Potwór z Loch Ness (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Potwór z Loch Ness (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Potwór z Loch Ness (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Potwór z Loch Ness (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Potwór z Loch Ness (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Potwór z Loch Ness (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Potwór z Loch Ness (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Potwór z Loch Ness
Tytu oryginalny The Giant Behemoth (alternatywne tytuy Behemoth, Sea Monster i The Behemoth )
Kraj produkcji Wielka Brytania , Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1959
dugo 80 minut
Ocena wiekowa FSK Nieznane
Prt
Dyrektor Eugène Lourié ,
Douglas Hickox
scenariusz Robert Abel ,
Alan J. Adler ,
Eugene Lourie,
Daniel James
produkcja Stowarzyszenie Artystów Sp.
muzyka Edwina Astleya
aparat fotograficzny Desmond Davis ,
Ken Hodges
skaleczenie Lee Doig
zawód

Potwór z Loch Ness ( The Giant Behemoth ) to brytyjsko - amerykaski film science fiction z 1959 roku. Efekty specjalne stworzy Willis O'Brien . Z wyjtkiem pojedynczych scen, produkcja jest remake'u filmu Eugène Lourie za Panik w Nowym Jorku . Po raz pierwszy zostaa opublikowana w Niemczech 3 marca 1961 r.

wtek

Amerykaski biolog morski Steve Karnes daje wykad do towarzystwa naukowego w Londynie na temat niebezpieczestw zwizanych z promieniowaniem radioaktywnym z testów bomby atomowej . Sam by uczestnikiem operacji Crossroads . Od tego czasu przeprowadzono 143 testy bomby atomowej. Wedug jego bada promieniowanie atomowe wywoao biologiczn reakcj acuchow, w której promieniowanie z planktonu za porednictwem ryb i ptaków zostaoby równie przeniesione na wiksze zwierzta.

W maej wiosce rybackiej Looe w Kornwalii rybak Tom lduje ze swoj córk Jean i rozadowuje swój poów. Podczas gdy Jean przygotowuje jedzenie w domu, Tom zajmuje si poowem. Nagle Tom zostaje uderzony przez dziwne promieniowanie i upada. Gdy nie je, Jean na próno szuka go w miejscowej knajpie . Razem z rybakiem Johnem Jean wyrusza na poszukiwanie ojca. Znajdujesz go umierajcego na play, zniszczonego przez rodzaj palcego ognia. Resztkami si moe ogosi, e poncy ogie wyszed z morza i krzyczc Behemot umierajc ! Po pogrzebie Toma Jean i John ponownie id na pla. Znajdziesz tysice martwych ryb. Kiedy John dotyka rodzaju meduzy , cierpi równie na powane pcherze po oparzeniach.

Steven Karnes przygotowywa si do powrotu do Stanów Zjednoczonych w Londynie, kiedy zobaczy reporta telewizyjny o incydencie w Kornwalii. Natychmiast poszukuje profesora Bickforda, który pracuje dla Brytyjskiej Agencji Energii Atomowej i do którego ma zaufanie. Obaj natychmiast podróuj kolej przez Plymouth do Looe i rozmawiaj z lokalnymi rybakami, w tym z Johnem. owienie ryb stao si niemoliwe, aden z rybaków nie zapuszcza si na morze. Jeden z rybaków zobaczy w wodzie due, wiecce stworzenie. U miejscowego lekarza, który zbada ciao Toma, Karnes i Bickford dowiaduj si, e rybak zmar z powodu powanych oparze. Nastpnie John pokazuje Stevenowi Karnesowi swoj ran. Karnes zauwaa, e rana ma takie same cechy, jak obraenia na Pacyfiku, które miay miejsce podczas operacji Crossroads. Nastpnie Karnes i Bickford badaj pla, na której zgin Tom, za pomoc licznika Geigera , co si nie liczy. Jean informuje dwójk, e ich umierajcy ojciec ostatnio wspomnia imi Behemoth.

Po powrocie do Londynu Karnes bada róne próbki ryb z rónych nadmorskich lokalizacji. Ryba z Plymouth wykazuje reakcj radioaktywn. Nastpnie zwoywana jest konferencja przedstawicieli wadz i naukowców, aby podj decyzj o cakowitym zaprzestaniu poowów. Karnes jedzie do Plymouth i zabiera kuter rybacki Molly T na morze. Nagle licznik Geigera zaczyna czyta. We mgle Karnes rozpoznaje wowat szyj z gow dinozaura , która natychmiast znika pod wod. ledzenie zjawiska koczy si niepowodzeniem, poniewa obiekt jest szybszy ni nó. Karnes zostaje wezwany z powrotem do Plymouth przez radio, gdy odnaleziono zaginiony prom Walkiria.

Na play ley wrak Walkirii. Nie ma ocalaych. Bickford i Karnes odkrywaj, e na statku szalay potne siy, które bez wysiku rozryway grube stalowe pyty. Wracasz do Londynu i zaalarmujesz Admiralicj . To natychmiast informuje NATO ; francuski i duskie floty ustawi okrty i samoloty w ruchu.

W gospodarstwie pies ze zoci bije. Uzbrojony rolnik i jego syn podaj za psem, który nagle znika. Rolnik strzela do obiektu, który nie jest widoczny dla widza, pojawia si promieniowanie, które zabija ich oboje i pozostawia tylko cienie.

Londyska policja dostarcza Bickfordowi zdjcie lotnicze zrobione w pobliu farmy. Na nim znajduje si radiowóz, a obok ogromny odcisk, rodzaj apy, która jest wiksza ni pojazd policyjny. Bickford i Karnes szukaj dr. Sampson, który pracuje w muzeum historii naturalnej. Sampson trzyma ap za odcisk paleozaura , który jednak wymar dawno temu. Dwóch naukowców próbuje nastpnie przekona Admiralicj do zablokowania Tamizy . Jest to odrzucane, poniewa miaoby to niewaciwy wpyw na wysyk. Dr. Sampson wyrusza helikopterem na poszukiwanie paleozaura. Helikopter zostaje zapany przez nieznane promieniowanie i znika. Marynarka rozpoczyna obaw na helikopter, który znikn z ekranów radarów , ale niczego nie znajduje.

Parowcem na tej Ferry Woolwich jest o przekroczenie portu w Londynie , kiedy istota Karnes zauwaony wyania si z Thames i wywraca prom z atwoci. Zwoki unoszce si w wodzie maj takie same pcherze po oparzeniach jak Tom. Policja chce unikn paniki wród ludnoci i ogosi w prasie, e nie ma powodów do niepokoju. Armia i policja posuwaj si naprzód. Admiralicja chce zniszczy potwora bombami lotniczymi , ale Bickford stanowczo to odrzuca, poniewa najwyraniej skaone radioaktywnie stworzenie zostaoby rozerwane na niezliczone kawaki, co stanowi ogromne zagroenie dla ludnoci. Dlatego proponuje uycie torpedy przygotowanej z radem. Mogoby to równie zabi potwora bez uszkadzania zwok .

Behemoth wyania si z Tamizy przy Tower Bridge i schodzi na ld. Wybucha panika. Uycie karabinów maszynowych okazuje si bezuyteczne; onierze zamieniaj si w proch przez promienie Behemotów, jak rolnik i jego syn. Dinozaur niszczy linie energetyczne i zbiorniki z rop, powodujc ogromne poary. Samochód z dwoma mczyznami zostaje wrzucony przez niego do Tamizy. Bickford aduje torped radem. Torpeda zostaje przetransportowana do mini odzi podwodnej X 2 , która jest obsugiwana przez dowódc i Karnesa. Z licznikiem Geigera na pokadzie, dinozaur zostaje wytropiony pod wod i zabity torped. Gdy Karnes i Bickford przejedaj samochodem przez Londyn, sysz przez radio samochodowe, e na wschodnim wybrzeu Stanów Zjednoczonych od Maine po Floryd znaleziono martwe ryby.

krytyka

Podstpne strzay wci s poniej poziomu Hondy .

SCIENCE FICTION TIMES, cytat z Lexicon of Science Fiction Films , s. 526.


O tak, ten film nie ma nic, absolutnie nie ma nic wspólnego z potworem z Loch Ness .

Leksykon filmów science fiction , s. 526.


Film nie jest le zrobiony, poza niewystarczajcym budetem na efekty, ale po prostu przeskakuje od jednego oczekiwanego wydarzenia do drugiego. Stonowane fotografia czarno-biay jest dobry przez cay czas, a zarówno Gene Evans i André Morell s inteligentne wykonawców.

Bill Warren , "Stale patrz w niebo!" , s. 331.

Fabua

Niemieckie wydanie DVD ukazao si w 2010 roku z i-catcher Media w serii "Galerie des Grauens" jako nr 7, angielskie DVD 2011 z Warner.

Zobacz te

literatura

  • Ronald M. Hahn / Volker Jansen: Leksykon filmów science fiction. 720 filmów od 1902 do 1983 , Monachium (Heyne) 1983. ISBN 3-453-01901-6
  • Bill Warren : Keep Watching the Skies! Amerykaskie filmy science fiction z lat pidziesitych , Jefferson, Karolina Pónocna / Londyn (Mc Farland & Company, Inc., Publishers) 2010, s. 328333. ISBN 978-0-7864-4230-0

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Andrew Ciesielski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Tatiana Ciesielski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Janina Bednarski

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Potwór z Loch Ness (film), jest to bardzo dobra opcja.

Diana Turek

Wreszcie artykuł o Potwór z Loch Ness (film), który jest łatwy do przeczytania.