Pie zotego zachoduInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Pie zotego zachodu. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Pie zotego zachodu zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Pie zotego zachodu i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Pie zotego zachodu. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Pie zotego zachodu! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Pie zotego zachodu, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Pie zotego zachodu
Tytu oryginalny Nie mog pomóc piewa
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1944
dugo 87 minut
Prt
Dyrektor Frank Ryan
scenariusz Lewis R. Foster
John D. Klorer
produkcja Felix Jackson
dla Universal Pictures
muzyka Jerome Kern
aparat fotograficzny Elwood Bredell
W. Howard Greene
skaleczenie Ted J. Kent
zawód

Piosenka zotego zachodu (tytu oryginalny: Can't Help Singing , tytu alternatywny: Das Lied des Wilden Westens ) to amerykaski musical filmowy nakrcony w technicolorze z elementami westernu z 1944 roku z Deann Durbin w roli gównej.

akcja

Waszyngton w czasie gorczki zota: senator Martin Frost nie pochwala romansu jego córki Caroline z por. Robert Latham. Przekonuje Jamesa K. Polka , prezydenta Stanów Zjednoczonych, do wysania Lathama do Kalifornii w nadziei, e uczucia Caroline szybko ostygn. Ale moda dama ma wasne plany i wanie wsiada do nastpnego pocigu na zachód. Zaniepokojony ojciec oferuje nagrod w wysokoci 5000 dolarów kademu, kto bezpiecznie przyprowadzi córk z powrotem. W midzyczasie Caroline przesiada si z pocigu na kryty wagon, aby poda za swoim kochankiem. Po drodze wci jest wiele zamieszania, zanim Caroline zdaje sobie spraw, e naprawd kocha miaego Johnny'ego Lawlera.

to

Po pojawieniu si jako niezadowolona gospodyni i ona psychopatycznego mordercy w wita Boego Narodzenia , Deanna Durbin powrócia do gatunku lekkiej komedii z mnóstwem przerywników wokalnych z Can't Help Singing . Studio zainwestowao sporo pienidzy w produkcj, z których wikszo zostaa nakrcona w Utah i Technicolor . W przeciwiestwie do innych popularnych gwiazd piewajcych tamtych czasów, takich jak Alice Faye , Betty Grable czy Judy Garland , Deanna Durbin do tej pory pojawiaa si tylko w filmach czarno-biaych, gównie po to, aby kontrolowa koszty swoich produkcji. Znany kompozytor Jerome Kern napisa muzyk do filmu, wród których utwory Cant't Help Singing i Califor-i-ay w szczególnoci stay si hitami dla Deanny Durbin. Walter Plunkett , który jako projektant zaprojektowa ju kostiumy do Przemino z wiatrem , ubra gwiazd w szereg wyszukanych strojów . Nawet w rodku dziczy Durbin w kadej scenie nosi now sukienk z falbanami, falbanami i pasujcymi rkawiczkami i czapk. Film by wielkim hitem kasowym, ale kariera Deanny Durbin dobiegaa koca. Z biegiem lat ich relacje ze studiem staway si coraz bardziej wzajemne. Obie strony miay róne pomysy na dalszy rozwój swojego wizerunku, ale nie mogy doj do porozumienia w duszej perspektywie. Koszt 2600 000 dolarów sprawi, e The Song of the Golden West staa si jedn z najdroszych produkcji studia.

muzyka

Jak zwykle w filmie Deanny Durbin, jest wiele muzycznych przerywników. Muzyk skomponowa Jerome Kern . W trakcie fabuy wykorzystywane s nastpujce utwory muzyczne, które czasami si powtarzaj:

 • Nie mog pomóc piewa
 • Pokój okcia
 • Lada moment
 • Zamachnij si ukochan
 • Wicej i wicej
 • Californ-i-ay

Nagrody

Film trafi do Oscarów w 1946 roku z dwiema nominacjami :

 • Najlepsza piosenka - More and More (Jerome Kern i EY Harburg)
 • Najlepsza muzyka filmowa (film muzyczny) - Jerome Kern, Hans J. Salter

krytyka

Bosley Crowther z New York Times uzna liczb doskonaych piosenek za najlepsz rzecz w tym tandetnym kolorowym filmie.

Variety okrelio film jako jasny, kolorowy i wesoy musical filmowy. Melodie Jerome'a Kerna i akcentowana praca kamery w technicolorze s niezwyke.

Leksykon filmów midzynarodowych zobaczy dzieo jako romantycznego dramatu zachodniego ze sprztem rozrzutny, cienkie dziaki i muzyki soulem.

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Recenzja New York Times (w jzyku angielskim)
 2. Critique of Variety (angielski)
 3. Pie o zotym zachodzie. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 12 czerwca 2019 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Tamara Grzybowski

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Pie zotego zachodu

Alexander Kurowski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Pie zotego zachodu.