PotwórInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Potwór. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Potwór zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Potwór i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Potwór. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Potwór! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Potwór, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Das Monstrum - Tommyknockers (angielski The Tommyknockers ) to powie z 1987 roku autorstwa Stephena Kinga . Niemiecki wydawca Hoffmann und Campe opublikowa w 1988 roku przekad powieci Joachima Körbera. W tym samym roku przez tydzie znajdowaa si na pierwszym miejscu listy bestsellerów Spiegla .

zawarto

Bobbi Anderson natrafia na statek kosmiczny z odlegej galaktyki, który czeka na odkrycie na jej rozlegej posiadoci w maym miasteczku Haven w stanie Maine .

Z czystej ciekawoci pisarka zaczyna zagbia si w niektóre zachodnie powieci i dopiero powoli uwiadamia sobie, e nagle ma pomysy, które nigdy nie przyszy jej do gowy. Ale nie tylko ona ma przeomowe pomysy. Cae Haven wydaje si by w stanie niepokoju. Po krótkim czasie lokacja zostanie odczona od lokalnej sieci energetycznej, poniewa moesz teraz samodzielnie dostarcza energi. A James Gardener nieudany poeta, alkoholik i byy chopak Bobbi jest bardzo zdumiony, widzc, e Bobbi, skdind niewykwalifikowana technicznie, przez kilka dni tworzya wynalazki, które mog zmieni wiat.

Bobbi prosi Jima Gardenera, aby pomóg jej odkopa statek. Mieszkacy Haven, zwaszcza Bobbi, coraz czciej potrafi czyta w mylach. Tylko Jim, który ma metalow pytk w czaszce na pamitk wypadku na nartach, jest wykluczony z tego rozwoju (On i reszta Haven nadal grali w pokera w staromodny sposób).

Ale wykopanie statku to nie wszystko. Mieszkacy Haven si zmieniaj. Najpierw wypadaj im zby, potem nastpuje wypadanie wosów i nagle Jim, opóniony w rozwoju z powodu czciowej odpornoci, uwiadamia sobie, e ludzie zmieniaj si równie fizycznie. Dostrzega take bezduszno i dz mordu wród nowych i ulepszonych Przystani. Coraz bardziej oddziela si od Bobbi, której ju prawie nie rozpoznaje; Coraz wyraniej uwiadamia sobie, e sytuacja ludzkoci si pogarsza.

Kiedy odkryj statek kosmiczny i wejd do rodka, Jim, który nie zosta zaraony histeri, uwiadamia sobie, e Tommyknockers , kosmici, od dawna nie yj. Jednak ich technologia przetrwaa i teraz rzucia zaklcie na Przystani, tak e mieszkacy stopniowo staj si równie Tommyknockerami . Postanawia pooy kres tej sprawie i leci statkiem kosmicznym w kosmos.

Nazwa Tommyknockers pochodzi od maego wersetu, o którym Jim przyjeda do Haven. Bobbi odczytuje to imi w jego umyle, a poniewa nie ma znaczenia, jak nazywaj si najedcy, w kocu go uywa. Wedug Bobbi, ci, którzy mutuj w Tommyknockers , nie dbaj o to, jakie imi otrzymaj. Byli ju na kilku wiatach i czasami nazywano ich tak, czasami inaczej; w kadym razie nazwa nie ma znaczenia.

filmowanie

Mini-seria Tommyknockers powstaa w 1993 roku pod kierownictwem Johna Powera . Miniserial by emitowany w amerykaskiej telewizji i pocztkowo by nagrywany na VHS przez 70 minut w Niemczech. Prywatny nadawca Sat.1 pokaza w niemieckiej telewizji wersj skrócon do poowy oryginau w dwóch czciach. Jednak DVD zostao wydane w caoci.

Linki do innych prac

 • W penej wersji The Stand jeden z gównych bohaterów czyta nieuleczalnie choremu przyjacielowi rozdziay z ksiki Bobbi Anderson.
 • Reporter David Bright przeprowadzi wczeniej wywiad z Johnnym Smithem w Dead Zone ; to prawdziwa posta, przyjaciel Kinga.
 • King odnosi si do siebie bez podawania swojego nazwiska, gdy mówi si, e facet z Bangor przela te brudne powieci na papier.
 • ona Joe Paulsona, Rebecca, ju si w tym zanurzya , gdy w kilku punktach w ich domu znalaza pienidze, podczas gdy klub przegranych przeciwko ES w walce remisuje.
 • Zowieszczy sklep pojawia si po raz pierwszy w Feuerkind .
 • May chopiec, który chwilowo znika podczas magicznej sztuczki swojego brata, pojawia si w wiecie Rolanda, Mrocznej Wiey i ni o nim.
 • Godnym uwagi nawizaniem jest amerykaski film science fiction Zakazana planeta ( Forbidden Planet ) z 1956 roku. W powieci Kinga may chopiec znika bez ladu podczas nieszkodliwego magicznego dziea. Na pytanie o miejsce pobytu dziecka brat chopca moe jedynie powiedzie, e jest na Altairze 4 . W filmie planeta Altair 4 jest domem Krellów, wysoko rozwinitego obcego gatunku, który rozwin zdolno do natychmiastowego przeksztacania swoich myli w rzeczywisto. Jednak Krellowie zostali unicestwieni przez wasny wynalazek, gdy agresywne tendencje ich podwiadomoci objawiy si przeciwko nim potworom. Statek kosmiczny odkryty przez Bobbi Anderson jest równie sterowany si myli, tak jak odpowiada technologii Krella.
 • Jim Gardener wie o tajemniczym projekcie wojskowym Arrowhead, brzemiennym w skutki eksperymencie, który zapocztkowuje wydarzenia z powieci Stephena Kinga Mga , który mona znale w opowiadaniu Im Dawn .
 • Jest te inna aluzja do powieci Es: Akcja rozgrywa si w Haven, najbliszym ssiadce Derry'ego. A kiedy pewien Tommy by w Derry, przydarzyo mu si co takiego: ... jadc przez Wentworth Street, wydawao mu si, e widzia klauna szczerzcego si do niego z otwartego kanau - klauna, który zastpowa byszczce srebrne oczy i trzymajc balony w zacinitej doni w biaej rkawiczce.Nie musisz by fanem Stephena Kinga, aby dowiedzie si, o który klaun chodzi.
 • Jim Gardener spotyka chopca Jacka Sawyera, bohatera filmu Talizman Petera Strauba i Stephena Kinga , na play hotelu Arcadia Beach .
 • Wedug autobiografii Kinga Life and Writing , kolejn inspiracj bya historia Color Out of Space HP Lovecrafta, który jest fanem Kinga. Pojawia si tu rodzina Gardnerów, która za spraw siy istoty z kosmosu zaczyna mutowa w najbardziej ohydn. Istota kradnie energi z ldu i powoduje powiat w nieznanym na ziemi kolorze.
 • Krefeld zespó Blind Guardian wydaa dwa utwory zwane Stukostrachy i Altair 4 na swój album Tales From The Twilight World , które odnosz si do terenu.

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Link do archiwum ( Pamitka z 29 grudnia 2010 w Internet Archive )

Opiniones de nuestros usuarios

Irmina Bartczak

Wreszcie artykuł o Potwór, który jest łatwy do przeczytania.

Darek Lech

Bardzo ciekawy ten post o Potwór.

Wioletta Bukowski

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Potwór

Edyta Klimek

Podane informacje o zmiennej Potwór są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.