxy ) autorstwa Douglasa Adamsa , wydana w 1980 roku . Tytu nawizuje do fikcyjnej restauracji Milliways z The Hitchhiker's Guide to the Galaxy .

W tej restauracji koniec rozumiany jest dwojako. Z jednej strony jest zlokalizowane przestrzennie na skrajnym kracu, ale przede wszystkim mona prowadzi przez czasowy koniec wszechwiata (iz powrotem) w codziennym reality show . Tutaj, podobnie jak w innych czciach swojej pracy, Douglas Adams do swobodnie bawi si tradycyjnym rozumieniem czasu i przestrzeni, ironicznie celujc w ciekawo dzisiejszych ludzi.

Fabua zostaa pierwotnie napisana jako suchowisko radiowe przez Adamsa i jest równie czci filmu BBC o tej samej nazwie .

akcja

Ksika podejmuje fabu z pierwszej czci autostopowicza. Arthur, Marvin, Ford, Trillian i Zaphod zostaj zaatakowani przez Vogonów, gdy tylko opuszcz Magrate . Próba ucieczki z ich rewolucyjnym systemem napdowym, napdem nieskoczonego nieprawdopodobiestwa , koczy si niepowodzeniem, poniewa Arthur sparaliowa komputer statku, proszc o filiank herbaty.

Krótko przed ich zniszczeniem Zaphod wpad na pomys zorganizowania seansu, aby poprosi o pomoc ducha zmarego pradziadka. To faktycznie si wydaje, ale jest do zy z powodu zakóce i ogólnie niezadowolony z Zaphoda, dlatego zatrzymuje czas, a tym samym zapobiega zniszczeniu statku, ale natychmiast teleportuje Marvina i Zaphoda do Ursa Minor Beta , podczas gdy Artur, Ford i Trillian, bezczynnie i bezradnie utknli w sercu zotej baki czasu.

Na Ursa Minor Beta Zaphod i Marvin znajduj wydawnictwo Anhaltera i wyruszaj na poszukiwanie Zarniwoopa, obecnego redaktora naczelnego. Kiedy dotr do swojego biura na 15. pitrze, cay budynek zostaje porwany przez jednostk strasznych wojowników Frogstar i po Frogstar B zakwaterowani. Podczas gdy Zaphod i Marvin czekaj w biurze Zarniwoopa, docza do nich nieznajomy, który nazywa si Roosta i wie, gdzie jest jego rcznik. Roosta wyjania im, e po wyldowaniu absolutnie musz opuci budynek przez okno, co robi, gdy docieraj na Frog Star B.

Po brawurowej wspinaczce spotykaj Gargravarra u podnóa budynku, który wyjania Zaphodowi, e jego wyrok za kradzie Serc ze zota jest teraz wykonywany. Kar jest umieszczenie Zaphoda w cakowitym wirze widzenia. Wir totalnej przezroczystoci to okrutna maszyna, która niszczy kady umys, pokazujc potpionemu jego wasn wielko w stosunku do wszechwiata. Ale prawda, jak niewana i maa jest osoba, tego zrozumienia nie znie.

Zaphod jednak szczliwie znów wychodzi z wiru, z którego dopiero dowiedzia si, e jest najwaniejsz osob we wszechwiecie, któr ju zna. Niedugo póniej spotykaj Zarniwoopa w starym hangarze statku kosmicznego, który tam na nich czeka przez cay czas. To wyjania Zaphodowi, e znajdujesz si w sztucznym wszechwiecie stworzonym specjalnie dla Zaphoda. W tym wszechwiecie Zaphod jest najwaniejsz istniejc yw istot, dlatego wir widzenia jest dla niego cakowicie nieszkodliwy.

Zarniwoop zada sobie tylko tyle trudu, by przej kontrol nad Sercami ze Zota przez Zaphoda. Tego ignoranta, skurczonego do rozmiarów kieszeni spodni, cay czas nosi przy sobie. Po tym, jak Zarniwoop przywraca statek do jego prawdziwych rozmiarów, Zaphod, Trillian, Arthur i Ford uciekaj, wskazujc najblisz restauracj dla nieskoczonego ruchu nieprawdopodobiestwa.

Popd nieprawdopodobiestwa interpretuje instrukcj najbliej w kategoriach czysto przestrzennych i przenosi serca ze zota do Milliways, restauracji na kocu wszechwiata, która zostanie zbudowana na gruzach Frog Star B na skraju czasu. Jak si okazuje, Marvin by na zewntrz statku podczas skoku w czasie , wic musi czeka miliardy lat na podziemnym parkingu restauracji. Ford poznaje swojego starego kumpla Hotblack Desiato, który jest obecnie czonkiem Desaster Area, najsynniejszego i najgoniejszego zespou rockowego we wszechwiecie. Jednak ze wzgldów podatkowych nie yje od roku i nie rozmawia z Fordem.

Po kolacji Ford i Zaphod kradn pokazowy statek kosmiczny z Desaster Area, który okazuje si by zdalnie sterowany. Aby nie zanurzy si w socu ze statkiem, uywaj teleportu do ucieczki. Poniewa jednak nigdy nie byo to przeznaczone do uytku, nie ma moliwoci wprowadzenia miejsca docelowego. Arthur i Ford lduj na Arche B - statku nasiennym - na planecie Golgafrincham, która wkrótce potem rozbija si na prehistorycznej ziemi. Po tym, jak Artur i Ford zdaj sobie spraw, gdzie si znajduj, zdaj sobie spraw, e istoty ludzkie pochodz nie od neandertalczyków, ale od zaogi i pasaerów Arki B, co sprawio, e program Big Question od samego pocztku by wadliwy. Zaphod i Trillian lduj na Heart of Gold, które jest teraz kontrolowane przez Zarniwoopa. Wraz z nim wyruszaj na poszukiwanie tego, który naprawd rzdzi wszechwiatem.

Oryginalna fabua

Podczas pisania powieci Adams zmieni nieco wiele elementów suchowiska. Tak byo z. B. z maych futrzastych stworze z Mgawicy Krab z powieci Mae futrzane stworzenia z Alfa Centauri. Najbardziej znaczc zmian jest jednak zupenie inna fabua pomidzy odejciem z Milliway's a teleportacj do Archeship z Golgafrincham. Ta akcja jest opisana poniej.

Czarny statek kosmiczny, do którego wamuj si Zaphod i Ford, to nie pokazowy statek kosmiczny z Desaster Area, ale okrt flagowy Haggunenonów z Vississitus III w drodze powrotnej do kosmicznej bitwy. Poniewa Haggunenony s zmiennoksztatnymi , bohaterowie na pokadzie maj midzy innymi gadajcego lamparta, pudeko na buty i fotel, którym jest admira. Haggunennon to niezwykle agresywna rasa, któr inne istoty gardz, poniewa mog postawi si na ich miejscu. W rezultacie Arthur, Ford, Trillian, Zaphod i Marvin s zagroeni odkryciem jako intruzów i szukaj sposobu na ukrycie si przed zaog, poniewa nie mog udawa, e s admiraem na zawsze. Po drodze przez statek kosmiczny w kocu spotykaj admiraa, który przeksztaci si w kopi arocznego beetle von Traal, po czym wpadaj w panik i zanurzaj si w kapsuach ratunkowych, które teleportuj ze statku kosmicznego.

Atak Vogonów po opuszczeniu Magrathei i kolejne akcje na Ursa Minor Beta i Frog Star B (rozdziay 113) nie pojawiaj si natomiast w suchowisku ani serialu telewizyjnym. Tam, po cikim ostrzale policji, system komputerowy na Magrathei wybucha, powodujc wyrzucenie podróników w czasie bezporednio do Milliways, które w tej wersji zostay zbudowane na ruinach Magratei. Poniewa serce ze zota, wedug Marvina, ju dawno zostao przerobione na sztuce, w drodze powrotnej musz ukra inny rodek transportu, którym jest okrt flagowy Hagunenon lub statek pokazowy z Desaster Area.

Drobnostki

Adams wpad na pomys restauracji na kocu wszechwiata, suchajc Grand Hotel , piosenki Procola Haruma , w której bez powodu znajduje si dua orkiestra porodku.

wydatek

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Alternatywny wtek rozdziaów 20 i 21 w suchowisku ( pamitka po oryginale z 27 grudnia 2015 r. W Internet Archive ) Info: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i nie zosta jeszcze sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie.  @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / nautilux.physik.uni-freiburg.de
  2. Adams, Douglas: Salmon in Doubt , 2003. Str. 60f.

Opiniones de nuestros usuarios

Daria Wieczorek

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Restauracja na kocu wszechwiata.

Anna Jakubowski

Ten wpis na Restauracja na kocu wszechwiata pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Krystian Bieniek

Podane informacje o zmiennej Restauracja na kocu wszechwiata są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.