Potwór (1951)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Potwór (1951). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Potwór (1951) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Potwór (1951) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Potwór (1951). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Potwór (1951)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Potwór (1951), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Potwór
Tytu oryginalny La Poison
Kraj produkcji Francja
Oryginalny jzyk Francuski
Rok wydania 1951
dugo 85 minut
Prt
Dyrektor Sacha Guitry
scenariusz Sacha Guitry
produkcja Jean Le Duc
Alain Poiré
Paul Wagner
muzyka Louiguy
aparat fotograficzny Jean Bachelet
skaleczenie Raymond Lamy
zawód

Potwór (orygina: La Poison ) to czarno-biay film wyreyserowany przez francusk komedi reysera Sachy Guitry z 1951 roku .

wtek

Paul Braconnier i jego ona Blandine mieszkaj w wiosce w Normandii . S maestwem od 30 lat i nienawidz si nawzajem. Blandine pije duo i zamienia ycie swojego ma w pieko. Braconnier widzi, e jedynym wyjciem z sytuacji jest zabicie ony.

Oczywicie chciaby to zrobi bez ryzyka trafienia pod gilotyn . W radiu syszy program znanego prawnika Maitre Aubanel , który zastpi w dziesitkach procedur , które maj zabójstw zeszy do pozwanych uniewinnienia zasigiem. Wyjeda do Parya i spotyka si z odnoszcym sukcesy obroc w sprawach karnych , aby dowiedzie si, na co zwróci uwag w rozmowie o fikcyjnym czynie (na którym opiera swój wasny plan).

Teraz, cakiem pewny swojej sprawy, wraca, by dgn on noem do chleba, co mu si udaje na krótko przed tym, jak ma zosta przez ni zamordowana za pomoc trutki na szczury. Po zaaranowaniu wszystkiego na miejscu zbrodni w sposób przydatny w jego obronie, miao oddaje swój przyszy los w rce wymiaru sprawiedliwoci . Apeluje o samoobron .

produkcja

Zdjcia wntrz do filmu krcone byy w studiach Neuilly od 10 do 25 wrzenia 1951 roku. Zdjcia zewntrzne zostay wykonane w Marnes-la-Coquette .

Potwór zosta wypuszczony 30 listopada 1951 we Francji i 29 kwietnia 1955 w Niemczech.

Michel Simon powiedzia w wywiadzie, którego udzieli Cahiers du cinéma, e Sacha Guitry zapyta go, czego by chcia. On odpowiedzia, e nienawidzi robi ten sam podj dwa razywicej ni cokolwiek; tylko pierwszy jest waciwy. Guitry nastpnie poinstruowa ca ekip, e kada scena bdzie krcona tylko raz. Produkcja trwaa tylko jedenacie dni.

W 2001 roku Jean Becker nakrci nowy film pod tytuem Un crime au paradis z Jacquesem Villeretem , Josiane Balasko i André Dussollierem .

krytyka

Philip French pisze w Guardianie , e jest to sprytnie zaplanowany film, który przezabawnie kpi z francuskiego systemu prawnego, konwencjonalnej moralnoci i okropnoci ycia na wsi. Zosta nakrcony w czasie, gdy rozwód by w kraju prawie nie do pomylenia, a gilotyna bya standardow kar za morderstwo.

Potwór jest klejnotem czarnej komedii mówi dr. Melanie Conroy, Uniwersytet w Memphis. Naprawd nowatorsk cech filmu, zarówno narracyjn, jak i techniczn, nie jest cyniczny portret francuskiej wioski, ale haas i wpywy ze wiata zewntrznego powoduj nieoczekiwane konflikty moralne.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. David Harris: Odkryj na nowo: La trucizn. W: SPEKTRUM KULTURA. 7 maja 2018, dostp 2 maja 2021 .
  2. Potwór. W: baza danych Louis de Funès. ródo 2 maja 2021 .
  3. ^ Potwór (1951). W: IMDb. Dostp 2 maja 2021 r .
  4. Potwór. W: Filmdienst. ródo 2 maja 2021 .
  5. James Travers: La Poison (1951). W: Filmy francuskie. 2013, dostp 2 maja 2021 r .
  6. a b La Poison. W: UNIFRANCJA. ródo 2 maja 2021 (francuski).
  7. Louis de Funes - Potwór. W: strona fanowska Louisa de Funès. ródo 2 maja 2021 .
  8. Philip French: La Poison. W: Stranik. 13 marca 2013, dostp 2 maja 2021 .
  9. Melanie Conroy: La Poison re. autorstwa Sacha Guitry (recenzja). W: Brama Bada. Uniwersytet w Memphis, stycze 2014 r., dostp 2 maja 2021 r .

Opiniones de nuestros usuarios

Grzegorz Paluch

Ten wpis na Potwór (1951) pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Roksana Gruszka

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Potwór (1951).

Asia Bielecki

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Potwór (1951) i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Antoni Podgórski

To dobry artykuł dotyczący Potwór (1951). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Elzbieta Marczak

Świetny post o Potwór (1951).