Przeraajce oknoInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Przeraajce okno. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Przeraajce okno zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Przeraajce okno i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Przeraajce okno. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Przeraajce okno! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Przeraajce okno, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Przeraajce okno
Tytu oryginalny Okno
Kraj produkcji USA
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1949
dugo 73 minuty
Prt
Dyrektor Ted Tetzlaff
scenariusz Mel Dinelli
produkcja Frederic Ullman Jr.
dla RKO Pictures
muzyka Roy Webb
aparat fotograficzny Robert De Grasse
skaleczenie Frederic Knudtson
zawód

Das eheimliche Fenster (Original: The Window ) to amerykaski thriller utrzymany w stylu filmu noir z 1949 roku. Wyreyserowa go reyser i byy operator Ted Tetzlaff . Jako szablon posuyo opowiadanie The Boy Cried Murder autorstwa Cornella Woolricha .

wtek

Ed Woodry, jego ona Mary i ich dziewicioletni syn Tommy mieszkaj w skromnych okolicznociach na nowojorskim Lower East Side . W upaln letni noc Tommy postanawia przespa si na zewntrz przy schodach przeciwpoarowych wieowca. Przez przypadek musi by wiadkiem, jak ssiadujca para Kellerson popenia morderstwo pijanego marynarza. Tommy zgasza przestpstwo swoim rodzicom i policji, ale nikt mu nie wierzy, poniewa Tommy jest znany wszdzie ze swojej ywej wyobrani i dzikich plotek. Kady zakada, e mia koszmar lub po prostu chce by wany. Jego matka zmusza go nawet do przeproszenia Kellersonów. Kiedy jego matka odwiedza z nim Kellersonów, Tommy odmawia przeprosin. Kellersonowie planuj teraz zabi równie niepodanego wiadka.

W ramach kary za rzekome kamstwo Tommy zostaje zamknity w swoim pokoju, podczas gdy jego matka odwiedza chor siostr, a ojciec jest na nocnej zmianie. Kellersonowie porywaj Tommy'ego i próbuj go zabi w ciemnym zauku, ale on ucieka pierwszy. Kiedy Kellersonowie ponownie go zapali, wsiadaj z Tommy'm do taksówki i udaj jego rodziców. Tommy krzyczy i prosi oficera patrolu o pomoc, ale te nie jest przez niego traktowany powanie. Kellersonowie zamykaj go w swoim mieszkaniu i planuj drug prób zabójstwa, ale tym razem Tommy ucieka schodami przeciwpoarowymi. Pan Kellerson nadal ciga Tommy'ego z zimn krwi, podczas gdy jego onie coraz bardziej dokucza wyrzuty sumienia.

W midzyczasie pan Woodry wróci z pracy i zauwaa, e jego syn jest nieobecny. Zakada, e Tommy poszed do swojej matki i wsiad do samochodu. Zdesperowany Tommy dzwoni za swoim ojcem, ale go nie syszy - ale pan Kellerson, który teraz ponownie poznaje dokadne miejsce pobytu Tommy'ego poprzez krzyki. Uciekajc przed panem Kellersonem, Tommy znajduje ciao martwego marynarza. Podczas ostatniej kótni na dachu budynku zagroonego zawaleniem Kellerson wpada w gbiny. Tommy woa o pomoc i zostaje uratowany przez policj i stra poarn, jego rodzice s teraz z niego dumni.

to

Reyser Ted Tetzlaff pracowa jako operator w Hollywood od 1926 roku. Jego ostatnim filmem by thriller Alfreda Hitchcocka Notorious z 1946 roku , po którym Tetzlaff przeniós si na reyseri. Wpyw Hitchcocka jest równie widoczny w jego napitej produkcji. Das eheimliche Fenster by dla Tetzlaffa najwikszym sukcesem reyserskim. Z budetem 200 000 dolarów Okno byo waciwie niskobudetow produkcj , ale przynioso dochody wielokrotnie wysze ni w kasie.

Krótkie opowiadanie Cornella Woolricha The Boy Cried Murder zostao opublikowane w 1947 roku. Woolrich by jedn z najwaniejszych postaci literatury gotowanej na twardo z lat 30. i 40. XX wieku, wic jego opowiadania posuyy za szablony do wielu filmów kryminalnych, zwaszcza noirów . Klasyczny film Das Fenster zum Hof (1954) Hitchcocka równie by oparty na opowiadaniu Cornella, a mianowicie It Had to Be Murder z 1942 roku. Das Fenster zum Hof i Das eheimliche Fenster maj pewne podobiestwa: oba rozgrywane s w letnim Nowym Jorku i pokaza gównego bohatera, którego twierdzenie, e widzia nocne morderstwo w ssiedztwie, jest wtpione przez otaczajcych go ludzi.

Tetzlaff nakrci The Window w Nowym Jorku. Akcja filmu rozgrywa si w czasie upalnego lata, ale zdjcia miay miejsce wedug Barbary Hale zim 1947/1948 roku w temperaturach zblionych do punktu zamarzania. Aby nie byo wida oddechu aktorów przez zimno, te kawaki lodu musiay lee w ich ustach, co chodzio jam ustn. Gównym aktorem by dziesi-letni Bobby Driscoll , który sta dziecica gwiazda z Disneylandu filmowego Wuja Remusa Czarów w 1946 roku . Poniewa by w ramach kontraktu studyjnego z Waltem Disneyem , Driscoll musia zosta przez niego wypoyczony do The Window . Dlatego w napisach pocztkowych dodatek dziki specjalnemu porozumieniu z Waltem Disneyem mona równie zobaczy pod imieniem Driscoll .

Nagroda

Frederic Knudtson by nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Monta ; 12-letni aktor Bobby Driscoll otrzyma Academy Juvenile Award . ródo szablon Cornell Woolrich i scenarzysta Mel Dinelli otrzyma nagrod Edgara z tych Mystery Writers of America za najlepszy scenariusz.

synchronizacja

Niemiecki dubbing powsta w 1950 roku w niemieckim dziale dubbingu RKO-Pictures w Berlinie. Dubbing wykona Reinhard W. Noack , ksik dialogow napisa Richard Busch.

rola aktor Niemiecki gos dubbingowy
Tommy Woodry Bobby Driscoll Michael Günther
Pani Mary Woodry Barbara Hale Rose-Sybille Lorandt
Pan Ed Woodry Arthur Kennedy Ernst Wilhelm Borchert
Pan Joe Kellerson Paul Stewart Fritz Ley
Pani Jean Kellerson Ruth Roman Erika Goerner

Opinie

Okno otrzymao pozytywne recenzje, gdy zostao wydane. New York Times napisa w dniu 9 sierpnia 1949 problem, który genialne aktorstwo Bobby Driscoll zapewnia, e film mia uderzajc si i wpyw przeraajce. Film zaczyna si do wolno i starannie buduje fabu, ale kulminacja na kocu jest przytaczajca. Kino kilkadziesit lat póniej napisao, e film by znakomicie sfotografowany.

Niezwyky tematycznie film kryminalny o niezwykej gstoci i napiciu. Powyej redniej w kamerze i prezentacji .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Okno w Turner Classic Movies
  2. Lokalizacje IMDb
  3. Barbara Hale w wywiadzie na YouTube
  4. Przeraajce okno w synchronicznej bazie danych
  5. Niesamowite okno w New York Times
  6. Przeraajce okno w kinie
  7. Niesamowite okno. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 23 stycznia 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Marianna Olszewski

Ten artykuł o zmiennej Przeraajce okno przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Patrick Muszyński

Świetny post o Przeraajce okno.

Piotr Banach

Podane informacje o zmiennej Przeraajce okno są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.