Piosenka si skoczyaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Piosenka si skoczya. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Piosenka si skoczya zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Piosenka si skoczya i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Piosenka si skoczya. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Piosenka si skoczya! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Piosenka si skoczya, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Piosenka si skoczya
Kraj produkcji Cesarstwo Niemieckie
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1930
dugo 102 minuty
Prt
Dyrektor Géza z Bolváry
scenariusz Walter Reisch
produkcja Julius Haimann dla Super-Film, Berlin
muzyka Robert dumny
aparat fotograficzny Willy Goldberger
skaleczenie Andrew Marton (edytor dwiku)
zawód

Piosenka pochodzi z niemieckiego filmu miosnego z elementami operetki z 1930 roku. Wyreyserowane przez Géz von Bolváry graj gówne role Liane Haid i Willi Forst .

akcja

Tilla Morland to synna diva operetkowa, która wanie odniosa kolejny wielki sukces publicznoci. Teraz chce to uczci z przyjaciómi w Carlton Bar po premierze. Jej najwikszym sukcesem w Singspiel jest piosenka Adieu, mein kleine Gardeoffizier i nic dziwnego, e poproszono ci o ponowne zapiewanie tego przeboju w kameralnej grupie. Go przy ssiednim stole nie jest najmniej zainteresowany jej artystyczn prezentacj; raczej w rodku piosenki woa kelnera, eby zapaci. Po zapaceniu rachunku go wstaje i wychodzi z restauracji. Tilla, która nie jest przyzwyczajona do takich zachowa jak gwiazda operetki, jest tak oburzona tym brakiem szacunku, e nawet po kilku dniach nie chce si uspokoi. Wycofuje si cakowicie, nawet jej najlepsi przyjaciele jej nie widz.

Poniewa Tilla potrzebuje teraz prywatnego sekretarza do korespondencji pisemnej i innych spraw biznesowych, szuka odpowiedniego, zdolnego mczyzny. Odnajduje go w osobie zuboaego byego oficera Ulricha Weidenau, który ubiega si o to stanowisko. Tilla nie wierzy, e moe uwierzy wasnym oczom: to mczyzna, który zachowuje si szorstko podczas prezentacji piosenki. Przynajmniej wyjania powody swojego zachowania w tamtym czasie. Z czasem dwoje modych ludzi zakochuje si, ale nie moe lub nie chce przyzna si do swoich uczu. Weidenau, który z natury jest bardzo formalny i powcigliwy, uwaa równie, e nie moe zwiza Tilli ze sob na dusz met, poniewa jest przyzwyczajona do pewnego standardu ycia - luksusu, którego on nie moe jej zaoferowa. Tilla te si krci i nie omiela si rozmawia o swoich uczuciach. I tak wybiera drog poredni: w ramach dyktowania, które Ulrich zdejmuje, wyznaje mu swoj mio. Ale jej sekretarz nie rozumie, e czytany tekst jest przeznaczony dla niego, a kiedy pyta: Do kogo powinien by adresowany ten list, Tilla jest rozczarowana. Szansa na wspóln przyszo zostaje zmarnowana w tej sekundzie i obaj id wasn drog. Wreszcie zrezygnowana Tilla polubia bogatego i biednego intelektualnie waciciela fabryki Jerome'a Tönli.

Uwagi produkcyjne

Piosenka powstawaa od 15 sierpnia do 13 wrzenia 1930 roku w UFA Ateliers w Berlinie-Tempelhof . Cenzura obja szeciosuwowy o dugoci 2794 metrów z zakazem dla modziey. wiatowa premiera odbya si 7 padziernika 1930 roku w berliskim atrium. Film mia swoj telewizyjn premier w ZDF 26 czerwca 1986 roku . Das Lied ist aus 5 grudnia 1930 roku ukaza si w Austrii pod tytuem Madame sucht Anschluss .

Kierownictwo produkcji przej równie super szef filmowy i producent Julius Haimann . Jako kierownik suy Fritzowi Brunnowi . Teksty do kompozycji Roberta Stolza , który by jednoczenie dyrygentem, napisali Walter Reisch i Armin Robinson. Orkiestra graa w Lewis Ruth Band. Konstrukcje filmowe zostay zaprojektowane przez Roberta Neppacha, a wykonane przez Erwina Scharfa . Guido Bagier by odpowiedzialny za produkcj gliny .

Marionetten-Theater Puhonny pod kierownictwem Ernsta Ehlerta by odpowiedzialny za wykonanie kukieek w przedstawieniu kukiekowym Ksi Kuno i córka poczmistrza.

Niezwyky jak na ten gatunek film, charakteryzujcy si melancholijnym i smutnym zakoczeniem, zamiast tego otrzyma szczliwe zakoczenie w alternatywnej wersji.

Zagrano nastpujce tytuy muzyczne, z których wszystkie zostay skomponowane przez Roberta Stolza i napisane przez Waltera Reischa:

  • Adieu, mój may oficer stray
  • Piosenka si skoczya: nie pytaj, dlaczego odchodz
  • Mio jest jak film dwikowy
  • Tak, jeli nie byo sowa jeli
  • Ksi Kuno i córka poczmistrza

Nagrania zostay opublikowane przez Alrobi-Musikverlag.

W szczególnoci tytu Adieu, mój may oficer stray , intonowany przez Liane Haid , sta si prawdziwym hitem i wiecznie zielonym . Ten utwór muzyczny by tak popularny, e czasami film by ponownie wydawany pod tym tytuem.

Przytaczajcy sukces kasowy Das Lied ist aus , którego francuskojzyczna wersja zostaa stworzona z Vedette et son secretaire , zaowocowa remake'em w Wielkiej Brytanii w 1933 roku pod tytuem The Song You Gave Me . Wyreyserowa j rodowity Austriak Paul Ludwig Stein .

Recenzje

Listy filmowe Paimanna podsumoway: Pomimo operetkowych oskare, temat ten sam w sobie nie ma nic z tego gatunku, rozwija w sposób organiczny z wydarze staranne dialogi i pikne motywy muzyczne, ale niestety tym razem koczy si emocjonalnie niezadowolony, nieszczliwy. Haid jest czarujcy w grze, Forst jest stonowany, niezwykle przystojny, a reszta zespou te cakiem nieza. Reyseria, prezentacja (adny teatr lalek jako wstawka), reprodukcja dwiku i fotografia to niezwyky standard. - Kwalifikacje ogólne: Prawie trafiony. "

Za kadym razem, gdy Liane Haid pojawia si w nowym niemieckim filmie w Nowym Jorku, wydaje si jeszcze bardziej zachwycajca ni wczeniej. (...) Pan Forst jest dobry jako byy oficer wojskowy, który jest szczliwy z pracy jako sekretarz piewaczki operetkowej. (...) Film jest peen przerónych zabawnych sytuacji i ma co najmniej dwie piosenki, które na chwil zapadaj w pami widzów. piewane s bardzo dobrze () Aktorzy drugoplanowi s zdolni, a kamera i reyseria s dobre .

- Mordaunt Hall w The New York Times, 29 stycznia 1932

W leksykonie midzynarodowych filmów jest napisane: Komedia romantyczna z niesentymentalnym zakoczeniem i oryginaln sztuk lalkow wykorzystan symbolicznie. W midzyczasie kilka popularnych hitów kompozytora Roberta Stolza, z których cz staa si wiecznie zielonymi .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Madame szuka powizania na listach filmów Paimanna ( pamitka po oryginale z 24 wrzenia 2015 r. W Internet Archive ) Info: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i jeszcze nie zosta sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie.  @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.filmarchiv.at
  2. Piosenka si skoczya. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 29 sierpnia 2015 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Chris Skowroński

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Ernest Kowalewski

Wreszcie artykuł o Piosenka si skoczya, który jest łatwy do przeczytania.

Borys Bednarek

Informacje o zmiennej Piosenka si skoczya są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Roksana Bieniek

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Piosenka si skoczya, daje dużo pewności.

Grzegorz Filipiak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.