Piosenka o KaprunieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Piosenka o Kaprunie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Piosenka o Kaprunie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Piosenka o Kaprunie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Piosenka o Kaprunie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Piosenka o Kaprunie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Piosenka o Kaprunie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Piosenka o Kaprunie
Oryginalny tytu Pie Kaprun
Pie Hohe Tauern
Kraj produkcji Niemcy , Austria
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1955
dugo 108 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Anton Kutter
scenariusz Anton Kutter
na podstawie noweli filmowej Kurta Maixa
produkcja Produkcja filmowa w Niemczech Poudniowych (Monachium), Bergland-Film (Linz)
muzyka Willy Mattes
aparat fotograficzny Gustav Weiß
Sepp Kirzeder
skaleczenie Hildegarda Giese
zawód

oraz Leopold Esterle , Klaus Pohl , Anton Benedikt , Hans Brand , Gerhard Hofer , Harry Kupetz

Lied von Kaprun to niemiecko - austriacki dramat filmowy z 1954 roku Antona Kuttera , którego ostatnia produkcja kinowa to z Albertem Lievenem , Waltrautem Haasem i Joachimem Fuchsbergerem w rolach gównych.

wtek

Austria 1954. Peter Dahle, inynier bezpieczestwa odpowiedzialny za duy plac budowy elektrowni wodnej Kaprun w górach Wysokich Taurów , boryka si z licznymi trudnociami w ramach tego ogromnego projektu. Natura ze swoimi potnymi górami raz po raz okazuje si niezwykle silnym wrogiem, a konstrukcja wymaga coraz wikszej liczby ofiar z ludzi. Dahle absolutnie potrzebuje dogbnego eksperta od górskiego wiata, a nie ma nikogo lepszego ni stary przewodnik górski Hans Tribusser, skaty, siwowosy miejscowy, który przypisuje górom nadprzyrodzone moce. Jednak Tribusser generalnie nie wierzy w prac na górze, poniewa postrzega ten budynek jako witokradztwo przeciwko naturze. Dlatego odmawia wspópracy z Dahle.

Ale to nie jedyny problem, który dotyczy ambitnego i celowego inyniera fabryki. Z dawnej mioci do Dahle interweniuje zamona Barbara Fuller, spadkobierczyni hotelu, która kiedy zostaa porzucona przez Dahle. Oczywicie ma wpyw na Tribussera i chce zmieni zdanie upartego starca. Pojawienie si Barbary w tym mskim wiecie budowy elektrowni, zdeterminowanym przez machinacje, ujawnia nowe problemy. Faceci tacy jak Bertl, pracownik, który uwielbia pi i chosta, oraz jego twardy, zaabsorbowany sob kolega, którego wszyscy nazywaj po prostu piknym Eugene, pozwalaj si rozproszy obecnoci Barbary, aby w firmie narastay dalsze niepokoje.

Kiedy dochodzi do wypadku, w którym ycie wielu pracowników jest zagroone, stary tribusser, dziki swoim odwanym wysikom, znajduje mier podczas akcji ratunkowej. Peter Dahle dowiaduje si, e Barbara przekonaa dowiadczonego przewodnika górskiego do mniejszej wspópracy dziki swojej sztuce perswazji, a znacznie bardziej haniebnymi pienidzmi. Dahle jest zbulwersowana jej rodzajem ingerencji i jednoznacznie prosi Barbar o natychmiastowe opuszczenie Kaprun . Ale potem zdarza si kolejne nieszczcie, które tym razem uderza w sam dziedziczk hotelu i ma w kocu poczy j i jej ukochan z dziecistwa Dahle ...

Uwagi produkcyjne

Krcony wokó tamy Kaprun w drugiej poowie 1954 roku, Das Lied von Kaprun zosta zwodowany 3 lutego 1955 roku w Niemczech (Stuttgart). Wczeniej wiatowa premiera odbya si 27 stycznia 1955 roku w Zell am See (Austria), kolejnym co do wielkoci miecie niedaleko Kaprun. 1 lutego 1959 roku tama zostaa po raz pierwszy wyemitowana w niemieckiej telewizji (w ARD ).

Za produkcj odpowiadali Heinz Pollak , Adam Napoleon Schneider i Kurt Hammer. Sepp Rothauer zaprojektowa struktury filmu.

Mona tu zobaczy Joachima Fuchsbergera z rzadk negatywn rol w jednym ze swoich wczesnych filmów; gra pracownika elektrowni, który napada na Waltrauda Haasa.

przydatna informacja

Okoo dziesiciu lat po tym filmie elektrownia ponownie znalaza si w centrum uwagi mediów, kiedy wczesnym wieczorem serial telewizyjny Chmury nad Kaprun zosta nakrcony w plenerze z Horstem Naumannem w roli inyniera budownictwa. Serial by emitowany w Niemczech w poowie lat szedziesitych XX wieku na kanale ZDF .

Opinie

Na film.at czytamy: Melodramat, zmieszany z nagraniami dokumentalnymi, reprezentuje problematyczny, ale mimo to warty zobaczenia, prób pogodzenia krytycznego dla cywilizacji gatunku Heimatfilm poprzez integracj nowych elementów (film industrialny, thriller katastroficzny) z nowoczesn technologi. A Thales [sic!] Unheroiczne motto: Wszystko zaley od jednostki, a kady ma ycie do stracenia, to nie tylko apel o demokratyzacj Kaprun, miejsca pamici, które byo tak wane dla Drugiego Republika .

W leksykonie midzynarodowego filmu jest napisane: Wcigajca dokumentacja szczegóów technicznych i naukowych na tle imponujcej góry bya skuteczniejsza ni zwyka, konwencjonalna fabua. Nawet jeli duo si mówi o kwestiach bezpieczestwa, film nie zajmuje si przemylanym podejciem do budynku i jego moliwych konsekwencji ekologicznych .

Indywidualne dowody

  1. ^ Krytyka na temat filmu. O godz
  2. Piosenka o Kaprunie. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 1 czerwca 2020 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Rahul Owczarek

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Piosenka o Kaprunie.

Wojciech Urban

Ładny artykuł z _zmienna.

Kacper Urbański

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Piosenka o Kaprunie jest tym, którego szukałem.

Iza Wilk

Wreszcie artykuł o Piosenka o Kaprunie, który jest łatwy do przeczytania.