RelikwiaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Relikwia. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Relikwia zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Relikwia i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Relikwia. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Relikwia! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Relikwia, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Relikwia
Tytu oryginalny Relikwia
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1997
dugo ok. 110 minut
Ocena wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Piotr Hyams
scenariusz Amy Holden Jones ,
John Raffo ,
Rick Jaffa , Amanda Silver Am
produkcja Gale Anne Hurd ,
Sam Mercer
muzyka John Debney
aparat fotograficzny Piotr Hyams
skaleczenie Stevena Kempera
zawód

Relikt (tytu oryginau Relikt ) to amerykaski horror reyser Peter Hyams z 1997 roku oparty na powieci Relic - Muzeum strachu przez Douglas Preston i Lincoln Child . W rolach gównych wystpuj Penelope Ann Miller i Tom Sizemore . Film wszed do niemieckich kin 1 maja 1997 roku.

wtek

Antropolog John Whitney z Muzeum Historii Naturalnej w Chicago bada zwyczaje nowo odkrytej Zinziera plemienia Indian w Brazylii , gdy jest on do czynienia z legend przeraajcym. Czonkowie plemienia daj mu zup. Niedugo póniej zakrada si na pokad statku handlowego, który pynie do Chicago.

Mino sze tygodni, zanim do portu w Chicago przypyn statek peen trupów, których mózgi zostay wyrwane z czaszek. Porucznik wydziau zabójstw policji w Chicago Vincent D'Agosta podejmuje ledztwo ze swoim asystentem Hollingsworthem.

Kiedy zbliajca si wystawa o przesdach w Field Museum of Natural History zostaje przymiona przez morderstwo ochroniarza, któremu równie brakuje czci mózgu, policja udaje si do muzeum i spotyka biologa ewolucyjnego dr. Margo Green, która bada licie grzybów, które Whitney wysaa z Ameryki Poudniowej. Wydaje si, e maj one zdolno do zmiany swojego DNA .

Wbrew woli D'Agosty dyrektor muzeum Ann Cuthbert pozwala na gal otwarcia wystawy przesdów, poniewa oczekuje si tam wielu sponsorów, a take burmistrza. Podobnie jak uroczysto zaczyna Cuthbert i opowiada o nim przekonaniem Zinziera w mistycznej diaba Boga Kothoga, Margo i jej doktorskiej promotor, Dr. Ubierz prawd kryjc si za legend: Kiedy Zinziera tocz wojn, karmi grzybem zwierz, które nastpnie zamienia si w morderczego potwora, który potrzebuje hormonów wytwarzanych w ludzkim podwzgórzu, aby przetrwa. Kiedy zwierz zabije wszystkich wrogów (a tym samym nie ma ju poywienia), ginie.

Teraz taki potwór porusza si po muzeum i natychmiast atakuje goci gali otwarcia. Wybucha panika i ludzie uciekaj, ale kilkunastu z nich - w tym burmistrz - zostaje uwizionych w holu gównym z Hollingsworthem. Podczas gdy D'Agosta i Green staraj si zapewni swoim podopiecznym bezpieczestwo przez dawny tunel wglowy , D'Agosta i Green postanawiaj zniszczy potwora, który w midzyczasie zabi Frocka. Rozwizaniem powinna by jego wraliwo na wahania temperatury. Po nieudanej próbie zamroenia go, Margo zwabia potwora, którego niedawno zidentyfikowaa jako mutacj Whitney, do magazynu penego eksponatów przesiknitych alkoholem i wznieca tam ogie, w którym potwór ginie. Hollingsworth uchroni teraz prawie wszystkich swoich podopiecznych, a D'Agosta znajduje Margo nietknit w ognioodpornym pojemniku.

to

Jak w wielu horrorach, potwora mona zobaczy dopiero w ostatniej trzeciej czci filmu. Oprócz rozwaa dramaturgicznych, kluczowe s problemy podczas strzelania, poniewa wizualna koncepcja stworzenia nie zostaa nawet ukoczona, gdy rozpoczto strzelanie. W Ameryce Poudniowej istnieje mityczne stworzenie Mapinguari , które w pewnym stopniu przypomina potwora z filmu.

Z ekonomicznego punktu widzenia The Relic nie odniós sukcesu dla studia Paramount Pictures ; film ledwo zarobi 40 milionów dolarów kosztów produkcji w kasie. Z biegiem czasu i poprzez marketing na wideo i DVD szybko sta si nowoczesnym klasykiem wród przyjació gatunku. Otrzyma równie wiele nagród gatunkowych, takich jak Stockholm Film and Fantasy Award . Kontynuacja filmu po kontynuacji powieci Relikwiarz (niemiecki tytu: Strych ) bya planowana od dawna, ale nic konkretnego nie jest jeszcze znane. Czasami Peter Hyams wyraa zainteresowanie ponownym przejciem kierunku.

Rónice z powieci

Adaptacja filmowa znacznie odbiega od modelu literackiego. Akcja powieci rozgrywa si w Amerykaskim Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku , a film znajduje si w Field Museum of Natural History w Chicago . W powieci rdzenni mieszkacy okrelani s jako Kothoga, w filmie potwór nosi to imi, podczas gdy imi Mbwun nie pojawia si tam. Potwór pojawia si w powieci jako mieszanka gada i naczelnego z ludzk inteligencj. Istniej równie due rónice w postaciach i fabule.

ludzie

Z agentem specjalnym Aloysiusem Pendergastem i reporterem Billem Smithbackiem w filmie brakuje dwóch kluczowych postaci z powieci. Smithback zosta cakowicie odwoany i zamiast duetu Pendergast i Vincent d'Agosta wykorzystano tylko ten drugi. Rol asystenta, jak w powieci gra d'Agosta, w filmie wciela si Hollingsworth. Nazwisko John Whitney zostaje przeniesione na antropologa pracujcego w Brazylii, który w powieci nazywa si Whittlesey. Ian Cuthbert zostaje przeksztacony w kobiec posta Ann Cuthbert w adaptacji filmowej, a Gregory Kawakita zostaje przemianowany na Grega Lee. Dr. Frock umiera w filmie, a on przetrwa w ksice, a take odgrywa wan rol w sequelu Attic .

wtek

W filmie brakuje istotnych czci powieci. Na przykad widzowie nie dowiaduj si nic o dzienniku Whittleseya, który Margo stworzya po raz pierwszy w celu zbadania wókien rolinnych. W filmie jednak pracuje ju z interpolatorem (który w powieci nazywany jest waciwym ekstrapolatorem), kiedy chopcy s mordowani. W powieci przestraszony i niezdarny policjant odpowiada za awari zasilania i wynikajc z tego awari elektronicznego systemu bezpieczestwa, który w filmie jest po prostu przedstawiany jako usterka techniczna. Konflikty midzy agentami FBI Pendergast i Coffey oraz midzy dziennikarzem Smithbackiem i szefem PR Rickmanem równie zaginy po usuniciu zaangaowanych osób. Pozostae czci fabuy przedstawione s w innej chronologii lub sfaszowane. Uchodcy w piwnicy, którzy w powieci dochodz do drabiny dopiero, gdy poziom wody si podnosi, w filmie po prostu przechodz przez drzwi. W ostatecznej walce z potworem s dwie zupenie róne sceny. W powieci Pendergast strzela do potwora po podpowiedzi Margo, w filmie Margo zabija stworzenie ogniem.

Opinie

  • James Berardinelli od Reel Wywietle pisa o filmie: To horror / science fiction poczenie wydaje si nic bardziej ambitnego ni ze przeróbki z elementami z cudzoziemcach, gatunek, Szczki i Predator. Jak, ale nic zego ponownego wykorzystania elementów z Aliens , Gatunek , aracz biay i drapienik .
  • Krytycy filmowi Roger Ebert i Gene Siskel pochwalili film jako zaskakujco zabawny. Film jest sprytny w swojej zdolnoci do czenia elementów horroru i katastrofy. Jeli lubisz efekty specjalne, film oferuje mnóstwo frajdy.

Nagrody filmowe

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Recenzja filmu J. Berardinelli (angielski)
  2. Recenzja Rogera Ebertsa (angielski)

Opiniones de nuestros usuarios

Emilia Bukowski

To dobry artykuł dotyczący Relikwia. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Alexandra Dobrowolski

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Janina Szulc

Informacje o zmiennej Relikwia są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Izabela Smoliński

Ten artykuł o zmiennej Relikwia przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.