Pie pustyniInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Pie pustyni. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Pie pustyni zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Pie pustyni i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Pie pustyni. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Pie pustyni! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Pie pustyni, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Pie pustyni
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1939
dugo 87 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Paul Martin
scenariusz Walther von Hollander
Paul Martin
produkcja Hans Conradi
muzyka Nico Dostal
aparat fotograficzny Franz Weihmayr
skaleczenie Gertrud Hinz
zawód

Piosenka o pustyni to niemiecki melodramat Paula Martina z 1939 roku z Zarah Leander w roli gównej.

akcja

Historia rozgrywa si na obszarze mandatu w Afryce Pónocnej. Tutaj, na pustyni Rocky Camp, budowana jest kopalnia miedzi pod kierownictwem szwedzkiego inyniera Nic Brentena. Brenten, rodzaj dobrodusznego pluszowego misia ze zotym sercem, z zaangaowaniem konsekwentnie realizuje idealistyczne i humanitarne cele i chce poprawi warunki ycia mieszkaców, podczas gdy inni zainteresowani, przede wszystkim mniej skrupulatny Anglik Sir Collins, przede wszystkim d do duych zysków. Oprócz chciwego spekulanta, jest te kilku sabotaystów najwyraniej zatrudnionych przez Collinsa, którzy chc uniemoliwi Brentie odniesienie sukcesu. Bezpieczestwo zapewniane przez lokaln policj jest skrajnie niewystarczajce i komisarz zwróci si o wsparcie wojskowe w celu zabezpieczenia obiektów i personelu. Wystpuje w postaci angielskiego puku kawalerii dowodzonego przez kapitana Franka Stanneya, starego przyjaciela Brenty.

W midzyczasie Sir Collins próbuje przekupi Brentena i przekona go do siebie. Brenten opiera si tej pokusie, chocia ju dawno rzuci okiem na klasyczn pasierbic Collins, ciemn pikno Grace. Kiedy Nic i Frank wylewaj swoj dawn przyja midzy mczyznami i zastanawiaj si, kto moe zdoby przychylno Grace (jak kiedy obiecano, e kobieta nigdy nie zagrozi przyjani obojga), Stanney odniós zwycistwo. Pech dla niego, e Grace si nim nie interesuje. Nic jest tak samo podekscytowana Grace, jak ona dla niego, wic stary Szwed w kocu amie sowo z przyjacielem. Sytuacja na miejscu szybko dosza do punktu krytycznego: sir Collins, który absolutnie chcia zdoby kopalni miedzi dla siebie, a nie mieszkaców, bardzo si stara, aby Nic si podda i teraz otwarcie stosowa przemoc z uyciem broni. Grace jest niewiadoma dziaa swojego ojczyma.

Sieje niepokój i atakuje plemi Beduinów. Kapitan Frank Stanney otrzymuje dokadne instrukcje z góry. nie interweniowa w tej sprawie, gdy zdarzenia te nie s zwizane z Skalnym Obozem. Nic chce si broni przed atakami i buduje kontrobron z Beduinami jako rodek samoobrony. Sytuacja zaostrzya si, gdy kopalni miedzi objto stanem wyjtkowym, a angielscy onierze bez zbdnych ceregieli wzili do niewoli Nic, aby uniemoliwi mu podjcie dziaa obronnych. Jego przyjaciel Frank nawet otrzymuje rozkaz natychmiastowego zastrzelenia Nic. Grace jest zaniepokojona i bardzo zaniepokojona swoj ukochan osob. Stara si zyska na czasie, bo myli, e wie, e ulgi ze strony beduiskich jedców mona si spodziewa za okoo godzin. piewa piosenk po piosence przed angielskimi onierzami i oszczdza czas. Kiedy Nic w kocu zostaje zabrany na egzekucj, upada. W ostatniej chwili Beduini wpadaj do obozu, by uwolni Nic. Nastpuje wymiana ognia, w której sir Collins zostaje miertelnie ranny. Nic moe teraz rozpocz zot przyszo u boku Grace i bez przeszkód kontynuowa swoj szlachetn prac.

Uwagi produkcyjne

Zdjcia do Pieni pustyni rozpoczy si 10 czerwca 1939 roku, a zakoczyy wkrótce po wybuchu II wojny wiatowej we wrzeniu tego samego roku. Wielka premiera tego filmu Leandera odbya si 17 listopada 1939 roku w UFA-Palast am Zoo w Berlinie.

Kierownik grupy produkcyjnej Hans Conradi przej równie zarzdzanie produkcj. Za konstrukcj filmu odpowiadali Otto Hunte i Karl Vollbrecht , kostiumy pochodziy ze sklepu z kostiumami Willi Ernst. Fritz Thiery nada ton. Aktor nikczemnego Sir Collinsa, Friedrich Domin , który tutaj zadebiutowa na ekranie, równie asystowa reyserowi Martinowi.

muzyka

Zarah Leander piewa nastpujce pieni Dostal z tekstami Bruno Balza :

  • Fatme, opowiedz mi bajk
  • Tego wieczoru zapraszam si do mioci
  • Moe powie ci pikna kobieta
  • Bd paka za Ciebie
  • Czy pikna kobieta mówi ci moe

przydatna informacja

W niektórych momentach dialogu film przenosi elementy nazistowskiej propagandy, takie jak pojcie domu i zasada Führera. Warto te zauway, e bohaterem filmu jest (neutralny) Szwed, a czarny charakter sztuki, Sir Collins, zosta zaprojektowany jako wcielenie chciwego, nikczemnego i wyzyskujcego Anglika.

Film kosztowa 1,54 miliona marek, a do lutego 1941 roku przyniós dochody w wysokoci 2,576 miliona marek. Pomimo zysku w wysokoci okoo 1 miliona RM Pie pustyni (w porównaniu z innymi filmami Zarah Leander z tamtych lat) jest jedyn porak Leandera na UFA

Recenzje

Zarah Leander bya bardzo niezadowolona z rezultatu, sama okrelia Pie pustyni jako swój najgorszy film.

Filmlisten Paimanna pochwali osignicia aktorskie i wokalne Leandera, ale stwierdzi, e fabua wykorzystujca wszelkiego rodzaju zbiegi okolicznoci i poszukiwane konflikty w Pieni o pustyni bya mniej oryginalna.

Leksykon midzynarodowym filmie znaleziono ma przyjemno w filmie i wydaa nastpujcy werdykt: Lardy kolporta orientalne przygodowa z pompatycznych piosenek, w których nastpnie 37-letni Zarah Leander musi dziaa jako zachwycony uczennica [sic!].

Indywidualne dowody

  1. Film fabularny o Narodowym Socjalizmie na google.de/books, str. 57 i nast.
  2. Ulrich J. Klaus: Deutsche Tonfilme, 10 rok 1939. Str. 122 i nast., Berlin 1999
  3. tame, str. 123
  4. Piosenka o pustyni na listach filmów Paimanna ( pamitka po oryginale z 3 stycznia 2018 r. W Internet Archive ) Info: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i jeszcze nie zosta sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / old.filmarchiv.at
  5. Pie pustyni. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 1 stycznia 2018 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Andrzej Sowiński

Uważam, że ten wpis o zmiennej Pie pustyni jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Tom Nawrocki

Informacje o zmiennej Pie pustyni są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Mikolaj Bednarek

Bardzo ciekawy ten post o Pie pustyni.

Zdzislaw Wawrzyniak

Podane informacje o zmiennej Pie pustyni są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Asia Stefaniak

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.