Pie yciaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Pie ycia. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Pie ycia zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Pie ycia i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Pie ycia. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Pie ycia! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Pie ycia, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Pie ycia
Kraj produkcji Cesarstwo Niemieckie
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1931
dugo 56 minut
Prt
Dyrektor Alexis Granowsky
scenariusz Viktor Trivas
Dr. H. Lechnera
z dialogami Waltera Mehringa
produkcja Tobis-Film, Film-Kunst-AG, obie Berlin
muzyka Franz Wachsmann
z piosenkami H. Adamsa i Friedricha Hollaendera
aparat fotograficzny Viktor Trinkler
Heinrich Balasch
skaleczenie Hans Oser
zawód

oraz jako piewacy: Ernst Busch , Harald Paulsen , Leo Monosson , Greta Keller .

Das Lied vom Leben to niemiecki film fabularny z 1931 roku Alexisa Granowsky'ego .

akcja

Hamburg, pocztek lat trzydziestych XX wieku. Stary, bogaty baron von Hammen zaprasza na przyjcie zarczynowe z okazji zbliajcego si maestwa z mod Erik Walter. Jednak Erika jest gotowa wej w ten zwizek tylko dlatego, e doprowadza do tego maestwa same trudnoci finansowe. Podczas uroczystoci moda kobieta zdaje sobie spraw z niewaciwej drogi, któr ma zamiar poda, i zdaje sobie spraw z kamstwa i faszu tej atmosfery rzekomej przyzwoitoci klasy wyszej. Erika ucieka: przed niekochanym czowiekiem, przed zbliajcymi si spoecznymi ograniczeniami i od odpowiedzialnoci za wasne ycie.

Przybywajc nad ab , chce rzuci si do wody z zamiarem samobójczym. Wtedy pojawia si mody czowiek imieniem Igor i powstrzymuje j przed zrobieniem tego aktu desperacji. Daje jej wykad, pomienn prob o ycie i mio. Dwaj modzi ludzie spotykaj si i Erika wkrótce zajdzie w ci. Poród dziecka jest skomplikowany, a dziecko moe urodzi si tylko przez cesarskie cicie. Trudny poród prawie prowadzi do mierci Eriki, ale kiedy widzi swojego chopca po raz pierwszy, zapomina o bólu i wie, e wychowuje asertywn osob na ziemi.

Uwagi produkcyjne i kwestie cenzury

Pie ycia zostaa napisana w Hamburgu zim 1930/31 r. (Zewntrzne lokalizacje Elbbrücken i zoo Hagenbeck , gdzie robiono zdjcia zwierzt). Inn lokalizacj by Cecilienhaus w Berlinie-Charlottenburgu, gdzie sceny narodzin zostay nagrane pod kierunkiem profesora ginekologii Wilhelma Liepmanna (18781939). Nagrania dwikowe wyreyserowa Hans Conradi . Hanns Eisler napisa piosenki pod pseudonimem H. Adams.

Film przeszed wstpn cenzur 10 marca 1931 r. I decyzj z 18 marca 1931 r. Dopuszczono go tylko do pokazywania zamknitego przed lekarzami i entuzjastami medycyny. Zoono protest przeciwko temu i Das Lied vom Leben ponownie poddano cenzurze. 13 kwietnia 1931 r. Zapada decyzja o przyjciu ogólnym, ale poczona z zakazem modziey. Wczeniej kilka scen, w tym prezentacja cicia cesarskiego , musiao zosta usunitych. Premiera odbya si 24 kwietnia 1931 roku w Terra-Lichtspiele w berliskiej sali Mozarta. Kiedy planowano pokaz filmu w Monachium na 1 padziernika 1931 r., Policja stolicy Bawarii wstrzymaa to i zaproponowaa odwoanie filmu. Nastpnie trzeba byo usun dalsze sceny (tzw. Sceny bananowe, przedstawienia ludzkiego szkieletu i czaszki).

Przyjcie

Listy filmów Paimanna podsumowuj: Charakterystyczne dla tego filmu jest to, e najsilniejsze wraenie emanuje z detalu (operacji cicia cesarskiego), który jest w rzeczywistoci ciaem obcym w trzepoczcej akcji, która tworzy mozaik epizodów, fragmentów obrazów i symbolicznych detali. Przed, po efektownej ekspozycji, nadmiar chwytów reyserskich: obrazy animowane, ujcia pryzmatyczne, sceny montaowe. Z drugiej strony, ilustracja precyzji wspóczesnej operacji, kompozycja obrazów krajobrazowych i roboczych, sceny z gry, uzupeniajca si muzyka, ten sam dokadny obraz i edycja dwiku s genialne. Tylko dwóch gównych aktorów, w swojej gorzkiej, powcigliwej sztuce wpisujcej si w okrelone ramy. Wreszcie piosenki, które podsumowujc wydarzenia, podkrelaj ich gbszy sens. (...) Mimo wszelkiego zrozumienia i uznania dla dzie awangardowych, nie sposób pomin pytania, czy nie posunlimy si tu za daleko, starajc si za wszelk cen zaoferowa co niezwykego i niezwykego. W kadym razie film kulturalny absolutnie warty uwagi .

Österreichische Film-Zeitung tak pisao o filmie po berliskiej premierze: Film traktuje o yciu czowieka w wielu symbolicznych formach, z jego naturalnymi, gównymi, decydujcymi etapami: narodzinami, mioci, rozstaniem, starzeniem si. Na przykad fabua gry toczy si. () W fabu przeplataj si, jako zestawienie, nagrania i sceny z ycia rónych zwierzt, w których zabawach, poruszajcych w swej naturalnej bezstronnoci, sens ycia jest nadal rozpoznawalny.

Ten film to wiersz. Kady akt to zwrotka, cile samodzielna, po mistrzowsku dopracowana. Spektakl reysera stoi ponad gr autora, kompozytora, aktora i technika. Pozostali oferuj tylko surowiec, z którego reyser, jako prawdziwy kompozytor pieni ycia, tworzy swoje dzieo. I tym razem Granowsky okaza si znakomitym kompozytorem filmowym. Jego pie ycia jest pierwszym filmem dwikowym, który zosta cakowicie oderwany od teatru i zaprojektowany przy uyciu nowych rodków wyrazu. Tutaj po raz pierwszy nowa sztuka filmu dwikowego jest poetyckim wiadectwem ycia tamtych czasów .

- Fritz Rosenfeld , krytyk filmowy, film. O godz

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Szablony cenzury na filmportal.de
  2. Das Lied vom Leben na listach filmowych Paimann za ( pamitka z oryginaem od 24 wrzenia 2015 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie.  @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.filmarchiv.at
  3. Pie ycia. W:  Österreichische Film-Zeitung , 2 maja 1931, s. 5 (online w ANNO ).Szablon: ANNO / Maintenance / fil

Opiniones de nuestros usuarios

Waldemar Laskowski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Adriana Ptak

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Zuzanna Okoń

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Agnieszka Owczarek

Ten wpis o Pie ycia był właśnie tym, co chciałem znaleźć.