Piecz Boga (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Piecz Boga (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Piecz Boga (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Piecz Boga (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Piecz Boga (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Piecz Boga (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Piecz Boga (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Piecz Boga
Kraj produkcji Austria
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1949
dugo 87 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Alfred Stöger
scenariusz Alexander Lix
produkcja Wiener Mundus-Film, Wiede
(Alfred Stöger,
Walter Tjaden )
muzyka Franz Salmhofer
aparat fotograficzny Josef Ketterer
skaleczenie Hermiona Diethelm
zawód

Piecz Boga (alternatywny tytu: Schuld und Sühne ) to austriacki film ojczysty z 1949 roku, oparty na powieci Petera Roseggera pod tym samym tytuem .

akcja

Film jest jednym z pierwszych w okresie powojennym, który skupia si na tajemnicy spowiedzi jako treci. W cysterskie Clemens ksidz, pastor w wiejskiej spoecznoci, jest konfrontowane z przestpczoci w spowiedzi . Krzywoprzysizca uspokaja swoje sumienie przed mierci. Wiele lat wczeniej stranik owiecki waciciela ziemskiego Stefana von Mansfelda wniós duy wkad w niewinne uwizienie Michaela Lambacha, menadera równie zamonego ssiada Passeggera. Umoliwio to Stefanowi pozbycie si konkurenta w niesawny sposób. Poniewa Andrea Passegger, córka ssiadów, chciaa polubi Michaela i nie interesowaa si Stefanem, który bardzo na ni naciska. Z powodu intrygi Stefana i jego krzywoprzysigego zwierzchnika do lubu nie doszo, na razie nie. Ojciec Clemens stan przed brzemieniem tajemnicy spowiedzi, z ciarem milczenia, jakie si z tym wizao. Mimo wszystko pozosta wierny tajemnicy spowiedzi, pieczci Boej i szczliwie doszo do szczliwego zakoczenia.

Zaplecze produkcyjne

Fabua filmu wykorzystuje motywy z powieci Petera Roseggera Das Siegel Gottes . Nawet w okresie przygotowa do produkcji nie byo zgody pomidzy spadkobiercami Roseggera a osobami odpowiedzialnymi za firm produkcyjn. Spadkobiercy obawiali si zbytniego faszowania poezji Roseggera i odwoali si od przedoonego scenariusza. Dopiero gdy stao si jasne, e film opiera si wycznie na motywach z noweli, zgodzili si na produkcj.

Film zosta nakrcony w Atelier Wien-Schönbrunn z zewntrznymi ujciami z Karyntii, zwaszcza z Sankt Veit an der Glan .

Nagrody

Kraj Nadrenii Pónocnej-Westfalii nada filmowi tytu artystycznej doskonaoci .

literatura

Alkuin Volker Schachenmayr : Josef Meinrad jako zakonnik witego Krzya w filmie The Seal of God (1949) . W: Sancta Crux. Dziennik opactwa Heiligenkreuz . tama 76 , nie. 132 , 2016, ZDB -ID 302220-1 , s. 141-147 .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Sprzeciw spadkobierców Roseggera wobec oryginalnego scenariusza
  2. ^ Alfred Bauer: niemiecki film fabularny Almanach. Tom 2: 1946-1955 , s.78

Opiniones de nuestros usuarios

Zenon Krajewski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Hania Matuszewski

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Piecz Boga (film), jest to bardzo dobra opcja.

Helena Mazurek

To dobry artykuł dotyczący Piecz Boga (film). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.