Prywatne ycie Don JuanaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Prywatne ycie Don Juana. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Prywatne ycie Don Juana zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Prywatne ycie Don Juana i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Prywatne ycie Don Juana. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Prywatne ycie Don Juana! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Prywatne ycie Don Juana, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Prywatne ycie Don Juana
Tytu oryginalny Prywatne ycie Don Juana
Kraj produkcji Wielka Brytania
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1934
dugo 87 minut
Prt
Dyrektor Aleksander Korda
scenariusz Lajos Biró ,
Frederick Lonsdale
produkcja Aleksander Korda
muzyka Ernst Toch
kamera Georges Perinal
ci Stephen Harrison
zawód

ycie osobiste Don Juana to brytyjski film z 1934 roku z Douglasem Fairbanksem w roli tytuowej. Wyreyserowany przez Aleksandra Kord .

akcja

Hiszpania w XVII wieku. Starzejcy si al don Juana po prostu nie moe na to poradzi. Wci wspina si za kobietami, a one wci rzucaj mu leniwe spojrzenia ze swoich balkonów, kiedy rzuca im ró na poegnanie. Ale jego lekarz radzi mu, eby by spokojny: Tylko jeden balkon dziennie zamiast dziesiciu! Nastpnie powinien stopniowo zmniejsza go do czterech, a potem do dwóch balkonów tygodniowo. A za 15 lat nie bdzie ju dla ciebie balkonów! Teraz don Juan po dugim czasie wraca do Sewilli . Jego ona Dolores zagrozia kiedy, e wsadzi go do wizienia za jego niezliczone sprawy. Mimo najwikszej tajemnicy Juan jest tym bardziej zdumiony, e cae miasto wie o jego powrocie nastpnego dnia. W modym Rodrigo, który przebywa w tej samej gospodzie, co on, znalaz zarówno wielbiciela, jak i staego towarzysza. Widzi don Juana, o którym mówi si, e mia 903 romanse w cigu trzech lat, jako swój wspaniay wzór do naladowania i naladuje go we wszystkim.

Don Juan postrzega t funkcj wzorcow raczej krytycznie. Jest tylko jeden don Juan prycha ze zoci. Rodrigo jest cakowicie pochonity swoj rol duplikatu Don Juana. Cauje pewn Pepitt na jej balkonie, ale zachowuje si troch niezdarnie i jest widziany i natychmiast mylony z Don Juanem. Gdy ma zamiar podbi serce (i óko) piknej tancerki Antonity, moda kobieta oskara go o wczorajszy pocaunek Pepitty. Juan jest tak daleko od siebie, ale podejrzewa, e ten oddany Rodrigo znów znalaz si w swojej zagrodzie. ona Juana jest za, e jej staruszek od ma nie zmieni si ani troch, nawet po tylu latach, ale nadal nie chce go odda. Don Juan po raz kolejny ma trudnoci z oderwaniem si od oddanego kochanka tym razem Antonity. Tymczasem Rodrigo jest zaskoczony przez swojego ma, Don Alfredo, podczas swojej pasterskiej godziny z zamn kobiet. Nastpuje degenduell, w którym niedoszy don Juan traci ycie. Teraz caa Sewilla wierzy, e wieczny kobieciarz nie yje.

Otwiera to zupenie nowe moliwoci przed prawdziwym Don Juanem. Wanie myla o ucieczce do Parya, gdy jego lojalny przyjaciel i administrator Leporello powiedzia mu, jak za jego wierna ona wci lub ju bya na niego za w obliczu nowych spraw. Don Juan wreszcie odzyska spokój. Uczestniczy w swoim wasnym pogrzebie w przebraniu i widzi ogromn procesj ubranych na czarno kobiet, z których niektórych nawet nie zna. Leporello pyta jednego z aobników: Dlaczego go opakujesz, znae go Nie, odpowiada kobieta. Dlaczego wic opakujesz pyta Leporello. Poniewa go nie znaem! To rozbrajajca odpowied nieznajomego. Don Juan mówi Leporello, e to najlepszy dzie w jego yciu i wsiada na konia, by odjecha. Kobiety opakuj mój pogrzeb. Czy moesz sobie wyobrazi, czego nie zrobi, dopóki nie wróc Tymczasem zrozpaczone kobiety w procesji pogrzebowej kóc si o to, któr z nich don Juan najbardziej kocha. Tylko prawdziwa wdowa w ogóle nie chce opakiwa i pamita krótki, ale pikny czas, kiedy miaa don Juana tylko dla siebie.

W midzyczasie Juan osiad za granic jako emerytowany kapitan Mariano. Potem usysza z rynku, e jego nieautoryzowane pamitniki zatytuowane Prywatne ycie Don Juana zostay wystawione na sprzeda. Z rozbawieniem czyta o swoim yciu, które zostao zaprojektowane bardzo swobodnie. Kiedy musi zobaczy, jak jego nowi przyjaciele wracaj do domu do swoich on jeden po drugim, grajc w koci, po raz pierwszy uwiadamia sobie, e wierno maeska moe by radoci. Co gorsza, jego próby zblienia si do kobiety, karczmarza, po raz pierwszy kocz si niepowodzeniem. Narastaj pierwsze zwtpienie w siebie, zwaszcza e w kolejnym podboju, do którego flirtuje z okna, widzi w nim tylko posta ojca. Kiedy kobieta naleca do jego pokolenia, ale pozostajca daleko w tyle za swoj dojrzaoci i usiujca zawrze z ni atrakcyjn dla niego maestwo, don Juan uciek na olep.

Po szeciu dugich latach po powrocie do domu w Teatro Comico rozpoczy si próby do scenicznej wersji jego wasnej biografii. Najpierw don Juan odwiedza swoj dawn kochank Antonit, która przeywa groz swojego ycia, gdy widzi przed sob mczyzn uwaanego za martwego. Ale potem twierdzi, e go nie rozpoznaje. Kiedy Juan próbuje przekona j o sobie namitnym pocaunkiem, odwraca si z obrzydzeniem: cauje znacznie gorzej ni don Juan. W dniu, w którym wystawiana jest sztuka, sdziwy amacz serc wpada na scen i przerywa sztuk, twierdzc, e pokazywane s tu tylko bzdury. Kiedy równie twierdzi, e jest prawdziwym Don Juanem, zdobywa tylko pogard i miech publicznoci. Wyzywa przygldajcego si w loy Don Alfredo na degenduell, kiedy policjanci spiesz z interwencj i chc cign Juana ze sceny. Jego ostatnia nadzieja spoczywa teraz na onie Dolores, która siedzi w innym boksie, ale mieje si z udawania, e ten mczyzna jest dla niej zupenie obcy. Przed teatrem Leporello przekazuje wiadomo Kapitanowi Mariano, e Dolores chce si z nim zobaczy. Nastpuje debata. Don Mariano przysiga, e Don Juan rzeczywicie nie yje i prosi j, Dolores, tylko o to, by moga by dla niej dobrym mem. Na koniec spuszcza linow drabink do swojej sypialni, aby wreszcie móg wspi si na jej balkon. Lec w jego ramionach, mówi: Kada kobieta pragnie don Juana, ale tylko dla siebie.

Notatki produkcyjne

Prywatne ycie Don Juana byo ostatnim filmem byej gwiazdy kina niemego Douglasa Fairbanksa. Premiera odbya si 28 sierpnia 1934. W Niemczech wystartowaa trzy miesice póniej, w listopadzie 1934.

Konstrukcje filmowe zaprojektowa Vincent Korda , kostiumy zaprojektowa Oliver Messel . Osmond Borradaile by prostym operatorem pod kierownictwem Georgesa Périnalsa , Robert Krasker suy jako nienazwany asystent kamery. Muir Mathieson by dyrektorem muzycznym. Don Juan Serenade zosta napisany przez Mischa Spoliansky .

Recenzje

Opinie o abdzim piewie Fairbanksa byy do mieszane:

Andre Sennwald napisa w New York Times 10 grudnia 1934 r .: [S] jakim cudem Prywatne ycie Don Juana nigdy nie spenia swojej obietnicy. Przede wszystkim jest interesujcy ze wzgldu na swoje wyrónienie wizualne i galeri zachwycajcych pa. "W Variety czytano:" Technicznie ma tak wiele na swoj korzy, e szkoda, e nie obiecuje atrakcji."

The Movie & Video Guide napisa: Nieywy klient ze starzejcym si Fairbanksem w roli tytuowej, cigajcy stado piknoci w swoim ostatnim filmie". Halliwell's Film Guide scharakteryzowa film w nastpujcy sposób: Lacklustre igraszki przez nadmiern gwiazd w ponurych planach zdjciowych ".

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Ilustrowany Kurier Filmowy nr 2230.
  2. ^ Prywatne ycie Don Juana w New York Times
  3. Tumaczenie: W jaki sposób Prywatne ycie Don Juana nigdy nie dotrzymuje obietnicy. Cao jest ciekawa przede wszystkim ze wzgldu na swoje wizualne znaczenie i liczb uroczych pa.
  4. Tumaczenie: Technicznie rzecz biorc, tyle przemawia za filmem, e szkoda, e nie by to przebój kasowy.
  5. Leonard Maltin : Przewodnik po filmach i filmach , wydanie z 1996 r., s. 1041. Tumaczenie: Martwy film kostiumowy ze starzejcym si Fairbanksem w roli tytuowej, który w swoim ostatnim filmie ledzi grup piknoci.
  6. Leslie Halliwell : Halliwell's Film Guide , wydanie siódme, Nowy Jork 1989, s. 816. Tumaczenie: Npy entuzjazm zbyt starej gwiazdy w ponurej scenerii.

Opiniones de nuestros usuarios

John Kowal

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Prywatne ycie Don Juana jest tym, którego szukałem.

Marcelina Chrzanowski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Zdzislaw Sawicki

Ten wpis na Prywatne ycie Don Juana sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Kate Kowalczyk

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Prywatne ycie Don Juana.