Pikna przygoda (1924)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Pikna przygoda (1924). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Pikna przygoda (1924) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Pikna przygoda (1924) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Pikna przygoda (1924). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Pikna przygoda (1924)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Pikna przygoda (1924), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Oryginalny tytu Pikna przygoda
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1924
dugo 107 minut
Prt
Dyrektor Manfred Noa
scenariusz Robert Liebmann
produkcja Hannsa Lippmanna
muzyka Giuseppe Becce
kamera Karl Vass
zawód

Pikna przygoda to historia miosna niemieckiego filmu niemego i obuzerska komedia Manfreda Noa z 1924 roku z Vilm Bánky i Ernst Reicher w rolach gównych oraz Hansem Albersem w typowej dla niego wówczas roli bon vivant i zoczycy .

wtek

Bessy Ferguson jest jedn z tych rozpieszczonych finansowo, atwo znudzonych modych kobiet z klasy wyszej, które wybieraj si na zabawn przygod. I dlatego Amerykanka pojechaa do Europy, aby wasnym samochodem i na wasn rk zwiedza stary kontynent. Aby da jej kopa pobyt, gdy musi zatrzyma si przy bramie pocigu, pisze na odwrocie zdjcia medalionu wiadomo Kto mnie znajdzie, ma prob i rzuca medalion przez otwarte okno przejedajcego pocigu. Medalion uderza w gow adiutanta towarzyszcego mu ksicia. Od razu jest zachwycony, gdy widzi portret Bessy i rozpaczliwie pragnie pozna t mod dam. Jego Wysoko jest obecnie w drodze do Nicei z cennymi kamieniami szlachetnymi, gdzie jubiler chce zleci wykonanie swojej biuterii.

Tymczasem Bessy spotyka szarmanckiego, cho nieco podstpnego czowieka wiata imieniem Valescu, który zarabia na ycie kradnc klejnoty. Ze wzgldu na swoj ogromn wszechstronno ten zoczyca, który jest ju poszukiwany na arenie midzynarodowej, nigdy nie zosta zapany. W Nicei wszyscy trzej gówni aktorzy spotykaj si w luksusowym hotelu. Valescu, który szuka skarbów ksicia, uwaa, e spotykajc Bessy ma do czynienia ze szczególnie sprytn koleank i dlatego chce j wykorzysta. Bessy jest szczególnie szczliwa, gdy przyjmuje jego niemoraln ofert wspópracy z nim, poniewa, jak powiedziaem, czeka j mia przygoda. Kiedy ksi pozna j na miejscu, oba serca szybko si rozpady. To stawia Bessy w powanych tarapatach, gdy jej poprzedni powiernik Valescu chwyta ksicia, aby ukra mu diamenty. Ale on nawet o tym nie myli i rozpoczyna strajk godowy jako zakadnik-oszusta. Bessy otrzymuje teraz polecenie powstrzymania ksicia od robienia tego, co robi.

Tymczasem Valescu wcieli si w rol ksicia z now mask, aby zbliy si do swojego celu, jakim jest kradzie diamentów. Jego maskarada jest tak wiarygodna, e nawet ksica adiutant nie rozpoznaje go. Tymczasem Bessy wykorzystuje nieobecno Valescu, by pokona wspólnika zoczycy i uwolni jego wysoko. Ale teraz domaga si spenienia obietnicy zoonej na medalionie i prosi o ask swojego zbawiciela Bessy. Z radoci mówi tak. Zoczyca Valescu te nie unika sprawiedliwego losu.

Notatki produkcyjne

Pikna przygoda zostaa nakrcona w Niemczech i poudniowej Francji i zostaa zakazana modym ludziom. Premiera odbya si 12 grudnia 1924 w Wiedniu, berliska premiera dziesi dni póniej w Tauentzienpalast . Szeciosuw mia dugo 2689 metrów.

OF Werndorff zaprojektowa konstrukcje filmowe.

krytyka

W Kino-Journal powiedziano: Ta zabawna, ekscytujca i stymulujca historia jest niezwykle wdziczna i umiejtnie zainscenizowana, z genialn technologi i urzekajc rutyn oraz z tym klapsem, który naley do takiego kryminau. Pikne zdjcia riwiery równie wykorzystuj swoj skuteczn si reklamow w tym filmie.

W Der Film-Bote mona byo przeczyta: Utwór, pod kadym wzgldem niezwykle udany, charakteryzuje si wyjtkowo efektown tematyk, której opracowanie sceniczne i realizacj powierzono sprawdzonym rkom reysera Manfreda Noa. "

Indywidualne dowody

  1. Pikna przygoda. W:  Dziennik kinowy. Oficjalny organ Federacji Austriackich (/ Austriackich) Teatrów Lichtspiel, regionalnych stowarzysze zawodowych i sekcji Dolna Austria-Land / Das Kino-Journal. Oficjalny organ Centralnego Zwizku Austriackich Teatrów Filmowych i wszystkich regionalnych stowarzysze zawodowych / Das Kino-Journal. Oficjalny organ Federacji Wiener Lichtspieltheater i wszystkich regionalnych stowarzysze zawodowych / Das Kino-Journal. Biuletyn (tymczasowy) wiedeskiego oddziau Reichsfilmkammer , 13.12.1924 , s. 24 (online w ANNO ).Szablon: ANNO / Konserwacja / dkj
  2. Pikna przygoda. W:  Filmbote. Dziennik wszystkich dziedzin kinematografii , 29.11.1924, s. 9 (online w ANNO ).Szablon: ANNO / konserwacja / fib

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Alicja Chojnacki

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Pikna przygoda (1924), jest to bardzo dobra opcja.

Thomas Orzechowski

Podane informacje o zmiennej Pikna przygoda (1924) są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Artur Czajkowski

To dobry artykuł dotyczący Pikna przygoda (1924). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Aleksander Nowacki

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Pikna przygoda (1924), daje dużo pewności.