Przeznaczenie to kiepski zdrajcaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Przeznaczenie to kiepski zdrajca. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Przeznaczenie to kiepski zdrajca zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Przeznaczenie to kiepski zdrajca i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Przeznaczenie to kiepski zdrajca. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Przeznaczenie to kiepski zdrajca! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Przeznaczenie to kiepski zdrajca, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Los jest kiepskim zdrajc (Original: The Fault in Our Stars ) to powie amerykaskiego pisarza Johna Greena . Powie modzieowa zostaa opublikowana przez Dutton ( Penguin Verlag ) 10 stycznia 2012 roku i zaja pierwsze miejsce na licie najlepszych literatury dla dzieci i modziey New York Timesa w pierwszym tygodniu sprzeday . Powie zostaa opublikowana 30 lipca 2012 roku w niemieckim przekadzie Sophie Zeitz pod tytuem Das Schicksal ist ein louser Verräter .

to

John Green ogosi wydanie swojej czwartej powieci w maju 2012 roku 29 czerwca 2011 roku i jednoczenie ogosi tytu. Jest to oparte na wersie z dramatu Szekspira Juliusza Cezara , który mówi: Wina, drogi Brutusie, nie ley w naszych gwiazdach, / Ale w nas samych, e jestemy podwadnymi. Niedugo po ogoszeniu tytuu powie awansowaa samodzielnie dziki zamówieniom w przedsprzeday na szczyt list sprzeday Amazon i Barnes & Noble , chocia w tamtym czasie nie bya znana ani tre, ani projekt okadki. Green ogosi równie, e wszystkie egzemplarze pierwszej edycji bd podpisane odrcznie.

We wrzeniu 2012 roku John Green odby krótkie tournee czytelnicze po czterech niemieckich miastach, w tym w Berlinie w programie dla dzieci i modziey na 12. Midzynarodowym Festiwalu Literatury w Berlinie .

Ksika w wersji audiobookowej zdobya nagrod Ksiki Roku dla Dzieci i Modziey , przyznawan wspólnie przez hr2 i tygodnik Börsenblatt dla niemieckiej brany ksikowej. Zdoby take nagrod LovelyBooks Readers Award w kategorii Literatura ogólna w 2012 roku .

zawarto

Szesnastoletnia Hazel Grace Lancaster od trzech lat cierpi na raka tarczycy z przerzutami do puc, ale udao jej si przey dziki zastosowaniu nowego leku. Jej ulubion ksik jest A Manorial Suffering Petera van Houtena. Aby uspokoi rodziców, odwiedza grup samopomocy dla chorych na raka, gdzie spotyka siedemnastoletniego Augustusa Gusa Watersa, któremu trzeba byo amputowa nog z powodu guza koci . Podziwia jego zrelaksowany sposób bycia i sposób, w jaki radzi sobie z rakiem. Oboje spdzaj ze sob coraz wicej czasu, a ich zwizek jest coraz bliszy. Ale Hazel chce uratowa Gusa przed bólem swojej nieuchronnej mierci - uwaa si za bomb zegarow, która w kocu wybuchnie i zrani wszystkich bliskich - i decyduje si wicej go nie widzie.

Hazel trafia do szpitala z cikim zapaleniem puc. Podczas rekonwalescencji kilkakrotnie odwiedza j Gus, który zapewnia j, e znaczy dla niego o wiele wicej ni jakikolwiek ból, jaki mogaby mu zada. Chce speni jej najdrosze yczenie, a mianowicie odwiedzi Petera van Houtena, autora jej ulubionej ksiki, w Amsterdamie ; W organizacji, która spenia yczenia serca dzieci chorych na raka (fantastyczna wersja prawdziwej Fundacji Make-A-Wish ), wci ma jedno yczenie, które chciaby wykorzysta dla Hazel. Po dugich rozmowach z rodzicami i lekarzami oboje otrzymuj pozwolenie na podró do Amsterdamu w towarzystwie matki Hazel.

Spotkanie z van Houtenem okazuje si jednak rozczarowaniem, gdy jego sekretarka Lidewij Vliegenthart zorganizowaa wizyt bez wiedzy swojego pracodawcy, który sta si nieprzyjaznym, cynicznym alkoholikiem. Odmawia odpowiedzi na pytania modych ludzi i obraa ich, po czym Lidewij rezygnuje i wychodzi z domu z rozczarowan modzie. We trójk odwiedzaj Dom Anny Frank , w którym Hazel i Gus cauj si po raz pierwszy. W hotelu pi razem.

Ostatniego dnia w Amsterdamie Gus powiedzia Hazel, e jego guz powróci w bardziej agresywnej formie. Rozpoczyna siln terapi, ale nie ma ju duej szansy na przeycie. Jego stan szybko si pogarsza i sugeruje, aby Hazel i jego najlepszy przyjaciel Izaak zorganizowali w jego obecnoci przedpogrzeb, aby móg sam wysucha nekrologów . Gus umiera osiem dni po pogrzebie. Hazel trzyma nekrolog i próbuje pocieszy bliskich. Po pogrzebie spotyka Petera van Houtena, który specjalnie przyjecha na pogrzeb do Ameryki; mówi jej, e jego wasna córka zmara na raka wiele lat temu i e wczy j do bohaterki filmu A dworskie cierpienie , Anny. To wyjania jego wrogo, kiedy po raz pierwszy spotkali si w Amsterdamie, kiedy Hazel za bardzo przypominaa mu Ann. Hazel zachca go do napisania kontynuacji ksiki.

W kocu Hazel odkrywa, e Gus napisa co dla niej na krótko przed mierci i szuka stron, które wydaj si by wyrwane z jego notatnika. Lidewij znajduje list Gusa midzy listami od fanów van Houtena i odsya go z powrotem do Hazel. To nekrolog dla Hazel.

Film

Filmowa adaptacja Josha Boone zostaa wydana w niemieckich kinach 12 czerwca 2014 roku. Shailene Woodley wcielia si w rol Hazel, Ansela Elgorta w roli Augustusa i Willema Dafoe w roli Petera Van Houtena.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. a b John Green: Usterka w wideoblogu naszych gwiazd , opublikowanym 29 czerwca 2011 na YouTube . ródo 16 stycznia 2012 r.
  2. Jeffrey Trachtenberg: Tweeting z La-Z-Boya, Niedokoczona ksika Hits No. 1 . Opublikowano w The Wall Street Journal 1 lipca 2011 r. Pobrano 16 stycznia 2012 r.
  3. IMDb , dostp 2 lutego 2014.

Opiniones de nuestros usuarios

Jacek Maciejewski

Podane informacje o zmiennej Przeznaczenie to kiepski zdrajca są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Elzbieta Nowacki

Musiałem znaleźć coś innego na temat Przeznaczenie to kiepski zdrajca, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Alex Okoń

Świetny post o Przeznaczenie to kiepski zdrajca.