Pikna przygoda (1932)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Pikna przygoda (1932). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Pikna przygoda (1932) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Pikna przygoda (1932) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Pikna przygoda (1932). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Pikna przygoda (1932)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Pikna przygoda (1932), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Pikna przygoda
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1932
dugo 83 minuty
Prt
Dyrektor Reinhold Schünzel
scenariusz Reinhold Schünzel
Emmerich Pressburger
produkcja Günther Stapenhorst
muzyka Ralph Erwin
aparat fotograficzny Fritz Arno Wagner
Robert Baberske
skaleczenie Eduard von Borsody
zawód

Pikna przygoda to niemiecki film fabularny Reinholda Schünzela z 1932 roku z Käthe von Nagy , Id Wüst , Adele Sandrock i Wolfem Albach-Retty w rolach gównych. Historia oparta jest na francuskiej sztuce La Belle aventure przez Gastona Arman de Caillavet , Roberta de Flers i Etienne Rey.

wtek

Helene de Trevillac jest sierot, która dorastaa w domu bogatej hrabiny d'Eguzon. Teraz wyrosa na atrakcyjn mod dam, w której zakocha si syn hrabiego André. To z kolei w ogóle nie pasuje do koncepcji starej hrabiny, a ona pozwala rozgrywa swoje relacje. Hrabina d'Eguzon moe zorganizowa przeniesienie André do odlegego Wiednia w ramach suby dyplomatycznej. Poza zasigiem wzroku, z pamici, stara kobieta knuje w to wierzenie i od razu idzie o krok dalej, organizujc odpowiedniego ma dla swojej podopiecznej Helene: arystokratycznego, ale nieatrakcyjnego Valentina le Barroyera. Aby zapobiec kontaktowi z André, hrabina potajemnie przechwytuje listy, które wysya do Helene w domu, tak e Helene musi uwierzy, e jej André w midzyczasie o niej zapomnia. Tak si skada, e Helene z cikim sercem w kocu zgadza si polubi Le Barroyera. W ostatniej chwili jednak intryga hrabiego zawodzi, poniewa wbrew oczekiwaniom pijany z mioci André, wci tsknicy za swoj Helen, wraca do domu w dniu planowanego maestwa Helene z niesympatycznym grubasem Valentinem. Spotkanie dwojga kochanków jest przytaczajce i oboje zdaj sobie spraw, e matka Andrésa ich zdradzia.

André i Helene razem wychodz z domu, zostawiajc Le Barroyera samego przed otarzem. Celem ucieczki samochodem Andrésa jest dom babci Heleny, pani de Trevillac. Poniewa starsza pani ustalia standardy moralne i prowadzi w domu cisy reim, babcia Helene wierzy, e André jest wieo polubionym mem Helene. Zapewnia im nawet wspóln sypialni z duym podwójnym ókiem, aby rzekoma para moga wczenie zapewni dzieciom. Na wszelki wypadek przesdna staruszka stawia przed drzwiami gazki rozmarynu, rodzaj symbolu podnoci. Nastpnego dnia Valentin pojawia si nagle przed frontowymi drzwiami pani de Trevillac i wciekle domaga si, aby jego ona, która prawie ucieka, zostaa zwrócona. André musi potulnie wyzna, e tak naprawd nie jest onaty z Helene. Kiedy pojawia si teciowa hrabina d'Eguzon, zawirowania nigdy si nie kocz. Teraz wreszcie André robi paznokcie i deklaruje przed wszystkimi, e on i Helene s sobie przeznaczeni i e oboje chc si wkrótce pobra. Jest to równie pilnie potrzebne, poniewa wczesna noc polubna, dziki gazkom rozmarynu, sprawia, e Helena spodziewa si bliniaków.

Uwagi produkcyjne

Pikna przygoda powstaa w cigu miesica od koca kwietnia do koca maja 1932 roku w studiu UFA w Neubabelsberg i miaa swoj premier 18 sierpnia 1932 roku w berliskiej Glorii Palast .

Kierownictwo produkcji przej Günther Stapenhorst , a Werner Schlichting zaprojektowa struktury filmowe. Kierownikiem jednostki by Erich von Neusser . Za dwik odpowiada Hermann Fritzsching . Fritz Rotter napisa teksty do kompozycji muzycznej Ralpha Erwina, a kierownictwo muzyczne przej Hans-Otto Borgmann .

Francuskojzyczna wersja tego filmu zostaa wczeniej nakrcona (kwiecie 1932) pod tytuem La belle aventure . Käthe von Nagy jako jedyna z niemieckojzycznych aktorów powtórzya tu swoj rol. Roger Le Bon by wspóreyserem Schünzel (mówicy po francusku).

Opinie

Österreichische Film-Zeitung pisze: ... film, który jest bardziej urzekajce swym doskonaej prezentacji i najwyszej wydajnoci reyserski ni z oryginalno przedmiotu. (...) Käthe von Nagy gra rol Heleny w sposób naturalny, delikatny i peen niuansów, Wolf Albach-Retty to zwyciski André. "

Oskar Kalbus Vom staje si niemieck sztuk filmow powiedzia: Schünzel stworzy film, z którego emanuje rzadka harmonia, przyjemna zabawa, mrowicy art z du iloci niegodziwoci, ale nikt nie boli.

W CineGraph powiedziano o komediach Schünzela z wczesnych lat dwikowych: Od 1931 roku wyreyserowa seri komedii, zwaszcza na UFA, które charakteryzuj si ironiczn postaw i muzycznym werw. Jej gwiazdy to Renate Müller i Käthe von Nagy (RONNY, 1931; THE SCHÖNE ABENTEUER, 1932; THE DAUGHTERS OF YOUR EXCELLENCE, 1934) .

Indywidualne dowody

  1. Pikna przygoda. W:  Österreichische Film-Zeitung , 27 sierpnia 1932, s. 3 (online w ANNO ).Szablon: ANNO / Maintenance / fil
  2. ^ Oskar Kalbus: O powstaniu niemieckiej sztuki filmowej. Cz 2: Film dwikowy. Berlin 1935. s. 62
  3. CineGraph: Reinhold Schünzel, Dostawa 6, B 3

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Alex Szymczak

W tym poście o Pikna przygoda (1932) dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Gerard Czech

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Pikna przygoda (1932).

Mark Wrona

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Pikna przygoda (1932), jest to bardzo dobra opcja.