Potwór z londyskiego miastaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Potwór z londyskiego miasta. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Potwór z londyskiego miasta zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Potwór z londyskiego miasta i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Potwór z londyskiego miasta. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Potwór z londyskiego miasta! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Potwór z londyskiego miasta, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Potwór z londyskiego miasta
Logo Monster of London City 001.svg
Kraj produkcji Republika Federalna Niemiec
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1964
dugo 89 minut
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Edwin Zbonek
scenariusz Robert A. Stemle ,
poprawione przez: Bryan Edgar Wallace
produkcja Artur Brauner
muzyka Martin Böttcher
aparat fotograficzny Zygfryd Hold
skaleczenie Walter Wischniewski
zawód

The London City Monster to niemiecki film kryminalny, który zosta nakrcony w Berlinie Zachodnim w 1964 roku w reyserii Edwina Zbonka . To ju szósty film Bryana Edgara Wallace'a, którym producent filmowy Artur Brauner chcia uczestniczy w sukcesie serii Edgara Wallace'a . Film trafi do niemieckich kin 2 lipca 1964 roku .

wtek

Aktor Richard Sand pojawia si kadego wieczoru w roli kobiety-zabójcy Kuby Rozpruwacza na scenie Edgar Allan Poe Theatre w londyskiej dzielnicy Whitechapel. Sir George Edwards jest zaciekym przeciwnikiem udanego utworu. Jako pose chciaby wprowadzi cenzur teatraln i zakaza spektaklu, zwaszcza e jego siostrzenica Ann Morlay chce wbrew jego woli polubi aktora Richarda Sanda. Sir George wolaby raczej widzie swoj siostrzenic u boku swojego przyjaciela z dziecistwa, policyjnego lekarza dr. Morela Greely'ego.

W tym samym czasie w Londynie trwa makabryczna seria morderstw. Inspektor Dorne i policyjny lekarz Greely musz odkry, e makabryczne morderstwa na tle seksualnym s bardzo podobne do czynów zbrodniarza stulecia, Kuby Rozpruwacza. Ale nie tylko Richard Sand, który w niesamowity sposób wkracza coraz bardziej w swoj sceniczn rol, jest jednym z podejrzanych. Rozwizanie: W pitym morderstwie maa dziewczynka obserwuje sprawc z bliska. To Morel Greely.

Historia pochodzenia

Pre-historia

W trakcie filmów Edgara Wallace'a przez Rialto Film , które Constantin Film sprzedaje od 1959 roku , w latach 60. powstao wiele innych filmów kryminalnych opartych na podobnym schemacie. W 1960 roku producent filmowy Artur Brauner rozpocz wasny serial kryminalny z filmami Doktora Mabuse , a od 1962 jego film CCC przyniós do kin take filmy oparte na materiaach Bryana Edgara Wallace'a, syna znanego pisarza. Oprócz praw do powieci, Brauner naby równie prawo do uywania nazwiska Bryan Edgar Wallace dla swobodnie wymylanych skryptów.

Preprodukcja i scenariusz

Wzorem dla The Monster of London City by scenariusz napisany przez Roberta A. Stemmle'a pod tytuem The Eerie Legacy , który zosta poprawiony przez Bryana Edgara Wallace'a. Uwzgldniono sugestie obsady przez producenta i oryginalne imiona ról (faktycznie zaangaowani aktorzy s zaznaczeni kursyw ):

Filmowanie

Poprzednie filmy Bryana Edgara Wallace'a okazay si niezwykle dobrym biznesem dla dystrybucji Gloria Braunera i Ilse Kubaschewski . Cztery dni przed wiatow premier Das Phantom von Soho (re. Franz Josef Gottlieb ), zdjcia do Das eheimlich Erbe , jak wci czytano w tytule filmu, odbyway si od 10 lutego do 16 marca 1964 roku w Berlinie Zachodnim . Dua cz uj plenerowych zostaa nakrcona bezporednio na terenie lub w bezporednim ssiedztwie studia filmowego CCC w Berlinie-Haselhorst .

Podobnie jak The Executioner of London i The Phantom of Soho , ta produkcja równie zostaa wykonana w rozbudowanym formacie Ultrascope (1:2.35). Jako reyser Brauner ponownie móg zaangaowa Edwina Zbonka , który zrealizowa jeden z najbardziej udanych wkadów do serii filmowej z The Executioner of London . Za projekt odpowiadali Hans-Jürgen Kiebach i Ernst Shomer . Tytu filmu zosta ostatecznie zmieniony na The London City Monster .

Muzyka filmowa

cieka dwikowa Martina Böttchera wraz ze ciek dwikow Petera Thomasa do filmu Edgara Wallace'a Zdrajca (1964) zostaa opublikowana w 1971 roku na pycie dugograjcej brytyjskiego wydawnictwa muzycznego . Siedem utworów ze cieki dwikowej do The Monsters of London-City pojawio si na pycie CD Martin Böttcher - Kriminalfilmmusik Vol. 2 w 1999 roku :

 1. Muzyka tematyczna 1:37
 2. Doodle Dandy 2:33
 3. Operacja policyjna 0:56
 4. Ucieczka 1:21
 5. Chodzcy Jack 2:30
 6. Przeladowanie 1:22
 7. Muzyka na zakoczenie 0:44

Motyw muzyczny zabrzmia take jako taki w dwuczciowym serialu telewizyjnym Das Millionending (1966).

Przyjcie

FSK wydany film w dniu 11 lipca 1964 roku do wieku 18 lat. 30 stycznia 2006 r. rating wiekowy zosta obniony do 12 lat. Zarówno pod wzgldem artystycznym, jak i komercyjnym film The Monster of London City , który mia swoj premier 2 lipca 1964 roku, nie móg naladowa sukcesów wczeniejszych filmów z serii. By to ostatni film Bryana Edgara Wallace'a dystrybuowany przez Gloria Film Distribution. Po filmie Siódma ofiara , który ostatecznie mia by sprzedawany przez Nor Filmverleih, seria filmów Braunera zostaa tymczasowo przerwana w tym samym roku. Dopiero w 1970 roku Constantin Filmverleih ponownie przyniós film do kina we wosko-niemieckiej koprodukcji Sekret czarnych rkawiczek , któr reklamowano jako film Bryana Edgara Wallace'a.

Opinie

Przewidywalny horror thriller z podejciami do (auto-)parodii, które jednak gubi si w nielogicznej fabule. Nieistotna, czasem wrcz ubrana rozrywka.

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. 89 minut na projekcj kinow (24 obrazy na sekund), 85 minut na odtwarzanie telewizji (25 obrazów na sekund), dugo filmu: 2430 metrów
 2. Sugestie dotyczce castingu  ( strona nie jest ju dostpna , szukaj w archiwach internetowych ) (PDF; 110 kB), odrcznie napisany przez Artura Braunera@1@2Szablon: Dead Link / www.filmportal.de
 3. Pierwotny raport dzienny (nr 20) z produkcji filmu, 6 marca 1964  ( strona niedostpna , szukaj w archiwum internetowym ) (PDF; 173 kB)@1@2Szablon: Dead Link / www.filmportal.de
 4. ^ Studia LP w dramacie . Biblioteka muzyczna Brull Harmonic Mood. 1971. Numer zamówienia: CBO 640
 5. Broszura CD Martin Böttcher - Kriminalfilmmusik Vol. 2 . Muzyka BSC. 1999. Nr zamówienia. 398.6534.2
 6. certyfikat dopuszczenia do potwór London City . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , stycze 2006 (PDF; numer testu: 32 208 DVD).
 7. Potwór z londyskiego miasta. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r . 

Opiniones de nuestros usuarios

Bernadeta Zieliński

Dzięki za ten post na Potwór z londyskiego miasta, właśnie tego potrzebowałem

Boguslaw Michalak

W tym poście o Potwór z londyskiego miasta dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.