Ponury domInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ponury dom. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ponury dom zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ponury dom i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ponury dom. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ponury dom! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ponury dom, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Ponury dom
Tytu oryginalny Fanatyk
Kraj produkcji Zjednoczone Królestwo
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1965
dugo 96 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 18
Prt
Dyrektor Silvio Narizzano
scenariusz Richard Matheson
produkcja Anthony Hinds
muzyka Wilfred Josephs
aparat fotograficzny Arthur Ibbetson
skaleczenie John Dunsford
zawód

The Dark House to brytyjski horror z 1964 roku z produkcji Hammer Films z by hollywoodzk gwiazd Tallulah Bankhead w jej ostatniej filmowej roli "fanatyzowanej i okrutnej wdowy". Wyreyserowany przez Silvio Narizzano powie Nightmare zostaa napisana przez Anne Blaisdale .

akcja

Moda Amerykanka Patricia Carroll jedzie do Londynu, aby polubi swojego narzeczonego Alana Glentowera. Chce skorzysta z okazji, by odwiedzi matk swojego byego narzeczonego Stephena, który zgin w wypadku samochodowym. e pani Trefoile mieszka w odlegym domu w jeszcze bardziej odlegej wiosce i od pocztku robi na Patricii bardzo dziwne wraenie. Przede wszystkim bardzo dziwna wydaje si jej fanatyczna religijno. Patricia szybko zdaje sobie spraw, e ta wizyta nie bya dobrym pomysem, poniewa w swoim szalestwie i niekoczcym si bólu straty pani Trefoile obwinia Patrici za mier Stefana. Nastpnie Patricia popenia bd, dajc do zrozumienia swojej prawie teciowej, e i tak nie ma zamiaru polubi Stephena. Pani Trefoile uczynia swoim miertelnym wrogiem. Okazuje si te, e jej byy nie tylko mia wypadek, ale popeni samobójstwo w swoim samochodzie.

Ponury dom okazuje si mierteln puapk z pani Trefoile jako pajkiem w sieci. Stara kobieta zmusza Patrici do pójcia z ni na msz nastpnego ranka, a nastpnie wizi mod kobiet. Zamyka ich w pokoju, którego droga ucieczki przez okno zostaa zablokowana stalowymi belkami. W swoim religijnym szalestwie pani Trefoile zaczyna teraz chcie oczyci dusz Patricii ze wszystkich swoich grzechów. Tylko fakt, e moda kobieta ma czerwon - Trefoile: to jest kolor diaba! - Noszenie makijau i ubranie daje staruszce w jej oczach prawo do rozpoczcia czyca przeciwko Patrycji. Trefoile grozi Patricii noyczkami i potuczonym szkem, a na koniec broni paln i bombarduje j wersetami z Biblii. Nie poprzestaje te na morderstwie, aby wiedzie, e jej sekret jest dochowany. W piwnicy szalona staruszka zbudowaa ju otarz, na którym chce zoy w ofierze Patrici, która zostaa oczyszczona po czycu, na którym ona i jej syn Szczepan mog by na zawsze zjednoczeni po jej mierci. Wraz z pokojówk Ann i niedowietlonym psychicznie poplecznikiem Josephem, pani Trefoile równie znalaza chtnych do pomocy. W ostatniej chwili Patricia zostaje uratowana przez jej przyszego ma Alana. Pani Trefoile umiera od dgnicia noem w plecy, które Anna jej daa, obracajc si na boki.

Uwagi produkcyjne

Mroczny dom powsta latem 1964 roku w Elstree Studios (nagrania studyjne) oraz w Letchmore Heath, Hertfordshire (nagrania zewntrzne), a jego premiera miaa miejsce 21 marca 1965 roku w Londynie. Niemiecka premiera odbya si 30 lipca 1965 roku.

Struktury filmowe zostay stworzone przez Petera Prouda.

Recenzje

28 kwietnia 1965 r. Variety owiadczyo, e film mógby zosta dobrze przyjty przez fanów kinowego strachu, chwalc reysera Narizzano jako pomysowego, a dialogi jako wiesze ni wikszo filmów tego gatunku. Tallulah Bankhead, wedug branowego czasopisma filmowego, miaby wiele okazji do pokazania rónorodnoci - od groby lukrecji po szalon dz morderstwa.

Miesiczny Biuletyn Filmowy napisa w kwietniu 1965 r.: Mimo nierównego brzmienia, delikatnie mówic, ta ekstrawagancja jest przynajmniej konsekwentnie przyjemna.

The New York Times stwierdzi, e Tallulah Bankhead moe znajdowa si na szczycie listy obsady, ale jej wysiki niewiele wnosz do jej rekordu jako artystki.

Spektakularna tragedia z brytyjskiego horroru Hammer, zaprojektowana jako studium patologiczne.

Przewodnik po filmach i wideo uzna ten film za wcigajc zabaw, szczególnie dla wielbicieli bankheadów.

Halliwell's Film Guide krótko nazwa ten film nudnym i zbyt dugim grand-guignolem (teatrem), którego nawet martwo wygldajca stara gwiazda Bankhead nie moga uratowa.

Indywidualne dowody

  1. Kay Less : Wspaniay osobisty sownik filmu , tom 1, wpis Bankhead. Berlin 2001
  2. Miesiczny Biuletyn Filmowy nr 32, kwiecie 1965
  3. ^ The New York Times, 20 maja 1965
  4. ^ The mroczny dom w Lexicon of International Films , dostp 15 wrzenia 2018 r Szablon: LdiF / Maintenance / Access used
  5. ^ Leonard Maltin : Przewodnik filmowy i wideo, wydanie z 1996 r., Str. 336
  6. ^ Leslie Halliwell : Halliwell's Film Guide, Seventh Edition, New York 1989, s.334

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Ana Rakowski

Dzięki za ten post na Ponury dom, właśnie tego potrzebowałem

Danuta Bednarczyk

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Ponury dom.

Hanna Grzelak

Ten wpis na Ponury dom pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.